Kuflu Manga Grubu ;)

'Kuflu Manga Çetesi' forumunda Nerissa tarafından 28 Şub 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Öncelikle herkese keyıflı forumlar diliyorum. Biliyorsunuz ki manga ve anime bölümü olarak siz manga severlere kendi çapımızda bir sunum yapıyoruz, e kitap harıcı paylaşımların olmasıda kuflu ailesi olarak temennilerimizden biri. Ufkumuzu sadece kitapla sınarlamayalım dedık ve bir projeyı hayata geçirmek istedik . Sizlerin de özverili yardımları ile Manga çeviri Grubu kuralım istiyoruz.

Bunun için bize lazım olan aranızda ingilizcesine güvenen kişiler.. Mükemmel bir ing. tabiki beklemıyoruz ,anlaşılır ve mantıklı olması önceliğimiz. Edit kısmı yani çeviriden sonra asıl yorucu olan şey ise yazılanları yerıne elle yerleştirmek , bunun için de ing bilmeyen ama bizim gibi deneme yanılma yöntemi ile öğrenmeye hevesli arkadaşlar. En önemliside bizi yarı yolda bırakmiyacak takım arkadaşları arıyoruz, okuyucuya karşı sorumluluk alıyoruz örneğin ; 150 sayfalık bir kıtabın 50 sayfasını paylaşıp gerisinde kaçmak bize yakışmaz.:canim:

Bazı arkadaşlarımızla özelleştik çoğu olumlu dönüş yaptılar.

Çeviri Teklifimizi geri çevirmeyen üyelerimiz:

filik24 :gül:

anonim :gül:

ebr :gül:

harikaya (Joker)

mrszey :gül:

eun sung :gül:

Editörler

Nerissa

Sahara :Lv:

pl1

eun sung

Büyük ilginiz için çok teşekkür ederiyoruz arkadaşlar alımları şimdilik durduruyorum baya kalabalık olduk, kendi aramızda bir durum değerlendirmesi yapalım önumüzdeki günlerde açıgımız olursa burdan tekrar duyuru yapacağız :gül::gül::gül::Lv::sak sak:

periza bunu beğendi.
  2. sahara.

sahara. Well-Known Member

hadi hayırlısı roman beyaz derken birde mangaya el attık.cümlemize hayırlı olsun.

periza bunu beğendi.
  3. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

elimden geldiğince bende varımmmmmmm....

kambersiz düğün olur mu? geldi kamberiniz:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

periza bunu beğendi.
  4. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Hoş geldin cnm editör bölümüne yazıyorum o zaman adını :)

5. harikaya

harikaya Well-Known Member

Ben de varım, çevirilerde yardımcı olmak isterim ama zamanım çok kısıtlı. Yine de zaman zaman, sıkıştığınızda buradayım, joker olabilirim:)

6. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Tamam o zaman Joker çeviri olarak not alıyorum :)

7. birdie

birdie Well-Known Member

Ah, inanmıyorum; bizim de artık bir manga çeviri grubumuz olacak öyle mi? Rüya mı görüyorum? Arkadaşlar müthişsiniz!
    Ah o iki grupta da olabilmeyi ne kadar isterdim anlatamam. Şöyle bir destekte bulunabilirim ben de: Henüz paylaşmadığım onlarca bd mangası var, dileyen arkadaşlarla paylaşabilirim. Bir çok farklı yabancı siteden derlediğim için bir kez daha araştırmak için uğraşmamış olur çeviri yapacak arkadaşlar.
    Bu arada Korece ya da Japonca'dan çeviri yapabilecek :D arkadaşlar varsa onlarca bd mangası da henüz İngilizceye bile çevrilmemiş durumdalar. İsteyenlere onları da yollayabilirim. :D Fazla mı abarttım. :zuhaha: Ama paylaşma konusunda ciddiyim.
    Eh hepimize grubumuz hayırlı olsun diyor, şimdiden emeği geçecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

8. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

İnşallah rüyalarımız gerçek olucak cnm:) Benim aklımda şekillenen mangalar şu şekilde b.d mangası , günümüz aşk , fantastik aşk üzerine düşünüyorum listedeki arkadaşlarımızla toplu bir konuşmada herşey kesinleşir :Lv:

9. Tuana

Tuana <b>p!yaN!sSt</b>

Benim okul nedeni ile bu gruba katılmam pek mümkün değil ama sizi sonuna kadar destekliyorum ve çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum:):):gül:

10. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Zaten kadro şuan için yeterli gibi geldi bana , :)beklediğimden çok olumlu yanıt geldi. :D Bir araya gelmek kaldı , en kısa sürede tamamıyle her şey yerıne oturur inş, desteklerinizi esirgemeyin arkadaşlar :)

11. eun sung

eun sung Well-Known Member

Kesinlikle elimden gelen herşeyi yapmaya çalışırım...Ben de varım isterseniz ...

12. ebr

ebr E-kitap Müdavim

mangaları bana tanıştıran arkadaşım, eğer çok sorun olmazsa bize historical bulabilr misin?:)

13. filik24

filik24 E-kitap Müdavim

Nerissa benide kandirdi. Hatta bir deneme yaptım. Tabi resimleri anlamam zor oldu. Ama çok hoşlandım bu isten. Daha önce okumamıştım bu sayade okumuş olacam. Kızlar sizide burda görmek ne güzel.

14. birdie

birdie Well-Known Member

Elimde 1-2 tane mevcut zaten. Manga hastalığını sana da bulaştırdığım :D için üzgünüm bu arada. Tarihi olanlardan daha var aslında ama henüz İngilizceye çevrilmemişler. Elimde olanları nereye derseniz gönderebilirim.

15. BEYAZ

BEYAZ E-kitap Müdavim

Kızlar harikasınız....siz herşeyi halledin ,okuyup yorumlamak içinde biri lazım değil mi... bende o işi yaparım...:)
    .......

16. meleksi

meleksi Well-Known Member

ben de yardım etmek isterim..ama ne yapıcağım..ingilizcem az çeviri yapamam..onun dışında nasıl yardımım dokunur..:gül:
    mangaları seviyorum..bu arada..:Lv:

17. mrszey

mrszey New Member

Bende varım diyeyim dedim:^^:

18. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

sevgili meleksi şuan baya kalabalığız o kadar ki tek kişilik işleri 2 ye böldük :zuhaha: ama editör açığımız çıktıgı anda seni alıcaz cnm :Lv::gül:

19. ela86

ela86 Well-Known Member

selamlar bende aranızda olmak isterim ama ne yapıcağımı bilmiyorum ingilizcem çok iyi değil ama yardımcı olmaya çalışırım elimden ne gelirse :)

20. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Ela cnm senide yedek olarak not aldım arkadaşlarımızın acil işleri çıktığında bize yardımcı olailirsin :gül:

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş