Berkin Elvan Hayatını Kaybetti

'Gündemdeki Haberler' forumunda zipper tarafından 12 Mar 2014 tarihinde açılan konu

1. zipper

zipper quae nocent docent

İstanbul Okmeydanı'nda Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almak için evden çıktığı sırada başından polisin attığı gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan'ın vefatını ailesi duyurdu. Ailenin Twitter 'dan yaptığı açıklamada komada 269 gün geçiren ve 15. yaşına giren Elvan'ın sabah saat 07.00'da yaşama veda ettiği belirtildi.

Berkin Elvan'ın hayatını kaybettiği haberi ailenin Twitter hesabından: 'Halkımıza: Saat 07:00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun.' notuyla duyurdu. Okmeydanı eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 269 gün komada kalan Berkin, bu süreçte 45 kilodan 16 kiloya düşmüş, 8 Mart'ta kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı.

Berkin Elvan’ın ailesi, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Berkin’in cenazesi hastanedeki işlemlerin ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Acı haber üzerine yüzlerce kişi, aileye destek vermek üzere hastaneye geldi. Berkin’in ölümü anne ve babasını yasa boğdu. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Hastane önünde toplanan kalabalık “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları attı.
    Acılı anne “Berkin yakışamaz kara topraklara. Benim yavrum daha 14 yaşında. Ben senin acına nasıl dayanırım yavrum. Ben sensiz ne yaparım yavrum. Ne olursun bırakma elimi. Benim kuzum daha küçücüktü” diye feryat etti. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan daha sonra araca binerek Adli Tıp Kurumu’na gitti.​

2. khadija

khadija Active Member

Allah rahmet eylesin.Ailesine sabır versin.

Bu Sayfayı Paylaş