G.SHDSL Nedir

'Bilgisayar' forumunda Özgür tarafından 17 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

G.SHDSL Nedir

G.SHDSL Nedir

G.SHDSL veri alma ve yükleme hızlarının birbirine eşit olduğu özel bir DSL bağlantısı türüdür. Çoğunlukla internette çeşitli noktalarda bulunan sunuculara veya kullanıcılara bilgi göndermek veya web sunucum üzerinden yayın yapmak (upload) için uygun bir çözümdür.

Eğer 2 Mbps bağlantı hızı sizin için yeterli değilse veya internet bağlantısını pek çok çalışanınız bölüşecekse, Metro Ethernet kurumunuza daha uygun bir çözüm olacaktır.

G.SHDSL’in Avantajları

Yatırım Maliyeti Avantajı : Modem/Router gibi donanım yatırımı oldukça düşüktür.

Uçtan Uca Hız Garantisi ve Simetrik İletişim : Simetrik yapıda olması nedeniyle upload ve download hızları aynıdır. Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesi ile merkezden uç noktalara olan kapasite aynıdır.

Standartlara Uygunluk : Uzak ofis ve ofisler arasında veri, ses ve görüntü uygulamalarında uluslararası standartlara uygundur.

Standart İletim Hızı : Geliştirilmiş iletim hızı sayesinde ofisler arası yüksek hızda bağlantı sağlar. Tek hat (bir çift tel) üzerinden 2 Mbps iletim hızını desteklemektedir.

Uygulama Avantajı : Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesi ile merkezden uç noktalara olan kapasite aynıdır, dolayısıyla video audio vb. uygulamalar için çok uygundur.

Hız Artırımlarında Yatırım Maliyeti : Hız artırımı talep edildiğinde modem router ve router arayüz değişikliklğine gerek kalmaz.

Bu Sayfayı Paylaş