Nice Mutlu Yıllara Clondike

'Kutlamalar, Taziyeler...' forumunda YıldızlıAtlas tarafından 14 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Hayat uzun ve uzun ve zorlu bir yol. Ailen ve dostlarınla uzun,huzurlu ve mutlu bir ömrü paylaşmanı diliyorum. İyiki yolun Küflü'ye düştü, iyiki bizimlesin. Mutlu yıllar clondike. Küflü'ye kattığın her değer için çok teşekkürler.

2. clondike

clondike Well-Known Member

Çok teşekkür ederim. Güzel bir sürpriz oldu benim için. Aynı çatı altında bizi her bakımdan zenginleştiren paylaşımlarla beraber olmak dileğimle....:gül::Frnds:

3. eenaz

eenaz Member

DoĞum gÜnÜn kutlu olsun mor Şapkali hanimefendİ
    sevdİklerİnle ve senİ sevenlerle mutlu ve saĞlikli bİr hayat dİlerİm

4. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

nihalcim ayaklı kütüphanemiz küflüde tanıma şansına erdiğim değerli dostlarımdan birisin
    nice mutlu senelere sağlık huzur ailen ve bizlerle canım
    küflüye açılmış rotanın burda sabit kalması temennisiyle
    iyiki varsın :gül:

5. clondike

Çok teşekkür ederim. Hep birlikte İnşallah...:Frnds:

Bu arada Mor şapka deyince... Yıllar önce şirkette aldığım bir eğitim geldi aklıma... :cool:
    Onu da paylaşayım. (Uzun yazmayıp wikpedia'dan alıntıladım.)
    Gerçi orada mor şapka yok... Mor şapka da küflü'nün, paylaşım ruhunun şapkası olsun...;)
    ------
    Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Edward De Bono'nun 1985'te yayınlanan kitabıdır. İngilizce adı Six Thinking Hats 'tir.

De Bono, insanların birkaç farklı şekil ve yaklaşımla kavrama ve düşünme eylemini gerçekleştirebildiğini incelemiştir. Bu yaklaşımlar hakkında teori geliştiren yazar, insanların düşünme alışkanlıkları ile kendilerini kısıtlayarak, sadece bir veya iki yaklaşımla düşünme eylemini gerçekleştirdiğini gözlemlemiştir. De Bono, farklı yaklaşımların tanımlanması ve bu yaklaşımların nasıl kullanılabileceğinin öğretilmesi durumunda, insanların bu yaklaşımları kullanarak, toplantılarda ve takım çalışmalarında çok daha üretken olabileceğini öne sürmüştür.

Yazar, lateral düşünmeyi destekleyici olarak, bir sorunun çözümünde belli bir yaklaşımın adaptasyonunu, Paralel Düşünmenin hayata geçirilmesi olarak tariflemektedir. Altı farklı yaklaşım tanımlamış ve her bir yaklaşımı farklı renkte şapkaların takılması ile sembolize etmiştir.

De Bono’nun altı şapkası:

Beyaz şapka (Boş sayfa): Tarafsız şapkadır. Görüşülen konu ile ilgili net bilgi ve raporlar ortaya konur.(objektif)
    Kırmızı şapka (Ateş): Duygusal şapkadır. Görüşülen konu ile ilgili olarak, kişilere hiçbir dayanağı olmadan, sezgi, fikir ve duygularını söyleme fırsatı verir.(sübjektif)
    Sarı şapka (Güneş): İyimser şapkadır. O işin avantajları ortaya konulur. Övgü, olumlu görüşler söylenir.(objektif)
    Siyah şapka (Yargıç cübbesi): Kötümser şapkadır. Eleştiri, olumsuz görüşler ile görüşülen konunun riskleri, gelecekte doğuracağı problemler ortaya çıkar. modus tollens (objektif)
    Yeşil şapka (Bitki): Yenilikçi şapkadır. Konuyla ilgili alternatifler ve yeni yaklaşımlar araştırılır. 'her şey uyar' (spekülatif)
    Mavi şapka (Gökyüzü): Serinkanlı şapkadır. Düşünce sistematize edilir. "Büyük Resim," "İdareci şapka," "Meta şapka," "düşünmenin düşünülmesi", tüm süreci (gözden geçirme)
    Altı şapkalı düşünme tekniğinin ana amacı:

• düşünme sürecine odaklanıp geliştirmek
    • yaratıcılığı cesaretlendirmek, paralel ve lateral düşünme
    • iletişimi iyileştirme
    • karar verme sürecini hızlandırma
    • tartışmalardan kaçınma

6. Emma

Emma New Member

mutlu yıllar clondike

7. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Nice mutlu yıllara umarım hayatınız hep sağlık mutluluk huzur dolu olur değerli kuflu dostu :)

8. Akajha

Akajha Member

nice mutlu sağlıklı yaşlar dilerim

9. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

mutlu, sağlıklı, huzurlu nice yaşlar clondikecim:canim:
    iyiki bizimlesin, iyiki burdasın
    kalbinden geçen her duanın gerçekleşmesi dileğiyle...:gül:

10. clondike

Bütün kutlama mesajları için (özel mesajla gelenler, profil mesajlarına yazılanlar, Serra'nın hediye paylaşımına yazılanlar dahil) çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sizlerle olmak güzel. Paylaşmak daha da güzel. :Frnds:
    Bu doğum günü benim içim bir sürü ilklere vesile oldu. Bu yaştan sonra beklemediğim güzellikte olaylarla karşılaştım gerek günlük yaşantımda, gerekse aile yaşantımda. Sonuçta biliyorum ki her yaşın kendine göre bir güzelliği var... Ve dopdolu bir ömür geçirdiğim için mutluyum. :Lv:

11. angel89

angel89 Well-Known Member

doğum günün kutlu olsun colondike nice güzel senelere sevdiklerinle beraber erişmen dileğiyle

Bu Sayfayı Paylaş