manga Shirley Rogers - Cowboys, Babies and Shotgun Vows

'Anime ve Manga' forumunda birdie tarafından 28 Ara 2011 tarihinde açılan konu

1. birdie

birdie Well-Known Member

Merhaba bd mangası severler! Sizlerle paylaşacağım bu manga da, kitabı da henüz Türkçeye çevrilmemişler. Kitapla ilgili seri bilgisini sevgili karawolf sayesinde hemen verebilirim:

THE McCALLS SERİSİ

COWBOYS, BABIES AND SHOTGUN VOWS Ashley Bennet - Ryder McCall
    A COWBOY, A BRIDE & A WEDDING VOW Catherine "Catie" St. John - Jake McCall
    ONE WEDDING NIGHT Lynn McCall - Russ Logan BİR DÜĞÜN GECESİ
    HER TEXAN TEMPTATION Mary Beth Adams - Deke McCall

Serinin üçüncü kitabı e-kitap bölümünde sevgili clondike tarafından paylaşılmış. Düzenlemesi de sevgili serres tarafından yapılmış.

Mangamıza gelince, Japon çizer Yoshiko Hanatsu resimlemiş ki bence çok da güzel çizmiş. Konusunu kendi yazdığı 2001 yapımı bir mangası var. 2009'da bu ve Catherine Spencer'ın The Greek Millionaire's Mistress adlı kitabını mangaya dönüştürmüş. 2011 yılında da Roxanne St. Claire'ın Like a Hurricane adlı kitabını mangalaştırmış. Her ikisinin kapağı da çok güzel ancak her iki manga da henüz İngilizceye bile çevrilmemişler. Bu kapakları da paylaşmak istiyorum ve de paylaştım bile;

[​IMG][​IMG] [​IMG]

Asıl mangamızın konusuna gelince:
    "Sevimli, sıcakkanlı, duyarlı kovboyumuz Ryder McCall, bir akşam barda sarhoş ve zor durumda kalmış Ashley Bennet'a yardımcı olur. Onu bir motele götürür ve Ashley'nin isteği üzerine onu yalnız bırakmaz. Ancak aralarındaki çekime dayanamazlar, birlikte olurlar. Sabah olduğunda Ashley yoktur. Ryder onu bir türlü unutamaz ve araştırma yaparken Ashley'nin bir petrol iş adamının kızı olduğunu ve evlenmek üzereyken kaçtığı öğrenir. Onu bulduğundaysa garson olarak küçük bir restoranda çalışmaktadır. Ryder bundan sonra bir sürprizle karşılaşır ve yaşamında bundan sonra Ashley'nin de olması için mücadeleye başlar."

Mangayı okumak, mangaya bakmak, manga neymiş öğrenmek :D vb. ne tür amacınız olursa olsun indirmek istiyorsanız burdan buyurun;
    Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.
    Bu mangayı öncelikle önceki gün doğumgünü olan sevgili dzida75'e armağan etmek istiyorum. Yaptığı taramaları e-kitap bölümünde arkadaşları tarafından paylaşıldı, kendisinin konu açtığı görülmedi yanlış hatırlamıyorsam :) Sessiz ve derinden yaptığı paylaşımlar e-kitap arşivimde çok fazla yer tutuyor. Bir kez daha buradan kişisel teşekkürümü etmek istiyorum, harcadığı onca emek için, emeğini bizlerle paylaştığı için. Tamam tamam sizler için de çok teşekkür ediyorum. :D Nice yıllara sağlıkla, esenlikle ve sevgiyle ulaşması dileğimizle, iyi ki doğdun dzida75!

Son hatırlatmalarımı da yapayım;

1. NOT: Mangalar Japonca yazım kurallarına göre sağdan sola doğru okunmaktadır, dikkat ediniz.
    2. NOT: Bu manga yetişkinler içindir.

Hepinize keyifli okumalar ya da bakmalar. :Lv: :bye:

[​IMG][​IMG]

yesimcim ve pınarnarin bunu beğendi.
  2. harikaya

harikaya Well-Known Member

Emeğin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim:)

3. eun sung

eun sung Well-Known Member

Eveeeet manga severler olarak ellerin dert görmesin emi diyorum öncelikle maganın renkli kapağına bittim...Süper ötesi emeğine paylaşımcı gönlüne o güzel cümleler döktüren yüreğinle ellerine tekrar teşekkürler...:saygilar::gül::sak sak:

4. dzida75

dzida75 Active Member

çoook teşekkürlrr sevecen:canim:

5. birdie

birdie Well-Known Member

Ben de içten ve güzel iltifatlarına çok teşekkür ediyorum. Süper ötesi bir emek harcamadığımı dürüstçe söyleyebilirim. Daha önce indirilmiş mangaları pdf formatına döndürmek, internet ortamında resimleri ve dosyayı paylaşmak, seri bilgisi, çizer bilgisi, konu bilgisi araştırmak vb. işler en fazla 3 saatimi alıyor. Bir kitabı sayfa sayfa tarayıp sonra da sayfa sayfa düzenlemeye çalışan arkadaşların emeklerini düşününce benimki pek kayda değer değil bence. Sen bunu daha iyi değerlendirebilirsin kitap paylaşmış biri olarak :) Güzel sözlerin için bir kez daha teşekkür ediyor ve yok aslında birbirimizden farkımız, diyorum.

6. birdie

birdie Well-Known Member

Özellikle seni birazcık bile mutlu edebildiysem ne mutlu bana. Gerçekten de paylaşmayı seven, karşılıksız veren, üstelik bunu yaparken sözünü bile etmeyecek kadar alçakgönüllü davranan senin gibi arkadaşlarımızın tümü sonsuz saygıyı ve mutlu edilmeyi fazlasıyla hak ediyorlar. Asıl ben sana verdiklerin için çok teşekkür ederim.
    Bu arada kovboylu bir manga daha var, aslında ikisini birden paylaşmayı planlamıştım ama bu kez olmadı. Umarım yakın zamanda onu da paylaşabilirim. Sağlıcakla, sevgiyle kal.

7. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

yuppiiiiiiii müthişsin sevecen seninle tanıştım manga bdlere sık olmasa da arada kontrol ediyorum acaba ekledin mi diye::füü:

teşekkürler arkadaşım emeğine sağlık:D

8. birdie

birdie Well-Known Member

Demek bir manga sever daha kazandık. :) Ne güzel. Bu kez, ne yazık ki daha romanı Türkçeye çevrilmediği için kitaba dalıp mangayı unutamayacaksın :D Senin paylaşımlarını takip etmek de çok keyifli, ben de sana bir kez daha teşekkür ederim.

9. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Tam net´ten cikiyordum , yeni paylasimini farkettim..Nasil bir hizla geri döndüm, ben bilirim..
    Aaah sevecen ah, ben sana ne diyeyim..Sonunda manga sever yaptin ya beni :saygilar:
    Emegine saglik..

10. birdie

birdie Well-Known Member

Ha ha, manga severler kervanına katılanlara sen de eklendin ha, sevgili manga bakarı :D Japonların ya da uzakdoğu insanının yalın çizgilerle nasıl güzellikler yarattığını gördüğümden beri seviyorum mangaları. Geç keşfedenlerdenim ben de. Ayrıntıdaki güzellikler, işe duyulan saygı, görsellikteki zenginlik (iyi gözlemcilikle, ya da iyi bilmekle de ilgili sanırım) beni hep büyülüyor. İnsanı, sevgiyi (bd mangalarını kastetmiyorum burada, kendi yazdıklarından sözediyorum), doğayı, farklı bir canlıyı, her türde anlatımı çok anlamlı bir biçimde görselleştiriveriyorlar. Bu güzellikleri paylaşmak da ayrı zevk veriyor.
    Bdler çok popüler ya, ben de önceliği onların mangalarına verdim bu nedenle. Aldıklarımın bir çeşit karşılığı gibi düşündüğümden. İleride farklı çizgileri, konuları da paylaşmayı isterim aslında. Ama şimdiden bilmek isteyenlere seçenekler sunan bir dünya site mevcut, önerilir. :)

11. szr

szr New Member

teşekkürler

12. onuruks

onuruks Member

fena değil çizimler süper konu daha çok beyaz dizi severlere ve kovboy filmlerini sevenlere hitsp ediyor sanki :D

13. clondike

clondike Well-Known Member

Shirley Rogers'in Türkçe'ye çevrilen kitaplarını okumuştum. Demek onun da mangasını yapmışlar. Bütün seriyi çevirmeyi düşünüyorlar mı acaba? Türkçe'ye değil tabii.. Manga ya çevirmek ten söz ediyorum...
    Çok sağ ol Sevgili Sevecen...:gül::Frnds:

14. birdie

birdie Well-Known Member

Sevgili clondike hemen küçük bir araştırma yaptım, baka-updates'in yalancısı olarak bir tek bu kitabının mangası yapılmış henüz, üzgünüm. :Lv:

15. meleksi

meleksi Well-Known Member

yeni mangayı imzandan gördüm..çok sevindim..teşekkürler..emeğinize sağlık..

16. nirse

nirse Well-Known Member

Eline sağlık :) bakayım sende olmayan bend eolan başka bd mangası var mı?

17. turkann

turkann New Member

teşekkürler

18. filiz22

filiz22 Active Member

Teşekkürler

19. raindrops

raindrops New Member

kocaman teşekkürler

20. _Sevgi_

_Sevgi_ Member

tşk...