Linda Gillard - Yüreğimdeki Aşk Kıvılcımı

'E-Kitap' forumunda yuuki_zero tarafından 14 Ara 2011 tarihinde açılan konu

1. yuuki_zero

yuuki_zero Well-Known Member

Doğuştan kör Marianne Fraser yirmi yedi yaşında dul kalır. Aradan uzun yıllar geçmiştir ve Marianne’in aşka dair ümitleri tam tükenmişken bir kış gecesi kapısının eşiğinde Keir belirir. Marianne’in tutkulu doğası, Keir’in kendisine yaşattığı duygular ve onun için yaptıklarıyla teselli bulmaya başlar. Marianne, kendisine yaşadığı adada yıldızları “göstermeyi” isteyen bu münzevi adama güvenebilecek midir?
    Kırık kalplere bile umut verebilecek, sizi harekete geçirebilecek güçteki bu romantik romanı heyecanınız hiç sönmeden okuyacaksınız…

“Keir, yürek hoplatan yakışıklı bir kahraman ve Marianne ise o kadar duygulu ki ona hemen içiniz kaynıyor. Gerçek karakterler arasında geçen muhteşem bir aşk hikâyesi, bir günde okudum, elinizden bırakamayacaksınız.”
    Amazon.com, editör incelemesi

“Her ne kadar bir aşk hikâyesi de anlatsa, bu roman hayalperest bir tarzda yazılmamış. Tam aksine, ironik, cesur ve gerçekçi… Hisler, kokular, seslere dayalı betimlemeleriyle aklınızda yer edecek.”
    Am Bratach Dergisi

“Aşka duyduğunuz güven tazelenecek!”
    Candis Dergisi

Kitap ve Tarama : Ginny
    Düzenleme : Yuuki_zero

İçinizi ısıtacak sıcacık bir hikaye...
    Roman son 50 yılın en romantik kitabı ödülünü almış
    Herkese iyi okumalar dileriz...

:Lv:​

ebrusef, SABAR ve asee bunu beğendi.
  2. sahara.

sahara. Well-Known Member

emeğinize sağlık.

3. birdie

birdie Well-Known Member

Sevgili ginny ve yuuki_zero, öncelikle emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. Romantik aşk kitapları arasında böylesi ilginç karakterleri ve konusu olan az. Kör bir kadın (ki görmesine olanak yok, bu anlamda mutlu son olamayacak) ve engelli bir kadına aşık olabilen, sevmeyi bilen bir erkek. Çok işlenen bir konu değil :) Yani kahramanları manken gibi kusursuz yakışıklı, güzel kadın-erkekler olur genelde. Ama bunda yazar göze almış kusurlu olanın da aşık olabileceğini kabul ettirmeyi ve sonuçlarını. Kadın kahraman gibi doğuştan kör bir arkadaşım vardı, günlük sohbetimizi yaparken ona en çok renkleri anlatmakta zorlanırdım. Kör birine gülü anlatmanız kolay, eliyle (görme organı oluyor bir nevi) gülü tanımayı başarabilir ama kırmızı rengini anlatamazsınız. Bir körle yaşamak, yaşama farklı bir gözle bakmanızı sağlar kesinlikle. Yazarın bunları anlatmayı nasıl başardığını, daha doğrusu kahramanlarına neler söylettiğini çok merak ediyorum. Böylesi güzel bir kitabı bizlerle buluşturduğunuz için yeniden çok teşekkür ediyorum.

NOT: İlk 10 sayfayı okudum ve çarpıldım. Yazar da kör olabilir mi acaba? Bu kadar anlatılabilir bir görmeyenin düşünceleri, yaşamı. Mutlaka okunması gereken kitapların ilki bu olmalı bence. Yeniden teşekkürler...

4. Gul

Gul Well-Known Member

çok teşekkürler, emeğine sağlık...

5. kahlan1299

kahlan1299 Well-Known Member

teşekkürler ellerine sağlık

6. turkann

turkann New Member

teşekkürler

7. raindrops

raindrops New Member

kocaman teşekkürler

8. Gazoz

Gazoz Active Member

tesekkur

9. devil_7

devil_7 Well-Known Member

Emeğinize sağlık, çok teşekkürler...

10. berae

berae Active Member

teşekkürler

11. nazzlıcann

nazzlıcann Well-Known Member

çok teşekkürler emeğinizr sağlık

12. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

Ginny Yuki muhteşemsiniz... güzel paylaşım ve değişik konu için teşekkürler...

13. burcukk

burcukk Well-Known Member

teşekkürler

14. saifa

saifa Well-Known Member

teşekkürler

15. blgnlf

blgnlf Well-Known Member

teşekkürler

16. pervino

pervino Active Member

tesekkurler ginny ve yuuki_zero :Frnds: emeginize gonlunuze saglik..

17. nurokan

nurokan Active Member

teşekkürler

18. alex

alex Active Member

teşekkürler

19. mavi.suna

mavi.suna Active Member

Emeğinize ve paylaşımınıza teşekkürler.

20. huzami

huzami E-kitap Müdavim

Merak ettiğim ama almakta tereddüt ettiğim bir kitaptı çok teşekkürler emeğine sağlık

Bu Sayfayı Paylaş