Stephenie Meyer - Alacakaranlık 1-2-3-4-5

'Kitap tanıtım' forumunda maFia tarafından 2 Mar 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. maFia

maFia New Member

Alacakaranlık

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi, Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi, onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim için bu vampir yani benim kanıma susamıştı. Üçüncüsü, ona koşulsuz ve geri dönülmez biçimde aşıktım.

Yeni Ay

Stephenie Meyer'in yazdığı ve özellikle Twilight (Alacakaranlık) filminin çıkışından itibaren büyük bir kitleyi kendisine bağladı ve kitaplarıda aynı oranda rekora doğru koşuyor. Her ne kadar New Moon u e-book olarak okumak, kitap okuma tadını vermesede hiç yoktan iyidir. New Moon un konusu ise şöyle;

Edward ve Cullen Ailesi'nin diğer üyeleri Bella'nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward'ı yine zorlu bir mücadele bekliyor. Alacakaranlık'ın kahramanlarının aşk ve heyecan dolu macerası Yeniay'da hız kesmeden devam ediyor.

New Moon kitabından bir bölüm;
    �Vur,� diye mırıldandım, kağıtlar parmağımı kestiğinde; zararı görebilmek için elimi geri çektim. Birkaç damla kan, küçük kesikten dışarı doğru sızıyordu.
    Ondan sonra çok ani olmuştu.
    Edward kendini bana doğru atmıştı, beni masaya geri fırlattı�
    Piyanonun yanına doğru yuvarlandım, düşmemi durdurmak için içgüdüsel olarak kollarımı öne attım, camın keskin parçalarına. Dirseklerinden ve bileğinden gelen acının ne kadar yakıcı olduğunu hissettim.
    Kafam karışmış bir şekilde, kolumdan aşağıya doğru hızla akan parlak kırmızı kanı � aniden dönüp bakan altı tane kana susamış vampirle beraber � telaşla izledim.
    Bella Swan için, hayatın kendisinden önemli olan tek bir şey vardı; Edward Cullen. Ama bir vampire aşık olmak, Bella�nın hayal ettiğinden bile daha tehlikeliydi. Edward, Bella�yı şimdiye kadar zaten, kötü bir vampire yakalanmaktan ve yem olmaktan kurtarmıştı, ama şimdi, onlar bu ilişkiye cüret etmişlerdi, şimdi fark ediyorlardı ki, onların sorunları daha yeni başlıyor olabilirdi�

Tutulma

"Edward'ın hoş sesi arkamdaydı.Ben onun yavaşça veranda basamaklarından ortaya çıktığını görmek için döndüğümde onun saçları koşmaktan uçuşmuştu.O ilk kez beni kolları arasına aldı,kollarına hapsetti ve beni tekrar öptü.Bu öpüş beni korkuttu.Çok fazla gergindi,dudakları dudaklarıma değdiği zaman çok güçlüydü,o bizim birbirimizden ayrılmak için zamanın çok geç olduğundan korkmuş gibiydi.''

Seattle gizemli , öldürücü bir tel tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir onu araştırmaya devam ettiği'nden dolayı Bella kendini tehlikeyle çevrili buldu.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob'un arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: HAYAT ya da ÖLÜM. Fakat hangisi ?

Şafak Vakti

Bella ve Edward evlenirler ama balayları bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir.

bellanın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu gücsüz yapmaktadır. Bella nın hayatını

kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe

daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip

ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüstürür. İsmi Irına olan bir vampir Renesmee'yi

görür ve onun 'ölümsüz cocuk' olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi'ye

haber verir.Cullen'lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin

vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmaryacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kacmıstır.

Gece Yarısı Güneşi

Bir vampir.. Bir insana aşık oldu.. Yapmaması gereken şeyler yaptı... Evlendi.. Çocuğu oldu...

Bu defa herşey...

Edward'ın ağzından anlatılıyor...

Onun için hayat..

Sandığınızdan daha zordu...

YAYINEVİNİN UYARISI ÜZERİNE LİNKLER KALDIRILDI

2. monalizasmile

monalizasmile Active Member

3. şayeste

şayeste Active Member

teşekkürler

4. fikri gürses

fikri gürses New Member