beğendiğiniz film replikleri

'Serbest Kürsü' forumunda Küflü Siyah tarafından 23 May 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. bermer

bermer Well-Known Member

İlk çalışmam, burada da paylaşmak istedim...bi de üzerine yazı yazmayı sökersem süper olacak...:)
    My name is Kim Sam Soon - 12 bölüm...

2. bermer

bermer Well-Known Member

Bir tane daha... çok gerçekçi bir bakış açısı.. Kişinin kendini bilmesi bu olsa gerek... :D

3. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Gandalf: Geri geldiğinde anlatacak hikayelerin olacak.
    Bilbo Baggins: Geri döneceğime söz verebilir misin?
    Gandalf: Hayır, ama dönersen aynı olmayacaksın.

The Hobbit

4. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

"Büyüyorsun…Yakında hayatın peri masalına benzemediğini öğreneceksin.Dünya zalim bir yer zamanla öğreneceksin…İncinsen bile."

Pan'ın Labirenti

Sen ne güzel bir filmsin ya. Arşivlik film.

5. zipper

zipper quae nocent docent

Birinin yanında olmak ve onun seni bırakmayacağına güvenmek cesaret gerektirir.

' Fringe '

6. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

Aşık olduğunuz anda panik yapmayın. Bir yere oturun, derin nefes alın ve katilinizle tanışmanın tadını çıkartın..

La Fille Sur Le Pont / Patrice Leconte

7. bermer

bermer Well-Known Member

My Name is Kim Sam Soon

Kendini beğenmiş ne olacak... :zuhaha:

Love & Marriage

Yerim seni tatlı şey...nasıl da şaşkın bakıyoor... Ama son sahnede kıza bi bakın ya mayıştı hemen.. :zuhaha: :zuhaha:

İlanı aşkı içki sofrasında yaparsan çoook daha şaşkın bakarsın, adam senin kadar dayanıklı değil içkiye ne yapsın ? :zuhaha:

8. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Ölüm kesin, hayatsa ihtimal..

Dondurmam Gaymak

9. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Dizi olduğunu biliyorum ama bunu da paylaşmasam olmazdı :)

Ah ah :D

İnsanın Leyla olası geliyor

10. bermer

bermer Well-Known Member

Rich Man, Poor Woman...

----

11. bermer

bermer Well-Known Member

91. bölüm...

----------

12. bermer

bermer Well-Known Member

Iss Pyaar Ko Kyaa Nam Doon - Bu aşka ne ad vermeli ?

13. bermer

bermer Well-Known Member

Divali (İnanışa göre 40 yıllık sürgüne gönderilen Sita'yı Rama, Ravana'dan-ormanda yaşam- kurtarır. Rama ve Sita Ayadhodaki evlerine döndükleri günün kutlanmasıdır) kutlamalarından evvel Khushi ile Anjeli Rangoli (çiçek tozlarından yere yapılan renkli çiçek deseni) yaparken konuşurlar..

Arnav çok yakınlarında elektrik kabloları ile ilgilenmekte, sık sık khushi ile göz göze gelmekte ve iş yapıyor görüntüsünde dinlemektedir.

Khushi: Evliliği nasıl düşündün ?
    Anjeli: Ona aşık olmak hiç zor değildi.
    Khushi:Aşk mı ? Yani senin evliliğin aşk evliliği miydi? Ama yine de... nasıl anladın?
    Anjeli: Anlıyorsun işte. Biliyor musun ? O beni çok seviyordu, çok ilgileniyordu. Bir eşte aradığım her şey onda vardı. Sadece hayır denecek bir şey yoktu.
    Khushi: Ama yine de Anjali... Demek istediğim bir şey olmuş olmalı...onun doğru kişi olduğunu anlamanı sağlayan.
    Anjali: Biliyor musun Khushi ? Hayatına öyle biri giriyor ki her an onu görmek istiyorsun. Gece uyumadan önce görmek istediğin tek bir yüz oluyor. Sabah kalktığında da öyle istiyorsun ki sana herkesten önce o baksın. Eğer bir üzüntüsü varsa yüreğin ne yapıp edip üzüntüsünü uzaklaştırmak istiyor. Anlıyorsun işte...

aaay diyorum Syham için söylemeseydin keşke bunları Anjali, o pisliğin teki, en enfret ettiğim kötü adam beee...

14. LITTLE

LITTLE Well-Known Member

Kaderin yayı kurulu durur, vakti gelince boşalır.

Uzun Hikaye

15. zipper

Sen daha çocuksun.. Konuştuğun şeyler hakkında en ufak bir fikrin yok.. Sana kadınları sorsam bana tercihlerini sıralayabilirsin.. belki bir kaçıyla birlikte oldun.
    Sevdiğin bir kadının yanında uyanmanın gerçek mutluluk olduğundan söz edemezsin.. zor çocuksun… belki sana savaşı sorsam bana Shakespeare’in sonelerinden biriyle karşılık verirsin.

Sen bir savaş yaşamadın. En iyi arkadaşını kollarında kaybetmedin. Son nefesini verirken onu seyretmedin.. Sana sevgiyi sorsam şiirle karşılık verirsin. Bir kadının gözlerinin içine hiç bakmamışsındır. Kendini çaresiz hissetmemişsindir.

Yaratıcı bu dünyaya melek göndermiştir. Seni cehennemden uzak tutmak için. Onun meleğin olduğunu asla fark edemezsin. Sevdiğin birini kaybetmedin. Çünkü bu sadece kendinden daha çok sevdiğin birini kaybettiğinde ortaya çıkar. Senin hiç bir şeyi sevecek kadar cesur olduğunu sanmıyorum !.. Kimse duygularının derinliğini bilemez, ama sen sadece bir resme bakıp benim hakkımda her şeyi bildiğini sandın ve hayatımı yorumladın!

Sen hiçbir şey bilmiyorsun dostum…

[ Good Will Hunting - Can Dostum (1997) ]

16. zipper

Dürüstlüğümüz beş para etmiyor ama elimizdeki tek şey de bu.
    Ruhumuzun en küçük parçası...Ama o küçücük parçanın içinde özgürüz.
    Burada öleceğim. En küçük hücreme kadar çürüyeceğim...
    Her parçam çürüyecek ama bir tek parça hariç.
    Bir parça...
    Küçük ve kırılgan ve yaşamda sahip olmaya değer tek şey.
    Asla kaybetmemeliyiz veya vermemeliyiz.
    Elimizden almalarına asla razı olmamalıyız.
    Her kimsen, umarım, bu yerden kaçarsın.
    Umarım dünya değişir ve her şey iyiye gider.
    Ama en çok şunu anlamanı umuyorum:
    Seni tanımasam bile, ve seninle hiç karşılaşmasak, birlikte gülmesek, ağlamasak,
    seni öpmesem bile…
    Seni seviyorum...
    Seni tüm kalbimle seviyorum..

- Valerie -

[ V For Vendetta - 2006 ]

17. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

eğer uslu durursan herşeyin yoluna gireceği söylenerek büyütülen çocukların hayatı boyunca kaybettiklerini, sanırım ilk kez o gün anladım.

Uzun Hikaye

18. sha.

sha. ..daha çirkin, daha huysuz

“Paltolar, ayakkabılar eskir; benim aşık olduğum…sen eskime!”

Uzun Hikaye

19. bermer

bermer Well-Known Member

Rich Man, Poor Woman

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ? Bu aşka ne ad vereyim ?

Ahh Arnav, başlattığın yangının sonuçlarına dayanabilecek misin ??!!

20. zipper

" Bu dünyada sihir diye bir şey varsa, bu ;birini anlamak , bir şeyi paylaşmak çabası olmalı.."

Before Sunset filminden

Bu Sayfayı Paylaş