huzur

'Kuflu Sözlük' forumunda solitaryman tarafından 3 Tem 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. solitaryman

solitaryman New Member

serin rüzgarlı bir gecede sevgiliyle birlikte yıldızları seyretmek, her şeyi unutmak, geride bırakmak sadece o anı yaşamak...

2. Asi

Asi New Member

"Bir tatlı huzur almaya geldim kalamıştaaaa...." sözleri aklıma geldi başlığı görünce..

Kedinin kuyruğunu yaklamaya çalışması gibi bir şey benim huzuru aramam..

3. Lady_Küflü

Lady_Küflü New Member

Çoğu kez aranan ama bulunamayan şeydir.
    Ahmet Hamdi Tanpınar' ın romanı.
    Benim için ise ödev , sınav , kavga vb. gibi şeylerin olmadığı zamanlarda yalnız başıma kafamı dinlerken hissettiğim şeydir .

4. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

huzur koca çınarımın omzunda uyuklamaktı,huzur yüzüme vuran akşam rüzgarıydı,huzur sevgilinin kollarında gökyüzünü seyretmekti,huzur günbatımıydı,huzur kuşların cıvıltısıydı..huzur her yerdeydi..

5. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

bknz: Huzur mağazaları :)

6. zipper

zipper quae nocent docent

Her kesimden insanın aradığı,çok zor bulunan,varlığıyla hayatı kıymetlendiren yokluğuyla azaba çeviren,bazen bir şarkıda ,bazen bir kitapta,bazen bir ortamda bulduğumuz ..ama en çok sizi seven insanların sarılmasında gizli olan..

7. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Huzur, insanın yüreğinde sükunetin hakim olduğu, vicdanının rahat olduğu bir ruh hali. İnsanı üşürken ısıtan bir duygudur. İnsan ruhunda hakim olan dinginlik ve mutluluk halidir. Şüphesizlik halidir...Özgürlüktür. Huzur, hep aranandır, bazen bulunandır.

Haşmet Babaoğlu "Huzur feragatle gelir" demiş. Huzur, için bazen vazgeçmek gerekir bazı şeylerden, bazen kabullenmek gerekir bazı şeyleri.

Huzur, zenginliktir.

8. alkane

alkane Well-Known Member

olmazsa olmazım...

9. zipper

zipper quae nocent docent

Şu an ''Nerdesin eyy ..!! '' diye sormak istediğim..Meğer mutluluğun diğer adıymış huzur..

10. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Hayali en çok kurulan anların veya hislerin başında gelir. Gariptir ki insan kendi elinde olmayan hemen hemen herşeyin özlemini duyuyor ve hayaliyle uyuyor. İyi uykular insanoğlu.

11. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

Zipper katiliyorum sana ve heyt be nerdesin huzur diye isyan ediyorum

12. fire

fire <b>Özel Kalem</b>

Dirlik, baş dinçliği, gönül rahatlığı, rahatlık, erinç.
    Ön, yan, kat, makam, yamaç:
    Bir yerde bulunma:
    Padişah katı: Huzura çıkmak.

Ya da

Olmadan başka hiçbir şeyin tam olmadığı ,huzurunuz yoksa sağlığınızda ,paranızda olsa asla mutlu olmazsınız

Ya da
    Benim için içimin sakin olmaması,kımıl kımıl değil,yüzümü güneşe dönmem ya da yağmura çevirmem, olduğum andan ve durumdan keyif almam için olmazsa olmaz

13. Balımbat

Balımbat New Member

İnsanın kendi içinde olan ancak sadece yalnız kaldığında,hiçbir şeyi düşünme zorunluluğuna sahip olmadığı,güneş batarken ,doğarken,karşınızda bir çağlayan varken,ya da bir bebek seviyorken hissedilen haldir.

Bu Sayfayı Paylaş