Başka Ne İstenebilir ki ... ?

'Serbest Kürsü' forumunda SeaBoy` tarafından 13 Haz 2013 tarihinde açılan konu

1. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Hani, vardır ya şöyle bir deyim olur bir an dilimizde '' başka ne istebilir ki ''
    O anlar nedir ? Hangi anlar bizde böyle hisler bırakıyor ki . Huzur dolu anlar mı ? Sevinçten hayat bağımızı kestiğimiz o süslü ve özenle seçilmiş cümlelerin arkasından geriye kalan saf mutluluk mu yoksa bir çocuğun elinden alınan oyuncağı için duyduğu üzüntü kadar masum olan hüznümüz mü ? Nedir o anlar diyip, bu konu da paylaşalım dedim. Belki , kimbilir aynı şeyleri hissediyor ve paylaşıyoruz da farkında olamıyoruz yaşamayı severken ama yaşayamıyorken.

2. zipper

zipper quae nocent docent

İnsan mutluyken,dışarıdan o tabloya bakıp (biraz da kanaatkarsa) bulunduğu durum için kurabilir bu cümleyi,içinde mutluluk,huzur,şükür barındırır o cümle ya da tam tersi ruhunu sıkıntıya boğan bir durum karşısında,hüzne saplandığında o an ihtiyacı olan neyse onu anarak da kurar aynı cümleyi.. O zamanda özlem ,heves,ihtiyaç barındırır ..

Velhasıl insan hangi duyguların pençesindeyse, içinden geçen cümle o anki hissiyatını yansıtır.Şu günlerde benim için,''insan huzurdan,anlaşılmaktan,yargılamadan ve yargılanmadan yaşamaktan başka ne isteyebilir ki?'' ve buna benzer birçok cümleyi kurmama neden olan bir halet-i ruhiyenin yansımasıdır bu cümle..

3. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Kar, soğuk ve içeride yanan sobanın sıcaklığında kendinden geçmiş bir vaziyette düşen kar tanelerine bakarken içten içe ''hayat ne güzel'' dediğimiz o ender anlardan birisidir Yayla. Kendi pınarından demlediğiniz o eşsiz çayın lezzetinin kokusu vururken burnunuzun kılcallarına kendinizi serin bir akşamüstünde yalnız ve huzurluyken hissetmek , hayatın son perdesi inerken son isteğin nedir diye sorulan klişe sorunun cevabıdır belki de çoğumuz için.
    Yayla, kar, soba ve çay. Başka ne istenebilir ki ?

Ve güzel bir film ''Sonbahar'' dan yayla sahnesi.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dYfAFUz0J4g]Sonbahar - Yayla Çıkış Sahnesi - YouTube[/ame]

4. zipper

Yayla ve çay mı dedi birisi :füü: Karadeniz yaylaları bi başkadır,o kadar çok oldu ki gitmeyeli,burnumda tüttü resmen :eek:ff: güzel bir tasvir olmuş Seaboy,gayet özenmiş bulunuyorum şu an :)

5. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bir gün tekrar görmeniz temennisiyle.

6. zipper

Teşekkür ederim Seaboy,uzak bir ihtimal ama kim bilir..bir gün inşaallah :)

7. curium

curium Primus inter pares

beraber gidelim kuzu ben hiç gitmedim karadenize :Frnds:

8. zipper

Gidelim canım,çok güzeldir Karadeniz..Havası,denizi,insanı ..:)

9. eun sung

eun sung Well-Known Member

benide alın yanınıza ..... Ben de hiç gitmedim .....

Bu arada yazmamyı unutmuşum .... Seaboy ilk resme bittim çok güzel bir yer .... Ah orda olup kitap okumak istedi canım.....

10. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

İnsanın canı çok sıkılınca veya daralınca doğaya çıkmak , sanırım en iyi gelen alternatiflerden birisidir belki de alternatif demem yanlış olabilir. Zira doğa bizim hayatla kurduğumuz görünmez bir göbek bağı gibi yaşamamızı sağlıyor.
    Bahsettiğim yer, belki son zamanlarda fazlaca turistik bir yer olduğu için insanın güzel şeyleri kendine saklama isteğiyle biraz çatışma yaşıyor son zamanlarda. Kendiniz için özel olan yerleri başkasıyla paylaşmak istemezsiniz.

Dedim ya canınız sıkılınca, benim de öyle. Yaşadığım yere ortalama olarak bir vasıt ile 30dk gibi kısa sürede varılabiliyor. Ben en çok kışları, kar altında seviyorum. Sahi kar bir insana neden bu kadar sempatik geliyor olabilir ki ? Beyaz tanelerin umutları yeşerttiği doğru mudur acaba ? yoksa hepsi birer kış mevsimi hilesi midir, yalnızlığımızı hatırlatan, bilemiyorum...

Doğaya hapsolmuş evlerin eşeğinde güzel bir manzara eşliğinde göle, Uzungöle bakmak, bir yudum çay falsında güzel bir muhabbetin ortasında söyleyecek cümlelerin bitmişliğiyle kaldıktan sonra şimdi susma zamanıdır der gibi...
    Sahi, sustukça çoğalıyor muyuz yoksa çoğaltığımız farkına mı varıyoruz ...
    Benim için 'başka ne istenebilir ki'ler arasında yer alan bir fobi, bir anı veya bir hayat pınarı.

dipnot: Fotoğraflar arkadaşım Sinan Cansız'a aittir. Daha fazlası isteyenler için Facebook hayran sayfasının linkini koyuyorum. Link

11. zipper

Linke tıkladım ve ta ta ta taaa..inanılmaz güzellikte görüntüler teşekkürler hele buna bayıldım:

Bir arkadaş şöyle yorum yapmış: ''yok artık'':) Aynen katılıyorum ben de:D Resim çekmekten çok hoşlanan biri olarak gıpta ettim,çocuklar büyür büyümez daha iyi bir makineyle denemelere başlamak istiyorum daa buna epey zaman var şimdilik:eek:ff: neyse tekrar teşekkürler Seaboy,arkadaşının resimleriyle tanıştırdığın için :)

12. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

13. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Böyle bir kütüphanede, kitapların kokusunda boğulmayı uzun zamandır ne kadar çok istediğimi hissetmeme rağmen hala fabrika bacalarının çıkardığı zehri soluyor olmak, hayatın istediğimiz dışında gerçekleştiğini ve isteklerimizi gerçekleştirmek için gerekli olan enerjiyi veya daha doğrusu özgüven ve iradeyi kendimizde bulamıyor olmamıza bağlı olması ve bu kaybettiğimiz duyguları, sanki bir daha bulamayacağımız bir kutunun içinde okyanus derin sularına bıraktığımızı bilmek, evet , fazlasıyla canımızı sıkması gerekiyorken, halimizden memnun bir hâl takılıyor olmamız birilerinin fena halde hoşuna gidiyor olmalı.

Ve başka ne istenebilir ki bu hayattan, koca bir kütüphanenin içinde, hangi kitaptan başlayacağını bilememekten başka.

Bu Sayfayı Paylaş