Gözüm ''Mustafa'',Kaşım ''Kemal'' ,Sevdam ''Mustafa Kemal''

'Mustafa Kemal ATATÜRK' forumunda Uygu tarafından 26 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

1. Uygu

Uygu New Member

Gözüm; "Mustafa" Kaşım; "Kemal"
    Sevdam; "Mustafa Kemal"
    Bir millet delirmiş olmalı ki; Devletini ve onu yönetenleri sevmesin, saymasın,kin ve öfke beslesin.

Ve bir devlet yönetimi düşünün ki; Gözün üstünde kaşın var diye fertlerine zarar versin.

Bunca yıl her türlü zorluklara devlet ve millet olarak göğüs germişiz. Ve yıllardır da bu mücadelemizi daha çağdaş bir Türkiye için veriyoruz.

Peki şimdi ne oldu da devlet bir tarafta, millet bir tarafta kaldı. Arada açılan bu mesafeleri, bozuk düzeni kim veya kimler nasıl oluşturdu.

Devlet de ülke de bizim. Biz de bu ülkenin fertleriyiz. Yani Türk Milleti'nin ta kendisiyiz. Yöneticiler de bu milletin/devletin yöneticileri değil mi?

- O zaman oturup bir düşünün bakalım; "Ben herkesi çok seviyorum ama neden
    kimse beni sevmiyor" sorusuna yanıt arayın biraz. Düşünün sebepleri neler olabilir…

Neden mi? Çünkü ; Her şey önce sevmekle başlar!...

Hayat bu olsa gerek…

Her yönüyle tadıyor ve yaşıyoruz. Sevmek de var, kin ve öfke duymak da, acı çekmek de var çektirmek de…

Doğrusu da var, yanlışı da…

Adamı da var, adam olmayanı da…

Sonuçta, senin gözün birilerinin istemediği yere bakıyor ki, kaşını bahane edip gözünü oymak için vuruyor aymaz.

Ben ne o aymazları, ne de onların baktıkları yeri bilmem.

Benim gözüm; "Kadın" , Kaşım; "Erkek"
    Benim gözüm; "Hukuk" , Kaşım; "Adalet"
    Benim gözüm; "Mumcu" , Kaşım; "Kışlalı"
    Benim gözüm; "Bağımsızlık" , Kaşım; "Cumhuriyet"
    Benim gözüm; "Vatan" , Kaşım; "Sevdam"
    Benim gözüm; "Mehmetçik" , Kaşım; "Ayyıldızlı Bayrağım"

İşte baktınız mı? Gözümü de üstündeki kaşımı da iyi tanıyın. Ne varmış?

Bakar kör olmak da ayrı bir marifet tabi…

Daha sayardım ama, bu ülkede milyonlarca göz ve kaş var. Ve hepsi aynı bedendeler. Ve hepsi tek bir yere bakıyorlar; "Güneşe"

Çünkü onlar Güneşin Çocukları!...

Onlar ki: O temiz yüreklerinde taşıdıkları sevdaları ile yok edecekler karanlığı.

Çünkü onların da Gözü; "Mustafa" , Kaşı; "Kemal"

Var mı? Onlara zarar vermek isteyen.

Unutmayınız ki; bu ülke de Güneşe bakan gözler bitmez.

Çünkü ; Bu ülkede MUSTAFA KEMALLER TÜKENMEZ!...

*
    Alıntı

2. nicksiz

nicksiz Active Member

Yüreğine,kalemine sağlık.Ne güzel tespitler yapıp,ne kadar doğru cümleler kullanmışsın.Eminim ki milyonlarca insanın hislerine tercüman olmuşsun.Bu yazı ;senin ise Allah razı olsun.Büyük yazarların köşe yazısı gibi olmuş.Lütfen çok fazla insana ulaşmasını sağla.

Bu Sayfayı Paylaş