Galatasaray ve Yandex Dünyada Bir İlke İmza Attı

'Teknoloji Haberleri' forumunda maFia tarafından 9 Eki 2012 tarihinde açılan konu

1. maFia

maFia New Member

Galatasaray ve Yandex Dünyada Bir İlke İmza Attı..

Yandex, Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi arama motoru oldu.

İlklerin ve enlerin kulübü Galatasaray, Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden ve Türkiye’nin yeni arama motoru Yandex ile birlikte bir ilke daha imza attı. Bir spor kulübü ile bir arama motoru arasında ilk defa imzalanan stratejik işbirliği anlaşması sonucunda, Galatasaray taraftarları aradıkları tüm soruların cevaplarını, kendileri için özel hazırlanan GSYandex.Com | Galatasaray Spor Kulübü Resmi Arama Motoru web sitesi üzerinden bulma imkanına sahip olacaklar.

Galatasaray Spor Kulübü, dijital dünyada da taraftarlarının yanında olduğunu Türkiye’nin yeni arama motoru Yandex ile yaptığı işbirliği ile gösterdi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen imza töreninde, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Yandex Kurucusu ve CEO’su Arkady Volozh, Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Yandex Türkiye CEO’su Bogdan Wisniewski söz konusu işbirliğini birlikte duyurdular.

Bu işbirliği sayesinde Galatasaray taraftarları, kendileri için özel olarak hazırlanmış GSYandex.Com | Galatasaray Spor Kulübü Resmi Arama Motoru websitesi üzerinden ya da Galatasaray’ın tüm web siteleri üzerinde yer alan gsyandex.com arama çubuğu ile merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilecekler. Taraftarlar için özel olarak tasarlanmış sitede, Galatasaray ile ilgili en güncel haberlere, ekonomi, trafik ve hava durumu gibi anlık bilgilere tek bir sayfadan ulaşılabilecek.

Galatasaray taraftarları çok yakında Yandex teknolojileri ile hazırlanan “galatasaray.net” uzantılı e-mail adreslerini kullanmaya başlayacaklar.

Galatasaray taraftarları, çok yakında hizmetlerine sunulacak olan galatasaray.net uzantılı e-posta hizmeti için Ekim ayı sonunda ön kayıt yaptırabilecekler. Galatasaray.net uzantılı e-posta adresine sahip taraftarlar, Yandex’in üstün teknolojik altyapısı sayesinde sınırsız kapasiteli e-posta kutularına sahip olacak ve 3GB’ye kadar boyutta dosya iletileri gönderebilecekler.

Gerçekleştirilen anlaşma gereği, Galatasaray taraftarları hiçbir bedel ödemeden yararlandıkları, gsyandex.com arama motoru ve e-mail hizmetleri üzerinden kulüplerine maddi katkıda bulunacaklar.

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Mehmet Ali Yalçındağ "Yandex'in Galatasaray Spor Kulübü'nün arama motoru olması amacıyla bir araya geldiğimiz bu imza törenine teşrif ettiğiniz sizlere çok teşekkür ediyorum. 8 milyar dolar piyasa değeriyle, 15 yıllık geçmişiyle dünyanın en büyük internet şirketlerinden olan ve 110 milyon kişilik bir pazara yıllarca başarıyla hizmet veren Yandex, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri pazarlarından sonra Türkiye pazarına girdi. Türkiye'den başladığımız uluslararası bir arama motoru olma projesinde stratejimizi belirlerken en önem verdiğimiz konu girdiğimiz ülkelerde yerel hareketliliktir. Yandex insanların yaşam biçimlerine, alışkanlıklarına, beklentilerine, gelenek ve göreneklere kadar yerel değerlere önem veren bir arama motorudur. Başarısının büyük bir kısmını da yüksek teknolojisinden öte buna borçludur. Türkiye internet dünyasına yeni bir soluk getiren ve arama motoru dünyasındaki tekeli kıran Yandex kullanıcılarına yeni ve özenle yerelleştirilmiş bir alternatif sunuyor. Yerelleşmenin bir diğer önemli kısmını da insanların yaşantılarının her yerinde var olabilmek için büyük kurumlarla bir araya gelmek ve kullanıcılara daha iyi hizmet vermektir" diyerek konuşmasına başladı.

Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşmaya değinerek sözlerine devam eden sayın Yalçındağ "Bu inanışla bugün Yandex olarak ülkemizin en önemli kurumlarınının başında gelen Galatasaray Spor Kulübü'yle yaptığımız anlaşmayı sizlerle paylaşıyoruz. İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray ile Türkiye'ye birçok ilki getiren Yandex dünyada eşi benzeri bulunmayan bir anlaşmaya imza atarak bugünden itibaren taraftarlarına özel bir arama motoru ve internet portalı sunmaya başlıyoruz. Dünyada bir arama motoru ile bir spor kulübünün böyle bir anlaşma yaptığı daha önce görülmedi. Bu durum hepimize ayrı bir heyecan veriyor. Galatasaray taraftarları merak ettikleri tüm soruların cevaplarını gsyandex.com adresi üzerinden Yandex ile bulabileceklerdir. Galatasaray ile ilgili en güncel haberlere, maç öncesinde, sonrasında veya herhangi bir zaman trafik ve hava durumu gibi bilgilere tek bir sayfadan ulaşabilecekler. gsyandex.com Galatasaraylıların internete giriş sayfası olacak, aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden Yandex arama hizmeti taraftarlara sunulacak" dedi.

Yalçındağ bir sürpriz proje daha sunacaklarını belirtip "Çok yakında tüm Galatasaray taraftarlarına galatasaray.net uzantılı e-posta hizmeti de vermeye başlayacağız. Böylelikle Galatasaraylılar kendilerine özel tasarlanmış ve sınırsız kapasiteli bir e-posta hizmetinden faydalanabilecekler. Tüm Galatasaray camiası ve Yandex için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli günde aramızda olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu projeyi Galatasaray'a ve Türk sporuna kazandıran Galatasaray İletişim ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü sayın Hakan Aydınol'a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Değerli Başkanımıza, Galatasaray'ın değerli yöneticilerine ve tüm camiaya teşekkür etmek istiyorum, bizleri böyle bir anlaşmaya uygun buldular. Yandex'in kurucusu ve sahibi Arkady Volozh, Yandex Türkiye CEO'su Bogdan Wisniewski'ye de bugün burada aramızda oldukları için ve katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum" şeklinde sözlerini noktaladı.

Başkan Ünal Aysal, Mehmet Ali Bey'e teşekkür ederek sözlerine başlarken "Aslında çok detaylı bir açıklama yaptı. Bana burada düşen görev her şeyden önce bugün bizi şereflendiren dostlarımızı, sayın Arkady Volozh, sayın Bogdan Wisniewski ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mehmet Ali Yalçındağ'a teşekkür etmek istiyorum. Galatasaray 21. yüzyıldaki gelişime giden bu tip anlaşmaları kendine yakışan ortaklarla sürdürmek eğiliminde ve niyetindedir. Bundan sonra da diğer konularda taraftarımıza ve camiamıza onlara yakışan en iyi ortakları getirmek ve bu işbirliklerini geliştirmek süreci devam edecektir. Konuklarımıza bugün katkıları için teşekkür ediyorum, herhangi bir sorunuz olursa bu sorulara cevaplarınızı Yandex'te bulacağınızı tekrarlıyorum. Çünkü hakikaten gelişmiş bir araç, Galatasaray taraftarlarını son derece mutlu edecek, onlara avantajlar sağlayacak bir arama motoru. Onların hizmetine sunuyoruz hep beraber. Hayırlı olsun" şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kod:
    Kaynak : galatasaray.org

Bu Sayfayı Paylaş