Kan Taşı

'Doğal Taşlar' forumunda MerikızZ tarafından 11 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. MerikızZ

  MerikızZ <b>Öz ağlamadan , Göz ağlamaz</b>

  [​IMG]

  Bloodstone, Blutstein

  Kantaşının
  Fiziksel Etkileri

  Hafızayı güçlendirir.
  Kantaşının
  Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri
  Anlayışı ve hafızayı kuvvetlendirir. Zihni karmaşık düşüncelerden temizler.
  Cesaret taşıdır.
  Duygusal ve zihinsel engelleri ortadan kaldırır.
  İnsanı zayıflık ve cesaretsizlik duygularından kurtarır.
  Kendisini taşıyan kişinin kendisiyle ilgili duyduğu kuşkularını yok etmesine yardım eder. Engellenme duygusundan kurtarır.
  Kişinin bencil davranışlarından kurtulmasını sağlar.
  Kişinin sıkıntılarını sabırla atlatmasına sebep olur. Hiç bitmeyeceği düşünülen sıkıntılı dönemlerde, ve umutsuzluğa kapıldığı anlarda kişiye dayanma gücü verir. Mücadele fırsatlarının fark edilmesini sağlar.
  Kişinin yaşadığı anda kalmasını sağlar. Dolayısıyla dikkati ve konsantrasyonu sağlar.
  Kişiyi, kendisine tehlikeli olabilecek kendi tutkularından korur.
  Para getiren bir taş olduğuna inanılır.​
   
 2. kuftadında

  kuftadında New Member

  Kan Taşının Faydaları Nelerdir?

  Kan dolaşımını düzenlediği bilinen kan taşının, vücudu kanserden koruduğudüşünülmektedir. Bilhassa lenf bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıp bağışıklık sistemini güçlendirmesi taşın en sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

  Regl, menopoz sürecinde bayanlara yardımcı olduğuna inanılan kan taşının ağrı ve sızı toplama özelliği vardır. Karında ve rahim kaslarında meydana gelen kramplar, kan taşıyla engellenebilmektedir. Ayrıca kan taşının bayanların doğurganlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu nedenle her yatak odasında muhakkak bulunması gerekmektedir.

  İnsan psikolojisi negatif enerjiden kolay etkilenmektedir. Bu negatif enerjiyi dağıtmaksa kan taşı gibi değerli ve yoğun enerji kütleleriyle mümkündür. Evinde kan taşı bulunan bireylerin daha dingin ve ılımlı oldukları, telaştan ve gerginlikten uzakkaldıkları bilinmektedir.

  Zihni karmaşık duygulardan arındıran kan taşı, beyni meşgul eden olumsuzlukları sıyırıp atmaktadır. Bunun yanında korkuların yenmesinde ve cesaretin toplanmasındada kan taşının etkisi olduğuna inanılmaktadır. Kan taşı birçok medeniyette güç ile özdeşlemiştir. Bu nedenle soylu ve güçlü kesimleri temsil etmektedir. Kişinin kendini güçlü ve yeterli hissetmesine yardımcı olmaktadır.

  Kaynak
   

Bu Sayfayı Paylaş