Mısır Ayıklama Aparatı / Corn Stripper

'Ürün İncelemesi' forumunda zipper tarafından 29 May 2013 tarihinde açılan konu

1. zipper

zipper quae nocent docent

Mısır ayıklamak koçanından ayırmak zor iştir. Şimdi mısırları tane tane ayırmak çok kolay!

Hazırladığınız harika salatalara kendi haşlamış olduğunuz mısırları tane tane ekleyebilir veya mısır tanelerini kaşık kaşık yiyebilirsiniz!

Mısır konservelerinin yüksek ücretleri ile uğraşmak zorunda değilsiniz.
    Konserve Yerine Taze Mısır İsteyenler İçin Pratik Çözüm.
    Kendi evinizde haşladığınız mısırları istediğiniz yerde kullanmak üzere tane tane ayıklayabilirsiniz.
    Özellikle salata yapmayı sevenler için Corn stripper, her daim elinin altında bulunması gereken bir araç.
    Konserve mısır kullanmadan, taneleri ayıklamak için uğraşmadan lezzetli sandwichler, salatalar hazırlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanıır?
    Yapmanız gereken sadece mısırın bir ucundan diğer ucuna kadar Corn Stripper'ı ilerletmek. Mısırlar tane tane halde Corn Stripper'ın haznesine dolacak ve arka kısmındaki boşluktan mısır tanelerini alabileceksiniz
    Sonrasına arkasındaki açık bölümden saniyeler içinde tabağınıza döküp servis yapabileceksiniz.
    Ölçüleri:
    Uzunluk: 12 cm
    Genişlik: 7 cm
    Derinlik: 6 cm

Yorum:Aslında bu aletin adı kafede geçmişti, ama PL bu başlık altında yazın deyince buraya konu açayım dedim.Bizim evde mısır çok kullanılır,çorbaya ,salataya,pilava..Her sebzeyi mevsiminde tüketmeye özen gösterdiğimiz için de,mısırları yazın haşlayıp kışın kullanmak üzere dondurucuya atıyoruz.İlk aldığımda,mısır ayıklamak için sızlayan parmak uçlarımı hatırlayıp epey mutlu olmuştum .Kısacası pratik ,yer kaplamayan ve kullanışlı bir ürün.

Benim kullandığım ürün aşağıdaki videoda kullanılan,ama değişik ebat ve çeşitlerde modelleri de mevcut:)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vHQXmxNgwxY]Bugunbiter.com - Mısır Soyucu - YouTube[/ame]

2. ebr

ebr E-kitap Müdavim

çok pratik görünüyor
    nereden alabilirim?

3. zipper

zipper quae nocent docent

4. alkane

alkane Well-Known Member

süper bi buluş bence:)

5. ebr

ebr E-kitap Müdavim

Bu ucuz da bir şeymiş. Çok teşekkür ederim. Oğlum haşlanmış mısır manyağı ama uyanık koçandan temizlemezsen yemiyor. Yani ben bunu kesin almalıyım.

Bu Sayfayı Paylaş