mühendisler olmasaydı ne yapardık ;))

'Kuflu Geyik' forumunda hilal tarafından 13 May 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

1
    - Yahu sen inşaat mühendisiydin di mi?
    - Evet??
    - Baksana bu bina yıkılır mı?...
    - Ne bileyim ben, bisürü testi var bu işin öyle karpuza vurur gibi anlaşılmaz bu işler!
    - Ne biçim mühendissin lan sen?
    -.......

2
    - Bölüm ne?
    - Makine mühendisliği
    - Kaç tane kız var lan sizde ??
    -........

3
    - Ne çıkacan mezun olunca?
    - Gemi inşaat muhendisi.
    - Ha, kaptan felan yani.
    - Yok ebe olacaz.

4
    - Mesleğin ne evladım?
    - Kimya muhendisiyim amca.
    - Sabun, şampuan felan...
    - Yok amca öyle değil; daha bi zor.

5
    Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru:
    - Abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi?
    - Evet.
    - Size hacker'lik yapmayı öğretiyorlar mı, böyle bir ders var mı?
    - Lan, siz de tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mı?
    -?!

6
    - Bilgisayar mühendisliğini kazandığına göre çok zeki olmalısın.
    - Yok ya o kadar değil.
    - Salak mısın yani?

7
    - Yavrum inşaat mühendisi mi olacaksın sen?
    - Evet teyzecim.
    - Ayy canim benim peki iş miş bulabilecek misin çıkınca, master yapacak mısın? master yapmadan da bir anlam yok artık. Mühendis kaynıyor ortalık.
    - ...Saol ya. Bunları hatırlattın ya huzura kavuştum şimdi. Bozmasaydın ya şu güzel ortamı, daha iyi olmaz mıydı?

8
    - Senin okuduğun bölüm ne yiğenim?
    - Genetik mühendisliği diyorlar teyzecim.
    - Vah vah tıp fakültesi tutturamadın mı yavrum, böyle genetik mühendisi olucan.?
    - Kandan cerahatten pek hoşlanmam.

9
    - Ahmet makina mühendisliği zor muydu?
    - Tabi olum. termo, mukavemet, akışkanlar.. bunları geçene kadar arkamdaki kıllar ağardı.
    - Helal olsun valla. ya benim evdeki musluğa bi bakıverse lan, damlatıyo kaç gündür.. o da akışkan sonuçta. he ne dersin?
    - Allah belanı versin derim başka bişey demem.

10
    - Sen şimdi ne okuyodun?
    - Bilgisayar mühendisliği
    - Evladım boşuna okuyosunuz siz, şimdiki çocukların hepsi bilgisayar kurdu, bizim oğlan bütün gün internet cafede.
    - Tabii amca, anlıyorum..

11
    Işçilerin yeni girmiş makine mühendisi hakkındaki yorumları:
    - Bak mesela şu yeni giren mühendis var ya..
    - hee.
    - CNC'nin "S" sinden bile anlamıyo..
    - CNC'de "S" var mı ki lan?
    - Neyse işte anlamıyooo..

12

- Ne okuyorsun sen?
    - Peyzaj mimarlığı
    - Ne yapar o?
    - Doğal çevreyi bozmadan, insan gereksinimlerini karşılamak için incelemeler ve planlar yapar. Kentlerdeki parkların, bahçelerin, tarım alanlarının ve yolların....
    - Ha yani bahçıvan olucan! :zuhaha::zuhaha:

2. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Hepsi gerçek hayatta karşılaşılan şeyler bunların şaka maka teşekkürler :D:D

3. Ejefn

Ejefn <b>Sözlük Kurdu</b>

Sabah sabah ne güldüm yaa :D Eline sağlık Hilal :D

4. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

10 ve 11 e çok güldüm ben:p

5. kaliksaren

kaliksaren <b>Don't worry be happy</b>

Eline sağlık :) Sen bizi güldürdün Allah da seni güldürsün Hilal'cim :D:D

6. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

amin amin :D

7. aleren

aleren <b>Lazkopat Kartaliçe 2</b>

Tüm mühendislere saygılar :D Bunca yorumun altından kalktıklarına göre insan ve hayat mühendisi de olmuşlardır her halde ...

8. HüzünYıldızı

HüzünYıldızı New Member

6
    - Bilgisayar mühendisliğini kazandığına göre çok zeki olmalısın.
    - Yok ya o kadar değil.
    - Salak mısın yani?

Yorumsuz :D

9. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

5 favorim:D
    eğlenceli diyaloglar :)

10. dolunay

dolunay Active Member

11
    Işçilerin yeni girmiş makine mühendisi hakkındaki yorumları:
    - Bak mesela şu yeni giren mühendis var ya..
    - hee.
    - CNC'nin "S" sinden bile anlamıyo..
    - CNC'de "S" var mı ki lan?
    - Neyse işte anlamıyooo..
    harikaa:D:D

11. clondike

clondike Well-Known Member

Bizde 7 kız vardı. Birisi de bendim...:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

Sürücü kursundaki ilk direksiyon dersimi hatırladım nedense...:füü:

Bir de işe başladığım yıllarda şirkette "Allen" deyip duran birisine "o ne demek?" diye sormuştum. "Ne biçim Makina Mühendisisin?" sen diye gülmüştü bana. Meğer benim Impulse diye öğrendiğim civata çeşidinin bir diğer söylenişiymiş. İkisi de Türkçe değil üstelik...:zuhaha::zuhaha:

Şirketin Anadolu'daki bir fabrikasında iş seyahatindeyim. Bakım bölümünde parçaların dizili olduğu rafların üzerinde makinaların hangi mekanizmalarına ait parçalar olduğunu gösteren isim etiketleri var.
    Raflardan birisi... Parçaları tanıyorum. Take-out mekanizması... Yani üretilen mamülü makinadan alıp konveyöre koyan son mekanizma... Rafta yazansa... "Tekaüt"... Yani emekliye ayrılmış... :zuhaha::zuhaha:

Benziyor ama değil mi? Ürünleri makinadan tekaüt eden mekanizma....:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

12. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

benim oğlumda makina mühendisi olacak inşallah, onunda bölümünde birkaç kız var ve ilkokuldan beri arkadaşı olan bir kız arkadaşıda makina mühendisliğini kazancınca ne işi var ya demişti çok gülmüştüm....

birde kız kardeşimin eşi makina mühendisi onun hikayeside çok güzeldi... birgün okuldan memleketine gidiyor babası oh şükür oğlum geldin çamaşır makinası bozuldu bakarmısın diyor? tabi sonuç ertesi gün tamirci çağırılıyor eve babadan gizli:zuhaha::zuhaha:

13. clondike

2002 Güzellik yarışmasında Türkiye 2. si olan Çağla Kubat'ın İTÜ mezunu makina müh. olduğunu biliyorsun değil mi? Gerçi kızın yapmadığı yok o da ayrı..

Benim babam bile aynı lafı etmişti....:)

Bir de kızımın Üniversite arkadaşı erkekler konuşuyorlarmış. Tıp 2. sınıftalar. İşte okulda güzel kız vardı yoktu, azdı falan gibi tipik erkek konuşmaları. Kızım da "Beyler bari benim yanımda konuşmayın" demiş. Susmuşlar önce. Sonra "Ya doğru" demiş birisi. "Makina Mühendisliği gibi bir gerçek var arkadaşlar unutmayalım, onlar ne yapsın?" demiş. Diğerleri hak verip kafalarını sallamışlar. Kızım biraz susmuş. Sonra dayanamamış. " Benim annem de......" demiş... Gerisini tahmin edersin....:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

14. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

:zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha: bayıldım ya kızına saygı sevgilerimi iletiyorum... oğlum üniversiteye girerken böyle bir video izletmiştim çok gülmüştüm ama oğlumda tuttu yazdı ve kazandı malesef....

işe o video Clondike'ciğim....:zuhaha::zuhaha:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=o3rZY_AZj_Y]Mühendislik Öğrencilerinin Dramı - YouTube[/ame]

15. clondike

Doğru değil bu ama... Özellikle elektronik kızların çok tercih ettiği bir bölüm.Bu okuldakiler şanssızmış. Eşim İTÜ Elektronikten mezun ve inan sınıfında çok kız vardı ve de çok da güzel kız vardı....

16. CroW

CroW Member

mühendis gafları ayrıdır.. benden de bitane o zaman:p
    bakkaldan dönerken meraklı komşum sorar..
    neddin hanımkızım kazanıverdin mi yüksekokulu..
    (bende gururlu bir sırıtış)endüstriyi kazandım teyzecim..
    hi ne iş ediverir kızım ben bilmem edüsti mendüsti olamadın mı hemşirem neyin
    hem doktor bi goca buluverindin evleniverindin ohh gerisi geliverindi..
    yok teyzecim ben mühendis olucam genelde fabrikalarda çalışıcam..:eek:ff:
    eyva eyva etek neyim de giyemen sen şimdi hem nerden buluvericen eli paralı gocayı..sen ne yap ne ed fabrikanın sahibinin çayını gayfesini eksik etme bakıverirsin bi işe yarayıverir onca yıl okuycağıngörüverir seni evleniverirsin eliparalıyla:kzgn::kzgn:
    tabi ben erorr...eroorrr..:help::help:

Bu Sayfayı Paylaş