Alexandre Dumas Fils - Kamelyalı Kadın

'E-Kitap' forumunda anonim tarafından 1 Şub 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. anonim

anonim E-kitap Müdavim

Hikaye 1800' lü yıllarda Paris' te geçiyor . Kibar fahişelerin dönemi . Ve kahramanımız Marguerite Gautier de onların en güzellerinden biri... Onu tanıtan en önemli şey tiyatro locasında oturduğunda elinde olan kamelyalardır. Marguerite bir günlük çiçeklerine sıradan bir ailenin bir aylık geçim kaynağını sarf edebilecek tipte bir kadındır…Ama çok hastadır… Yaşadığı o hızlı hayat yüzünden bir türlü iyileşememektedir. .
    Bu sırada hayatına kendi halinde yaşayan Armand Duval girer. Bu genç hukukçu, Marguerite hastalanıp yatak döşek yatarken bile ,onunla ilgilenip onun için endişelenmektedir…
    Ancak Armand'ın ona verebileceği hiç bir şey yoktur, aşkından başka…
    İki genç birbirlerine şiddetle ilgi duyarlar ve herşeye rağmen aşklarını pervasızca yaşamaya başlarlar…En azından bir süre için…
    Marguerite, Armand'dan hiçbir şey beklemeden onu o haliyle kabul etmekte,sevmekte, korumakta ve ona hayranlık duymaktadır…Armand da kimseyi umursamadan bütün kalbiyle sevgilisinin isteklerini yerine getirmeye çalışmaktadır…Ta ki Armand'ın oğlu için endişelenen babası işin içine girinceye kadar…

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.
    Kitabın yazarı Alexandre Dumas Fils , “Demir Maskeli Adam”, “Monte Kristo Kontu” gibi ünlü romanların yazarı Alexandre Dumas ´ın oğlu.. Karışıklığa sebep olmaması için çoğu zaman isminin sonuna „Fils ( oğul)” kelimesi ekleniyor..
    Alexandre Dumas'nın, romanı ve romandaki "Marguerite Gautier" karakterini, gerçek hayatta bir süre bu tür bir ilişki yaşadığı, sevgilisi Marie Duplessis´den esinlenerek yarattığı pek çok otorite tarafından kabul ediliyor…
    Kitabın ilk baskısı 1848 yılında yapılmış. O zamandan beri birçok filme (Isabelle Hupperd´ın başrol oynadığı 1981 yapımı film ve Greta Garbo´nun Camille´si bunlardan sadece ikisi) ve tiyatro oyununa konu olmuş, hatta Broadway´de 16 farklı versiyonu sahnelenmiş…Ayrıca Guiseppe Verdi’nin ölümsüz eseri La Traviata’ya da kaynaklık etmiş…

Bu kitabı ekleyeceğime dair haftalar önce verilmiş bir sözüm vardı ancak bir türlü fırsat bulamamıştım..
    Izninizle kitabı gecikmeli de olsa „eun sung" ´a armağan etmek istiyorum...

Keyifli okumalar dilerim….

SABAR bunu beğendi.
  2. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Değişik bir paylaşım olmuş, emeğine sağlık:)

3. sevdem

sevdem Well-Known Member

anonim emegine yuregine saglık...
    konu ilgi çekici...,
    paylasım için tesekkuler...

4. Pl1

Pl1 Mary Poppins Site Yetkilisi

emeğine sağlık anonim

5. clondike

clondike Well-Known Member

Nefis bir paylaşım... Ellerine sağlık Sevgili anonim...:gül::Frnds:

6. que

que New Member

Teşekkürler, romanların yeri ayrıdır bende, onlardan da görmek çok iyi geliyor. Emeğinize sağlık.

7. ShETaiN

ShETaiN New Member

Teşekkürler.

8. Gul

Gul Well-Known Member

Ellerinize sağlık..çok teşekkürler :gül:

9. rozen

rozen Active Member

sagol

10. nirse

nirse Well-Known Member

Elinize sağlık

11. saifa

saifa Well-Known Member

teşekkürler

12. yuuki_zero

yuuki_zero Well-Known Member

Konu itibariyle kendine çeken bir yanı var. Alexander Dumas ın kitaplarını severek okumuşumdur özellikle monte kristo kontunu oğlu babasına yaklaşabilmişmi okuyup görelim :)

Emeğin için teşekkürler anonim :)

13. huzami

huzami E-kitap Müdavim

Teşekkürler Filmini seyretmiştim okumak ayrı bir tat verecek

14. meleksi

meleksi Well-Known Member

bu kitap birçok filme esin kaynağı olmuş kitaplardan biri..teşekkürler..emeğinize sağlık..

15. nazzlıcann

nazzlıcann Well-Known Member

teşekkürler...

16. eun sung

eun sung Well-Known Member

Bu benim çok sevdiğim bir kitaptır emeğine yüreğine benim için hediye ettiğin o güzel gönlüne sağlık ...teşekkür ederim arkadaşım ...Ayyy çok duygulandım süper oldu ..Nicedir arşivimde olmasını istediğim bir kitaptır sevindirik oldum...Sende mutlu ol emi :Lv: :gül: :Frnds:

17. worzelgummidge

worzelgummidge New Member

paylaşım için gerçekten çok teşekkür ederim.

18. Candy35

Candy35 Active Member

emeğine sağlık anonim...

19. alex

alex Active Member

teşekkürler

20. gullu3451

gullu3451 Active Member

emeğine sağlık

Bu Sayfayı Paylaş