manga Lucy Gordon - Married Under the Italian Sun (İtalyan Güneşi Altında)

'Anime ve Manga' forumunda birdie tarafından 8 Kas 2011 tarihinde açılan konu

1. birdie

birdie Well-Known Member

Merhaba, yine bir bd mangasıyla birlikte olacağız. Vakti zamanında, Küflünün muhabbeti en bol (zannımca) bölümü olan e-kitap bölümünde Huzamiye ait olan, Dzida75'in taraması ve SerreS'in düzenlemesiyle, yine SerreS tarafından paylaşılan bir kitabın mangasını sizlerle paylaşmak istedim. Siz de isterseniz alabilirsiniz çekinmeden. Öncelikle, manga Türkçe olmadığından "ben en iyisi konuyu anlamak için kitabı okuyayım, mangasına daha sonra bakarım" diyenler için bağlantı veriyorum, da SerreSciğim yoğun zamanına mı denk geldi :p nedir, ne resim vaaar, ne konu vaaar :D Başkası yapınca kızıyosunuz amaaa... :füü: Neyse ben sizinle kitabın kapağını da konusunu da paylaşacağım, merak etmeyin. (Şurda kırk yılda bir paylaşım yapıyoruz, bari düzgün biçimde yapalım di mi ama, yani.) Kitabı önce okuyacağım diyenler için işte bağlantı:
    http://www.kuflu.com/e-kitap/17723-lucy-gordon-italyan-gunesi-altinda.html

Paylaşılan kitabın kapağı şu;

Konusuna gelince;
    "Angela hayatta tek yakını olan sevgili dedesi uğruna üniversiteyi bırakıp zengin bir kocaya varmıştır. Kocasının bir süs gibi kolunda taşımak istediği aptal sarışın rolünü mankenlik/modellik yaptığı süre boyunca sürdürmüştür. Hem de Angel olarak. Kocasının aldatmasının sonucunda yıllardır katlanmak zorunda olduğu rolü bırakıp yeni bir başlangıç yapmak üzere, boşanma bedeli olan İtalya'da Amalfi yakınlarındaki Tazzini Villasına gider. Oraların en ünlü limon bahçesine sahip villanın eski sahibi Vittorio Tazzini evini bir arkadaşı uğruna kaybetmiştir, üstelik Angela'yı ucuz bir kadın olarak görmekte, evini kaybetmenin acısını Angela'dan çıkartmayı istemektedir. Angela limon yetiştirip para kazanmayı hayal etmektedir ama hiç bilgisi yoktur, Vittorio da Angela'dan hiç hoşlanmamaktadır ama yıllarca emek verdiği limon ağaçlarının heder olup gitmesine gönlü razı olmamaktadır. En sonunda bir uzlaşmaya varırlar, ancak birlikte geçirilen zaman içerisinde birbirlerini ne kadar yanlış tanıdıklarını yavaş yavaş anlayacaklardır. Yine de sancılı bir süreç olacaktır bu tanışma..."

Eveeet; ben şöyle bir mangaya da göz atayım derseniz, buyurunuz;

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

Bu mangayı (ben de BEYAZ'dan aşırma yapıp) tüm küflü kardeşliğine armağan edeyim. Dileyen bayram şekeri olarak kabul etsin, dileyen baklava-börek niyetine. Öncelikle küflüyü küflü yapan başta Özgür olmak üzere tüm diğer yöneticiler-bölüm sorumluları ile (benim bildiklerim yalnızca Nerissa, SerreS ve YıldızlıAtlas, diğerlerini ismen sayamayacağım üzgünüm) tüm paylaşımcı ve okurlara armağan etmek istiyorum, iyi zaman geçirmeniz dileğimle.

NOT: Mangalar Japonca yazım kurallarına uygun olarak sağdan sola doğru çizilmişlerdir. Öyle okuyunuz, ya da bakınız :D Yoksa karışık gelecektir.

yesimcim, Guts ve ssetayf bunu beğendi.
  2. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

emeğine sağlık sevecen...

ben nasıl görmedim bunu çok teşekkürler, sayende kitapların animalarına kavuşmak güzel oldu:saygilar:

3. birdie

birdie Well-Known Member

Sevgili Pl1 yeni ekledim, onun için farketmemişsindir :) Bu arada anime değil bunlar :D manga. Şöyle diyelim (karıştırılıyor diye açıklıyorum, yoksa yüzüne vurmak için değil :) ) animeler = çizgi film, mangalar = çizgi roman. Tamam mı, herkes anladı mı :zuhaha: Keyifli okumalar, umarım beğenirsin. Kitabını yeni okudum, o da bence hoş bir kitaptı.

4. clondike

clondike Well-Known Member

Çok sağ ol Sevecen. Zevkli olacak...:gül::Frnds:

5. ecemce

ecemce Well-Known Member

Çok teşekkürler, emeğinize sağlık

6. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

sha yı unutmussun :) arka planda sessızde olsa
    sıtenın kurucularından sevgılı shaya burdan gönül dolusu sevgıler dıyerek ıthafına tesekkur edıyorum :gül:
    duzenlemeden kıtap okuyamazken bakalım mangalara ne zaman sarıcam kendımı :)

7. birdie

birdie Well-Known Member

Geçmişini o kadar iyi bilmiyorum bölümün, tabi o kadar küflü değilim buralarda :) Ama bir önceki mangada e-kitap bölümünün kısaca tarihçesine değinmiş, sha'yı da anmıştım. Senin aracılığınla bir kez daha (doğrusunu öğrenmiş olarak) ona en içten saygılarımı sunuyorum. Sana da tabi ki. Bu arada eminim istediğin herşeye zaman bulabiliyorsundur bu süperötesi enerjin ve azminle, bunlara bakmak senin 1-2 dakikanı alır zaten :D Hem sana daha şeyhli bd mangaları armağan edeceğim, bakmadan geçme. Esen kal.

8. eun sung

eun sung Well-Known Member

teşekkür ederim sevecen ellerin dert görmesin kitabını okumuştum ama manganın bende yeri ayrıdır ben ve cep telefonum sana çok teşekkür eder paylaşımcı yüreğinin hep sağlıcakla olmasını dileriz...

9. nirse

nirse Well-Known Member

Bu benim çok sevdiğim bir kitaptı. Mangasını okumak ayrıca keyifli olacak.

10. huzami

huzami E-kitap Müdavim

İnanki kitabımı burda görmekten çok mutlu oldum ellerin dert görmesin

11. meleksi

meleksi Well-Known Member

teşekkürler..

12. szr

szr New Member

teşekkürler

13. harikaya

harikaya Well-Known Member

Emeğin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim:)

14. turkann

turkann New Member

sağol

15. filiz22

filiz22 Active Member

Teşekkürler

16. Gazoz

Gazoz Active Member

tesekkur

17. black

black New Member

teşekkürler