Elif Güvendik - Aşknağmeleri (2009)

'Yeni Yerli Albümler' forumunda sha. tarafından 10 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Yaklaşık 7 yıl “Elifnağme” isimli televizyon programının sunucusu ve yapımcısı olan, ekranların sevilen yüzü Elif Güvendik, “Aşknağmeleri” isimli ilk albümüyle müzik dünyasına yorumcu olarak adım atıyor...

Uzun süredir albüm üzerinde çalışan şarkıcı ilk albümünde birbirinden önemli sanatçıların şarkılarına yer verdi. Elif Güvendik ilk albümünde, Serdar Ortaç, Yıldız Tilbe, Mustafa Sandal, Ferda Anıl Yarkın, Sude Bilge Demir, Bülent Özdemir, Emrah Gökelma, Murat Tekyıldız’ın şarkılarından oluşan bir repertuar hazırladı. Ayrıca albümde Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerinden biri olan “Hey Onbeşli” isimli türkü Elif Güvendik ve Dj Funky C. düeti olarak yer alıyor...

Albümde üç tane yeni şarkı, dört tane de cover şarkı olmak üzere toplam yedi şarkı bulunuyor... Ayrıca bu şarkılardan üç tanesinin akustik, bir tanesinin de remix olmak üzere farklı versiyonları da albümde dikkat çekiyor...

“Aşknağmeleri” albümünün ilk klibi söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait olan ‘’Karagün’’ isimli şarkıya Mehmet Turgut yönetmenliğinde çekildi. Ayrıca albümün fotoğrafları da Mehmet Turgut imzası taşıyor...

Elif Güvendik’in “Aşknağmeleri” isimli albümü 16 Ekim’de Ossi Müzik etiketiyle yayınlanacak albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki düzenlemelerde Suat Aydoğan, Emrah Gökelma, Serhat Şensesli ve Semih Tuncer tarafından yapıldı. Albümün kapak ve kartonet tasarımı Arda Aktaş’a ait…

2. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Üretici: Ossi Müzik
    Türü: Pop
    Dili: Türkçe
    Yayın Tarihi: 19/10/2009

Albümdeki Eserler:

CD

01. Karagün
    Söz & Müzik: Serdar Ortaç
    02. Ah Ne Üzüldüm
    Söz & Müzik: Sude Bilge Demir