Yeşim Salkım - Bambaşka ( 2009 )

'Yeni Yerli Albümler' forumunda sha. tarafından 2 Kas 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Albümde yer alan şarkılar:

1 – Bana Güneş Gibi Gel
    Söz – Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Suat Aydoğan
    2 - Sana Doğru
    Söz: Fikret Şeneş Müzik: Mia Martini Düzenleme: Murat Uncuoğlu & Emre HC
    3 - Beni Yüreğine Hapsetme
    Söz – Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Murat Uncuoğlu & Emre HC
    4 - Bana Güneş Gibi Gel (Remix) Remix: Murat Uncuoğlu

1993 senesinde yayınladığı "Hiç Keyfim Yok" albümüyle müzik dünyasına adım atan Yeşim Salkım, bugünlerde yeni çalışmasının heyecanını yaşıyor. "7" albümünün üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen elini çabuk tutan şarkıcının mini albümünün ismi "Bambaşka". Albümde iki tane Serdar Ortaç şarkısı yer alıyor. Çıkış şarkısının adı; "Bana Güneş Gibi Gel"ken diğer Ortaç bestesi "Beni Yüreğine Hapsetme" .Albümdeki üçüncü şarkı ise sözlerini Fikret Şeneş'in yazdığı eski bir Ajda Pekkan şarkısı "Sana Doğru". Albümdeki düzenlemeler Suat Aydoğan, Murat Uncuoğlu ve Emre HC imzası taşıyor. 2 Kasım'da Ossi Müzik etiketiyle çıkması planlanan mini albümün fotoğraflarını, yaratıcı işleriyle gündemde olan Mehmet Turgut çekti. Yeni saçları ve görünümüyle kamera karşısına geçen Salkım, çekimlerde kullandığı takıları kendi tasarladı. Şarkıcı albümle beraber "by Yeşim Salkım" adını taşıyan koleksiyonunu mağazalarda satışa çıkaracak.

Bu Sayfayı Paylaş