manga Sylvia Andrew - Lord Calthorpe's Promise

'Anime ve Manga' forumunda birdie tarafından 4 May 2012 tarihinde açılan konu

1. birdie

birdie Well-Known Member

Merhaba!
    Nedense paylaşımlarımı sayma gereği hissettim; bu 23. bd mangası paylaşımım olacak. 23 paylaşım arasında da 2. kez tarihi/romantik bir kitabın mangasını paylaşıyor olacağım. Bu türü sevenlerden özür diliyorum, elimde fazla olmadığı için paylaşımda bulunamamıştım. Elime geçtikçe bu türü sevenleri mutlu etmeyi sürdüreceğim. :)
    Kitabın yazarını küflü e-kitap bölümünde bulamadım. Sanırım henüz kitabı Türkçe olarak yayınlanmamış yazarlardan. Zaten mangası da İngilizce (çoğunlukla olduğu gibi).
    Çizerine gelince; Rin Ogata'nın 1988 yılından beri (konusunu kendisinin de yazdığı) pek çok mangası var. Ancak ne yazık ki yalnızca 2 tanesi İngilizceye uyarlanmış. Bu mangası da onlardan biri. Diğeri de farklı bir yazarın prensesli bir mangası. İlerde paylaşacaklarım arasında o da.

Manganın konusuna gelince;
    "Yıl 1815. Katherine Payne savaşta tek yakını olan abisini kaybetmiştir. Dönemin geleneklerine göre yalnız bir kadın tek başına yaşamını sürdüremez. Yaşadığı büyük malikanede artık hizmetçilerden başka kimsesi kalmamıştır. Bu durumda amcası ve ailesi yanına taşınır, ancak bu hiç de aile saadeti yaşanmasına neden olacak bir durum değildir. Katherine'in mal varlığından yararlanmaya ve giderek bir hizmetçi gibi görmeye başlayan ailenin oğulları da bir yandan Katherine'i çıkarları uğruna evliliğe zorlamaktadır. Onunla boğuşmak zorunda kaldığı bir gün kurtarıcısı çıkagelir. Savaşa giden abisinin komutanı Lord Adam Calthorpe, ölmeden önce abisine başına bir şey gelirse kız kardeşiyle ilgileneceği sözünü vermiştir. Katherine'nin zor durumda olduğunu gören Adam ve annesi son derece kendinden emin, güçlüklerin üstesinden tek başına gelen, sert, neredeyse vahşi denebilecek özelliklere sahip, ancak yine de gerçek anlamda zor durumda olan Katherine'ni yanlarında götürmeye karar verirler. Katherine sosyeteye tanıtılacak ve hayatını kurtaracak bir erkek bulacaktır. Bu konuda özel dersler alması sağlanır (dans, güzel konuşma, yürüme vb). Ancak Katherine bütün bu eziyete Adam'ın annesine olan minnettarlığı için katlanmaktadır. Adam da hiç ilgisini çekmeyen bu genç kadına umutsuz bir vaka gözüyle bakmaktadır."

2 bölüm halinde hazırlandığı için biraz uzun bir manga. Olsun bıkmadan bakarım, hiç önemli değil, diyorsanız;

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.
    Bu mangayı özellikle sevgili Emma'ya armağan etmek istiyorum. E-kitap bölümlerindeki bazı yazışmalarda gözüme çarptığı kadarıyla tarihi romantik kitaplardan hoşlandığını okumuştum. Onu mutlu etmek geldi içimden. Umarım az da olsa mutlu etmeyi başarabilirim.
    Sevgili Emma, keyif alman dileğimle.

Tamam, Emma izin verirse sizler de keyifle okuyabilir/bakabilirsiniz.

NOT: Her ne kadar İngilizceye çevrilmiş olsa da Japonca mantığıyla manga sağdan sola doğru resimlendirilmiştir. Anlamsız gelmemesi için öyle takip ediniz. :)

yesimcim ve teniz bunu beğendi.
  2. raindrops

raindrops New Member

kocaman teşekkürler sevecen

3. meleksi

meleksi Well-Known Member

teşekkürler..çok ilginç bir manga..konnusu da tamamen klasik..adam kızımıza aşık ta olur şimdi..böyle konuları seviyorum ben..

4. anonim

anonim E-kitap Müdavim

23.manga paylasimin icin 23 pare tesekkür ediyorum ben de o zaman sevecen:D
    hos bir konusu varmis..emegine saglik...:gül:

5. szr

szr New Member

teşekkürler

6. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

23 milyon bin kere teşekkürler Sevecen...

7. dimitri&rose

dimitri&rose Active Member

teşekkrler

8. clondike

clondike Well-Known Member

Ben de severim historical. Çok teşekkür ederim...:gül::Frnds:

9. Emma

Emma New Member

Sevecen koskocaman teşekkürler
    Benim de bir mangam var artık ve izin veriyorum okuyabilirsiniz
    Historicallar kadar sevdiğim birşey de Betty Neels kitapları
    paylaşım yapacak arkadaşlara duyurulur:)))))

10. birdie

birdie Well-Known Member

Ah ne tesadüf Betty Neels - Only by Chance de paylaşmayı düşündüğüm mangalardandı. clondike'ın sıralı listesine göre freesia tarafından taraması yapılmış ya da yapılacak (adı da Kaderin Ağları) ama henüz paylaşılmamış. Kitabından önce mangası gelebilir belki. ;)
    Aslında bir sitede Lisa Kleypas'ın tarihi kitaplarının mangalarının (amma tamlama oldu ha :)) İngilizceye çevrilmesini bekliyorum. Biter bitmez hemen paylaşacağım.

11. harikaya

harikaya Well-Known Member

Emeğin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim :)

12. eun sung

eun sung Well-Known Member

teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık tarihsel kitapların mangasının tadıda bir ayrı olur ellerine sağlık...

13. filiz22

filiz22 Active Member

teşekkürler

14. Landis

Landis New Member

Teşekkürler​

15. belle maundrell

belle maundrell New Member

16. gülcee

gülcee New Member

teskkürler..

17. bhr_gul

bhr_gul Active Member

teşekkürler

18. Mars...

Mars... Active Member

Teşekkürler

19. tantana

tantana Well-Known Member

teşekkür ederim paylaşımın için :) Emma da izin vermiş :D zevkle okunacağından emin olabilirsin .

20. toxicsweet

toxicsweet New Member

Teşekkürler :)

Bu Sayfayı Paylaş