Ayşe Kulin - Veda

'E-Kitap' forumunda avemeria tarafından 18 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. avemeria

avemeria New Member

Ayşe Kulin - Veda

Osmanlı'nın son günleri…Eli kolu bağlanmış bir padişah…İşgal altında bir İstanbul…Ve… Esir şehirde bir konak…
    Ayşe Kulin, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde, işgal altındaki İstanbul'da bir konakta yaşananları anlatıyor bu kez. Son Maliye Nazırı ve ailesi aracılığıyla o dönemin resmini çizen Veda, çökmekte olan bir tarih ile yeni bir gelecek arayan Milliciler arasında sıkışan o dönem Osmanlı aydınının da öyküsünü dile getiriyor.
    Ayşe Kulin'in her zamanki ustalıklı ve sürükleyici üslubu ile okurlarının elinden bırakamayacakları bir kitap bu. Günümüz Türk edebiyatında neredeyse eşsiz olan, biyografik veriler ile roman tekniğini birleştirmekteki ustalığını bir kez daha sergileyen Kulin, bu kez bir İstanbul öyküsü bir imparatorluk tarihini birlikte ele alıyor.

Kendi taramamdır, iyi okumalar :cool:

Gizli içerik:
    Bu alandanki gizlenmiş içeriği görmek için konuya yanıt vermelisiniz.

figen çağılcı ve SABAR bunu beğendi.
  2. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

Süprizlerinin arkası kesilmiyor. Çok hızlı ve keskin paylaşımlarınla mutluluğumun dozu gittikçe yükseliyor:) 'Tol' ile yaşadığım sarhoşluk bitmeden Bir Ayşe Kulin kitabıyla yüzümü güldürdün avemeria:) Ellerine sağlık. Kütüphanen zeval görmesin.
    Hüzünlü bir dönem, ulusun ateşten gömlekli sınavı... Kulin'in kaleminden okumak ayrı bir keyfi olacak. Teşekkür ederim.

3. Miss Femma

Miss Femma Active Member

teşekkür ederim ben vedayı çok severek okumuştum.

4. birdie

birdie Well-Known Member

Emek ve paylaşım için çok teşekkür ederim. Tam bir kitap fuarı havası yaşatıyorsun avemeria. Nerden başlayacağına, önce nereye bakacağına şaşırır ya insan aynen öyle yapıyorsun buraları.

5. Mehmetcan

Mehmetcan New Member

Çok övülen hakkında hiç olumsuz yorum okumadığım bir kitap.Nedense hep erteliyorum bu kitabı.Artık vakti geldi demektir :) Teşekkürler avemeria :saygilar:

6. darian

darian Well-Known Member

teşekkürler

7. saifa

saifa Well-Known Member

teşekkürler

8. meyyale28

meyyale28 New Member

teşekkürler,

9. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

Ayşe Kulin okuyan ve şuana kadar beğenmeyen hiç kimseyi göremedım çevremde. Yazarın hiç bir kitabını okumadım açıkçası , belki ilerde başlarım.Taraman için teşekkürler avemeria :) :)

10. rüzgar

rüzgar Well-Known Member

çok teşekkürler ellerine sağlık

11. rozen

rozen Active Member

sagol

12. srplsmsk

srplsmsk New Member

Teşekkür ederim.

13. Hacernur

Hacernur Member

Bu kitabi koydugunuz icin tesekkür ederim.Cok güzel buldugum bir kitap,Vedayi okuyan muhahkak umududa okumali diyorum

14. voemdoil

voemdoil New Member

teşekkürler

15. clondike

clondike Well-Known Member

Füreya'yı okurken tanışmıştım yazarla. Çok teşekkür ederim...:gül::Frnds:

16. odtulufb

odtulufb New Member

teşekkürler

17. asiz

asiz New Member

Teşekkürler.