BD Harlequin Anne Weale - Mutluluk Ağacı

'E-Kitap' forumunda nirse tarafından 12 Oca 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. nirse

nirse Well-Known Member

Allahım Allahım ben bu kitaptaki kızımıza ne diyeyim. 23 yaşında bile değil evde kalmaktan korkuyor. Sonra adamımızı gördüğü anda onu etkilemek için ne giyineceğini düşünmeye başlıyor. Sonra kızımız çok zeki; felsefesi, erkekleri etkilemek için olduğundan zeki yada aptal görünmeye çalışma.

Kızımız güya gecenin bir yarısı tesadüfen gördüğü yaynan ışığı söndürmeye giderken hemen dudaklarına parlatıcısı sürüyor. Ben Rodrick olsam dudak parlatıcısıyla mı yatıp kitap okuyorsun, ne tesadüfü bal gibi beni görmeye geldin, yeme beni derdim.

Kitabın beslenme konusunda söyledikleri 1993 yılı için çok etkileyici. Bu gerçekler o zamanlarda biliniyormuş ama anladığım kadarıyla küçük bir azınlık tarafından. Şekerin ve ekmeğin zaraları üzerine ben bugün tüm çevreme konferans veriyorum kimse inanmıyor. O dönem için herhalde burada yazılanlara gülmüşlerdir.

Rodrick kafa yaralanmaları da kesik yara yarılma varsa kanamanın çok olduğunu söylüyor ki ben hiç öyle tahmin etmezdim ama bu bilgi doğruymuş.

Kitapta adı geçen Dr. Paul Hauck bizde de kitapları yayınlanan bir psikoterapist. Kişisel gelişim katagorisinde 3 kitabı çevrilmiş bize.
    Maalesef bu kitapta geçen görüşlerin yer aldığı kitabı bize çevrilmemiş.

Kitapta bir cümle beni feci irkiltti. "Çoğu kadın az da olsa sertlikten hoşlanır," Aman aman bu laflar hiçbir kitaba yakışmıyor.

Kitabın bir kötü yanı bir çok yerde gereksiz ayrıntı verip şişiriyor. Annesinin parmakları inceldiği için yüzükleri kasaya koymaları, evlendikten sonra hatunun evine gidip güvenlik nedeniyle asansör olmadığı için girişe merdivenle çıkıp kapıdaki güvenlik görevlisiyle muhabbet etmeleri gibi...

Bir yerede güldüm. Bir türlü hislerini söyleyemeyen tutuk kızımız aşk itiraflarından hemen sonra sevgilim diye seslenmeye başlıyor. Utangaçlıkta bir yere kadar yani.

Kitabımıza 10 üzerinde 6 verdim. Tüm küflü ailesine hediye ettim. Keyifli okumalar.

indirme şifresi: kuflu

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

ebrusef, cr37, SABAR ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. harikaya

harikaya Well-Known Member

Emeğin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim :)

3. kimya

kimya Well-Known Member

çok çok teşekkürler nirse:)

4. blgnlf

blgnlf Well-Known Member

teşekkürler

5. eun sung

eun sung Well-Known Member

tesekkur ederim emegine yuregine saglik ...bilgilendirici bir kitap olacak gibi...:zuhaha:

6. bukito

bukito Well-Known Member

ellerinize sağlık, çok teşekkürler...

7. bernata

bernata Well-Known Member

teşekkürler

8. Gazoz

Gazoz Active Member

tesekkur

9. ela86

ela86 Well-Known Member

paylaşımın için çok teşekkürler

10. konex

konex Active Member

Tesekkur

11. gullu3451

gullu3451 Active Member

teşekkür ederim

12. filik24

filik24 E-kitap Müdavim

Yorumuna bayıldım. Sen böyle uyarınca daha dikkatli okuyacağım.

13. keklik63

keklik63 Well-Known Member

teşekkürler

14. bsr92

bsr92 New Member

tesekkürler:)

15. quimlick

quimlick Active Member

Teşekkürler

16. raindrops

raindrops New Member

güzel yorumların ve paylaşımın için kocaman teşekkürler nirse