Sarah Blake - Postacı Kadın

'E-Kitap' forumunda YıldızlıAtlas tarafından 18 Nis 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Güzel kitaplar, sayfalarına yeniden usulca girinceye dek geçen günü boşuna harcadığınızı hissettirir. Postacı Kadın bu nadir kitaplardan biridir. Kitabı okumadığım zamanlarda hakkında düşünür olmuştum. Doğduğum günün dahi öncesine ait bir dönemin özlemini tattırmıştı. Ancak asıl kayda değer yanı, hikâyenin günümüzle bağdaşmasında yatıyordu. Harikulade yazılmış, merak uyandıran bu romanı tanıdığım herkese öneriyorum.” Help'in yazarı Kathryn Stockett

“Postacı Kadın okuyucuların beklediği kurgusal tebliğin ta kendisi. Sarah Blake, küçük bir kasabada geçen Amerikan hayatını ve İkinci Dünya Savaşı sırasında harabeye dönmüş Avrupa'yı sinematik bir yaklaşımla anlatıyor. Radyo muhabiri Frankie Bard'ın (dehşete kapılsam da trajedisi karşısında adeta mest olduğum, daha önce okuduğum hiçbir karaktere benzemeyen bu kadının) romantik, yürek parçalayıcı ve tek kelimeyle benzersiz hikâyesi, Martha Gellhorn'un yazınlarında bulunan benzersiz duygusallığı yansıtıyor. Postacı Kadın Gellhorn'un ‘kalıcı ve gerekli' kütüphane olarak adlandırdığı yere ait.”
    The Bird Artist ve Devotion eserlerinin yazarı Howard Norman

“Bazı romanlardan kıymetli sözcüklerle işlenmiş bir anlatıma, bazılarından canlı kanlı karakterlere, bazılarından da başımızı döndüren ve bizi değiştiren sürükleyici bir öyküleme üslubuna sahip olduğu için zevk alırız; Sarah Blake'in şaheseri Postacı Kadın bizlere tüm bu hisleri ve daha fazlasını yaşatıyor. Şefkatli, anlayışlı ve gerçekçi bir anlatıma sahip bu ustalıklı roman, nadir görülen, oldukça başarılı ve bilge bir ses tarafından aşkın, savaşın ve yaşanan hikâyenin tesadüfî doğasını derinlemesine araştıran bir üslupla anlatılıyor. Şahane bir kitap!” Sisler Evi'nin yazarı Andre Dubus III
    (Arka Kapak'tan)
    ...
    2. dünya savaşı sırasında geçen bir roman. Birden fazla karakter üzerine kurulu. Ben beğendim. ve biraz hüzünlenerek okudum.Kitabın bir sayfası eksikti. Okurken benim için olayları bağlayan önemli bir sayfa olarak görünmedi o yüzden taradım. Keyifli okumalar diliyorum.

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

SABAR ve gulser06 bunu beğendi.
  2. silvermist

silvermist New Member

3. Yakamoz34

Yakamoz34 Well-Known Member

Emeğine sağlık,bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim...

4. nila

nila New Member

çok teşekkürler

5. rozen

rozen Active Member

merci

6. htckyc01

htckyc01 Well-Known Member

teşekkürler

7. kitaplı

kitaplı New Member

teşekkür

8. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

teşekkürler

9. uykız

uykız Active Member

teşekkürler

10. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

ellerine sağlık, çok teşekkürler

11. huzami

huzami E-kitap Müdavim

Teşekkürler

12. mavi.suna

mavi.suna Active Member

teşekür ederim

13. buk@

buk@ Well-Known Member

Kapak çok güzelmiş ya:)Teşekkürler Sabriye abla.Emeğine sağlık

14. Tari Elensar

Tari Elensar New Member

Teşekkürler.

15. fat

fat New Member

sağol

16. isabellaswan

isabellaswan Active Member

Ellerine sağlık Coralina:)

17. hulyami

hulyami Member

teşekkürler

18. voemdoil

voemdoil New Member

teşekkürler

19. seleniti

seleniti Active Member

ellerine sağlık Coraline, çok teşekkürler :)

20. ALİS

ALİS New Member

çok teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş