"Windows 7'ye geçmeyin!"

'Teknoloji Haberleri' forumunda sha. tarafından 4 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Rescuecom isimli Amerikan teknik destek şirketi, kendilerine gelen Windows 7 yükseltme sorunlarının çokluğu karşısında çeşitli tavsiyelerde bulunuyor.

Şirketin başkanı olan Josh Kaplan "Hem karşılaştığımız şikayetler, hem de daha önceki Windows işletim sistemlerinde karşılaştığımız sorunlar göz önüne alındığında, kullanıcılara Windows 7 iyice yerleşene kadar mevcut işletim sistemlerini kullanmaya devam etmelerini tavsiye ediyoruz" diyor.

Kaplan'ın vurguladığı sorunlar arasında özellikle yükseltme işlemi sırasında yaşanma ihtimali bulunan veri kaybı yer alıyor. Rescuecom bekle ve gör politikası uyguluyor, kullanıcılara da aynısını tavsiye ediyor. Geçen zaman içerisinde bu tür sorunların yamanmasını, hatta bir yıl sonra çıkacak olan Windows 7 Service Pack 1'in çıkmasını beklemeyi şiddetle öneriyor.

Özellikle kullanıcıların yedek almadan yapacağı yükseltmelere karşı çıkıyor. "Bütün hayati verilerini aktarmaları gerekiyor. Bu olmadan kullanıcılar büyük risk altında" diyen Kaplan yeni bir işletim sistemine geçmenin riskli olduğunu tekrar vurguluyor. Hatta Kaplan, bilgisayar kullanıcılarına yükseltme sürümü almamalarını, Windows 7'ye geçmek için mevcut donanımlarının ölmesini beklemelerini tavsiye ediyor. Daha sonra Windows 7 kurulu bir PC almanın daha mantıklı olacağını, çünkü piyasadaki ürün çeşidinin artacağını söylüyor.

Kaplan'ın üzerinde durduğu bir nokta da, Windows 7'nin Vista uyumluluğuna karşın atlanan bazı sürücülerin atlanmış olabileceği. Yeni yama ve sürücüleri beklemenin uyumluluk açısından da daha iyi olduğunu söylüyor. Elbette karar kullanıcılara kalıyor.

Türkiye'de ise kullanıcılar, verilerini yedekleyip temiz kurulum yapmayı tercih ettiği için yurt dışındaki kadar yoğun şikayet yaşanmıyor. :)

2. MerikızZ

MerikızZ <b>Öz ağlamadan , Göz ağlamaz</b>

şimdi eski işletimlere devam mı uf yaaa

3. "DOĞU$"

"DOĞU$" <b>Eurovision Delisi :)</b>

ya kardeşim bişeyi piyasa sürüyosan önce bi test et kendin sonra sür piyasaya

Bu Sayfayı Paylaş