Kadınlarla-kızlarla nasıl konuşulur ve etkileme ?

'Erkekçe' forumunda haydarcan tarafından 12 Ara 2009 tarihinde açılan konu

1. haydarcan

haydarcan <b>Doç. Dr. HaydarCan</b>

Kızlarla tanışmak yurdum erkeğinin en kabiliyetsiz olduğu konulardan biridir. Türk erkekleri utangaçlık, yaratıcı zekadan yoksunluk ya da düpedüz hıyarlık gibi birtakım illetlerden mustarip olduğu için, kızlar konusunda fena halde acı çekmekteyiz. Bu gidişe dur demenin zamanı artık geldi. İste size bir takım öneriler... Dikkat! Asagida okuyacağınız taktikler, hatunun da sizden hoslandığı varsayılarak hazırlandı. Suratınıza bile bakmayan ya da yanında erkek arkadaşı bulunan bir kız konusunda henüz bir mucize geliştiremedik. Özür...

Kadınlar yaratıcılığa ve doğallığa prim veriyorlar.

Dolayısıyla bir kızla tanışmak için ya gerçekten sevimli ve esprili olacaksınız ya da çok içten olduğunuza kızı inandıracaksınız. Mesela spor salonunda hoşlandığınız bir hatun varsa, tanışmanın en kolay yolu tabii ki spor hakkında konuşmaktır. Kız çalışırken yanına gidin ve sizin de aynı alette çalışmanız gerektiğini söyleyip, setleri dönüşümlü yapıp yapamayacağınızi sorun. Kız acemiyse, "bu hareketi böyle değil de, şöyle yaparsan daha verimli olur" cinsinden öneriler getirin. Tersine, kız tecrübeliyse, "çok ilginç, demek kollarını gergin tutunca trisepsler daha iyi çalısıyor" gibisinden öneriye ihtiyaç duyduğunuz izlenimini yaratın. Sonra duruma göre geyige başlarsınız.. Eğer bir bardaysanız işiniz biraz daha zor. Kızı şaşırtmayı deneyebilirsiniz. Kızı şaşırtmayı deneyebilirsiniz. Yanına gidin, "özür dilerim, rahatsiz ediyorum ama sana göstermem gereken birşey var," deyin.

Tabi mırın kırın edecek ama, bütün sevimliliğinizi takının ve "lütfen, lütfen , bak çok önemli , n'olur..." filan deyin . Kesinlikle merakına yenilecek ve sizi takip edecektir. O zaman kolundan tutun, ve dışarı çıkartın mehtabi gösterin. "Bak mehtap ne güzel değil mi ? Seninle paylaşmak istedim" deyin. O gece mehtap yoksa güzel bir çiçek yada hoş bir manzara, küçük bir kedi yavrusu, yani kızların hoşuna gidebilecek herhangi birşey olabilir. Sonra içeri dönüp dansedersiniz. Bir de baska öneri var: Kızın içkisi bittiğinde garsondan peçetesini alın, tıpkı garson gibi yanına gidin ve "içkin bitti galiba,tazelememi ister misin" şeklinde içki ısmarlamayı önerin.

Utangaçsınız, kadınlarla konuşmayı bir türlü beceremiyorsunuz. Ne zaman bir hatundan hoşlansanız nutkunuz tutuluyor. Onun ilgisini çekmeyi başaramıyorsunuz ve kendinize güveniniz gitgide azalıyor. Ne yapmalısınız?

İşin cılkını çıkarmayınKadına karşı ne çok ilgisiz davranın, ne de onun ağzının içine düşün. Dengeli ilgi anahtar sözcüğünüz olmalı.

Olduğunuz gibi görünün Kendinizi övmeyin, göklere çıkarmaya falan kalkışmayın. Kendinizle dalga geçin, ama sakın aşağılık kompleksinden muzdarip zavallı bir erkek portesi çizmeyin. Genç kızlar sorunlu erkekleri sever içlerindeki annelik duygusu harekete geçer. Ama olgun bir kadına takılıyorsanız sorunlarınız hiç bir işe yaramaz, çünkü olgun kadınlar büyük olasılıkla genç kızken sorunlu bir erkek uğruna sürünmüş ve artık uslanmışlardır.

Kadının yaşına göre taktik geliştirin 20 yaşındaki bir pilice uzun ilişkilere bayıldığınızı söyleyebilrisiniz, bu sözü 25-30 yaşlarındaki bir kadına söylediğinizde alay konusu olursunuz, çünkü 25 yaşını geçen çoğu kadın, artık erkeklerin "shatun götürmek" için kullandığı kalıpları iyi öğrenmiştir.

Erkeksi görünün, ama durumu abartmayın Karate, boks ya da ağırlık kaldırma gibi sporlar yapıyor musunuz? Konuşurken bunlardan mutlaka söz edin. Ama sakın kendinizi kaybetmeyin. Gizemli olun dediysek ipin ucunu kaçırmayın. Aşırı ketum davranırsanız işler aleyhinize döner. Eğer kocaman bir eviniz ya da harika bir otomobiliniz varsa bunlardan da söz edin ama asla cüzdanınızı hatunun gözüne sokarak "ferrari ile gezelim mi yavrum" demeyin.

Macerayı sevin Muahsebeci olabilirsiniz ama kaya tırmanışı yada yamaç paraşütü gibi heyecanlı hobilere vakit ayırabilirsiniz. Gezmek de size puan kazandırır, çünkü kadınlar egzotik ve ilginç zevkleri olan erkeklere bayılır.

Güncel olaylardan söz edin O sırada gündemde olan şeyler hakkında fikrini sorun. Böylece moron olmadığınızı, çevrenizle ilgilendiğinizi ve onun fikrine değer verdiğinizi göstermiş olursunuz.

Ona kendisi ile ilgili sorular sorun Kadınlar konuşmanın yanı sıra dinlemeyi de bilen erkeklerden hoşlanır

Müzik hakkında konuşun Kadınların hele de genç kızların en çok sevdiği zararsız konulardan biri müziktir. Ona en çok sevdiği şarkıcının adını sorun, sonra da nazik bir şekilde alaya alın kadınlar hafif alaydan hoşlanır.

Sinema hakkında konuşun Hatun size "... filme gitmek istiyordum, bir türlü fırsat olmadı" diyene kadar bekleyin ve sonra atağa kalkın.

Hayvanlardan söz edin "Bilmemnerde oturuyorum köpeğimi de oradaki parkta gezdiriyorum" deyin. Büyük olasılıkla "köpeğin mi var , cinsi ne?" sorusuyla karşılaşacaksınız. Tam isabet! Köpekle başlayıp konuşmayı istediğiniz yöne çekebilirsiniz. Bir çok kadın kedilere bayılır ve erkeklerin büyük bir bölümü de kedileri sevmez. Yani eğer kedileri seviyorsanız zaten 1-0 öne geçmiş sayılırsınız.

Ona ne söyleyebilirsiniz?

Üzerindeki elbise çok güzel sana çok yakışmış
    Çok ilginç ve değişik bir kızsın sen (bütün kadınlar özel olduklarına ve diğer kadınlara benzemediklerine inanmak ister)
    Kaç yaşındasın? (tahmininizden 8 yaş daha aşağı söyleyin. Tabi eğer hatun 18 yaşında değilse)
    Çok güzel gülüyorsun
    Gözlerin çok güzel
    Yaşına göre çok olgun davranıyorsun (bu sözü 18-21 yaş arasındaki kızlara söyleyin)
    Sözünü kesip ona iltifat edin Kadınların gönlünü fethetmekte kullanabileceğiniz eski bir numara da o birşey anlatırken sözünü kesip ona iltifat etmektir.

Ona ne söylememelisiniz?

Çok güzel bir vücudun var. (genellikle kadının aklı ve yüzüyle ilgili iltifat edin ve dördüncü buluşmadan önce bedeninden söz etmeyin.) :D

2. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Koptum okurken.
    Ben böyle konuşma yapan bir erkekden kesinlikle etkilenecegimi düşünmüyorum.

Paylaşımınız için teşekkürler haydarcan bey :D

3. Curly

Curly New Member

:)))))
    sana göstermem gereken bir şey var ha? :)))
    son nefes aldığı an olur cümlenin sonu herhlde:)))
    ellerinize sağlık.. eğlenceli bir yazı :)

Bu Sayfayı Paylaş