Sami Yusuf - Nasimi

'Yerli Video Klipler' forumunda zipper tarafından 14 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

1. zipper

zipper quae nocent docent

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam, Gövhəri-laməkan mənəm, kövnü məkana sığmazam

Tir mənəm, kaman mənəm, pir mənəm, cavan mənəm

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam, Gövhəri-laməkan mənəm, kövnü məkana sığmazam

Zərrə mənəm, günəş mənəm, çar ilə pəncü şeş mənəm, Surəti gör bəyan ilə, çünki bəyana sığmazam.

Nara yanan şəcər mənəm, çərxə çıxan həcər mənəm

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam, Gövhəri-laməkan mənəm, kövnü məkana sığmazam.

Zərrə mənəm, günəş mənəm, çar ilə pəncü şeş mənəm, Surəti gör bəyan ilə, çünki bəyana sığmazam.

Ərşlə fərşü kafü nun məndə bulundu cümlə çün,
    Sən bu nişanla bil məni, bil ki, nişana sığmazam.

Tir mənəm, kaman mənəm, pir mənəm, cavan mənəm,

Dövləti-cavidan mənəm, ayinədana sığmazam.

Gərçi bu gün Nəsimiyəm, haşimiyəm, qureyşiyəm

Dövləti-cavidan mənəm, Gərçi bu gün Nəsimiyəm, haşimiyəm, qureyşiyəm,

Məndən uludur ayətim, ayətə, şana sığmazam sığmazam, sığmazam, sığmazam, sığmazam

Dövləti-cavidan mənəm,
    ayinədana sığmazam. sığmazam, sığmazam, sığmazam, sığmazam

Kövni-məkandır ayətim, zatidürür bidayətim,

Sən bu nişanla bil məni, bil ki, nişana sığmazam. sığmazam, sığmazam, sığmazam

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam Gövhəri-laməkan mənəm, kövnü məkana sığmazam.

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam
    Gənci-nihan mənəm mən uş, Eyni-əyan mənəm, mən uş, Gövhəri-kan mənəm, mən uş, Bəhrəvü kana sığmazam.

Tir mənəm, kaman mənəm, pir mənəm, cavan mənəm, Dövləti-cavidan mənəm, ayinədana sığmazam.

Gərçi bu gün Nəsimiyəm, haşimiyəm, qureyşiyəm, Məndən uludur ayətim, ayətə, şana sığmazam sığmazam, sığmazam, sığmazam, sığmazam

Həm sədəfəm, həm inciyəm, həşrü sirat əsinciyəm,
    Bunca qumaşü rəxt ilə mən bu dükana sığmazam.

Şəhd ilə həm şəkər mənəm, şəms mənəm, qəmər mənəm,
    Ruhi-rəvan bağışlaram, ruhi-rəvana sığmazam.

Məndə sığar iki cahan, mən bu cahana sığmazam, Gövhəri-laməkan mənəm, kövnü məkana sığmazam Mən bu cahana sığmazam... ​

Pl1 ve periza bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş