öcü

'Kuflu Sözlük' forumunda Küflü Siyah tarafından 15 Haz 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

Küçük çocukları korkutmak için uydurulmuş hayalî yaratık, umacı. :D:p

2. eXtreme

eXtreme ¤ <b>Asi</b> ¤

henuz kimligi tespit edilememis cocuklarin korkulu ruyasi..:)

3. Lady_Küflü

Lady_Küflü New Member

küçükken bizleri korkutmak için uydurulmuş bi hayali canavar :D
    ama artık hayali olmadığını anladım bizim evde bi tane mevcut.. her sabah ve akşamları aynı sofraya oturmak zorundayım malesef :D

4. Ejefn

Ejefn <b>Sözlük Kurdu</b>

Yatarken "iyi geceler", "tatlı rüyalar" gibi dileklerin arasına sıkıştırırım. Maksat benden uzak dursunlar :D

bkz. öcü böcü gör rüyanda :D

5. Asi

Asi New Member

artık şimdiki çocuklar inanmıyorlar.
    Bknz: -uyumazsan öcüler gelir bak
    +ya öcü diye bişi yok teyze kimi kandırıyorsun sen!

6. solitaryman

solitaryman New Member

bayanların sabah aynaya baktıklarında gördükleri şeyy :))

7. NySa

NySa <b>●»ѕнєкєя«●</b>

küçükken sırf 'öcü var gitme oraya 'dedikleri zaman tüm maceralarımı yarıda kesmeme sebep olan hayali oldukarını 7-8 sene önce öğrendiğim uydurma yaratıklar..:D:D:D:D

8. Giallo Rosso

Giallo Rosso New Member

eskiden inandırıldıklarımızdan.

9. nq89

nq89 New Member

zamanında sivri zekalı bi yetişkinin,çocuğunu zaptetmek için uydurduğu şey..

10. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

İsmimi kısaltmak için arkadaşların bazılarının bana söylediği hitap tarzı :D

11. mazoşist

mazoşist New Member

çocukların birbirini korkutma biçimleri (tabi bunlar eskilerde kaldı yeni kandır kandırabilirsen :D

12. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

sadist ve hayal gücü yüksek büyüklerin çocukları korkutma yöntemlerinden biri. bizim öcünün adı 'et bacak'tı mesela. ne salak bir isim ama bunu 5 yasındayken düşünemiyordum. teyzemin hayal gücü işte. annem bizi asla öcü ile korkutmazdı. ama her yetişkinin aklı yetişmiyor işte...

13. solitaryman

solitaryman New Member

annnem beni öcüyle korkutamazdı :) 6 yaşımda 2 hafta hastanede yatıp hergün 3-4 tane iğne yiyince çocukken, igneden başka bişiden kormuyor
    insan o zamandan beri Allaha şükürler olsun aşıdan başka iğne vurunmadım :)))))

14. alkane

alkane Well-Known Member

Çocukları korturlar,çok yalnış bir davranış.Mesela ben hiç yapmadım çocuklarıma böyle şeyler.

Bu Sayfayı Paylaş