Erkekler Neden Ayrılamaz?

'Erkekçe' forumunda La Edri tarafından 25 Nis 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. La Edri

La Edri New Member

Başlığı okuduğunuzda “benimki gayet güzel ayrıldı” diyen kinayeli sesinizi duyar gibiyim. Zaten bu yazıda bahsedeceğim erkekler onlar değil!

Bir adam gelip dürüstçe ayrılmak istediğini söylüyorsa benim ona lafım yok. Bu mertliği gösteremeyenlere kafayı takmış durumdayım.
    Bazı adamların neden ayrılmak istediklerini söyleyemediklerini anlamakta güçlük çekiyorum. Hiç kimse bir ilişkiye başladığında ne kadar öyle olmasını dilese de sonsuza kadar birlikte kalacaklarının sözünü veremez veya vermemelidir. İlişkilerin garantisi olabilir mi? Elbette olamaz ancak ayrılmayı medeni bir şekilde becerebilmek gerekir.
    Her ayrılığın da açıklanabilecek bir nedeni olmayabilir. Bunu da anlarım. Ancak cep telefonunu kapatıp uzun zaman ortadan kaybolmak arandığı zaman telefona cevap vermeyerek kaçmak yalan söyleyerek aldatmak sağ gösterip sol vurmak; benim anlayabileceğim bir ayrılma biçimi değildir.
    Bu konuyu kafama takınca birkaç erkekle sohbet ettim. Erkeklerin neden dürüstçe ayrılamadıklarını öğrendiğimde yüzümde koca bir tebessüm oluştu. Korkuyorlar!
    Hemen itiraz etmeyin gerçekten kokuyorlar. Korktukları şey ayrılığın kendisi değil. Ayrılma talebini ilettiklerinde karşılarındaki kadının vereceği tepki onları kaçmaya itiyor.
    Başarısız ilişkiler konusunda neredeyse profesörlük unvanı almak üzere olan bir dostum bugüne kadar 25 kadından ayrıldığını söyledi. Birkaçı hariç hepsinde aşağı yukarı aynı tepkilerin geliştiğini ve artık bu durumu yaşamaktansa ortadan kaybolarak ayrılmayı tercih ettiğini anlattı. Cümleleri tam olarak şöyleydi:
    “ Ne zaman bir ilişkiyi bitirmek için konuşmaya başlasam sonu kötüye gidiyor. Ben medeni bir ayrılıktan yanayım. Karşımdakini kırmadan ilişkinin neden yürüyemeyeceğini anlatıyorum. Onlar ise; bana ya vazo kül tablası bardak gibi şeyler fırlatıyor ya ağza alınmayacak sözler ederek üstüme yürüyorlar. Ağlayarak sinir krizi geçirenleri de unutmamak lazım tabii! Yani medeni bir ayrılık yaşamak zor çünkü sonu ya hastanede ya karakolda bitecek. Bu yüzden ben de artık ilgisiz davranarak ortadan kaybolarak ve arkamdan beddua edip söylenmesine izin vererek ayrılıyorum. Hiç hoş olmadığını biliyorum ama sizin gösterdiğiniz tavır hoş mu?”
    İşte bir erkeğin ağzından neden medeni bir şekilde ayrılamadıklarının yanıtı! Pek haksız sayılmaz! Ancak madalyonun diğer tarafında kadının o ilişki için hissettikleri hayalleri gibi konular var. Neden böyle tepkiler verildiğini de anlıyorum. İşin kötü tarafı ben her iki tarafı da anlıyorum.
    Ayrılığın iyisi olmaz mutlaka fakat hem kadın hem erkek için söylüyorum: İlişkiyi yürütmeyi başaramamış olabilirsin ama en azından insanca ayrılmayı becer çünkü senin için atan her kalp kıymetli bir vedayı hak eder!

Candan Ünal

2. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Ayrılığın iyisi olmaz mutlaka fakat hem kadın hem erkek için söylüyorum: İlişkiyi yürütmeyi başaramamış olabilirsin ama en azından insanca ayrılmayı becer çünkü senin için atan her kalp kıymetli bir vedayı hak eder!

Bu Candan'ın yazılarına bagımlı kalıcağım gibi.
    müthiş yazmış :)

3. Lady_Küflü

Lady_Küflü New Member

evet bu çok üzücü karşındakini ayrılarak zaten kırıyorsun birde saygısızlık olmamalı işin içinde

4. Dejavu

Dejavu Member

Bence burda Neden ayrıldıklarıda çok önemlidir.
    Çok seviyordun aldatıldın yada ne biliyim karşındaki bayan sana gerçekten değer vermiştir seni tek ve vazgeçilmez bilmiştir he şimdi ona ayrılmak istiyorum derseniz oda ha tmm diye sineye çekicek :) şimdi böyle oluncada karşı cinsinten ayrılırken medeni bir tavır beklemeleri biraz garip olur.

Korktuklarınıda pek düşünmüyorum açıkçası ben :) Ayrılıktan korkmayan biri niye karşısındaki insanın bunu duyduğunda vericeği tepkiden korksun?
    Bence kaçmak isteyen bu kelimeyi söylemekten çekinen insanlar karşısındakine hala değer verenlerdir.Üzülmesinden korkarlar,Onu kötü hatırlamasından yada ne biliyim onu hiç sevemdiğini düşünmesin diye uzaklaşmayı seçer tabi bunu yaparken çok daha fazla üzer farkında bile değildir.

Günümüzde Bırak sen medeni ayrılığı,Medeni bir ilişki bile bulmak çok zor.artık çogu kız manitacılık oynuyor ha onunla çıkayım bununla çıkayım 1 tane yetmez 2 tane olsun :S Erkeklerinde çoğu afedersiniz uçkurunun derdinde.

Ben şimdi sorarım size hislerin ve duyguların bu kadar önemsiz kaldıgı bir dönemde 'seni seviyorum' kelimesinin ağızlarda sakız olduğu bir dönemde... Medeniyetin ne önemi var?

5. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

destan yazmışsın dejavu:D:D ama sana katılıyorum bencede ayrılma şekli neden ayrıldıklarına da bağlıdır.. Artık zaten aşk sevgi fln bunlar gerçktende çok basit kelimeler oldu ondan dolayı şimdi ayrılış şeklini konusmanın bi mantığıda kalmıyor bence...

6. Dejavu

Dejavu Member

7. MetinOktay

MetinOktay New Member

erkekler sever

Bu Sayfayı Paylaş