Callanetics 10 Saatte 10 Yaş Gençleş

'Beslenme-Diyet-Egzersiz' forumunda NySa tarafından 3 Eki 2013 tarihinde açılan konu

1. NySa

NySa <b>●»ѕнєкєя«●</b>

CALLANETİCS NEDİR?

Bu aktivite hergün düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tek seansı 7 saatlik klasik bir jimnastik antrenmanına veya 24 saatlik bir aerobik dans dersine eş değer oluyor.

BALE SENTEZİNDEN OLUŞUYOR

Teknik, 70'li yıllarda Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Pilates, Yoga ve Bale sentezinden oluşan, vücudu şekillendirmeye dayalı bir egzersizler zinciri. Kasları uzun süreli sıkıştırmaya yönelik mikro hareketlere dayalı bir egzersiz programı. Callanetics, hem "stretching" hem statik hareketlerin hem de yoga asenalarının iç içe olduğu bir spor olanı. Düzenli yapılan cardio antrenmanları ile desteklenirse vücutta istenilen sonuca ulaşmayı sağlıyor. Bölgesel efor sarf etmeden vücudu çabucak sıkılaştırıyor ve şekillendiriyor.

Callanetics güvenli mi?

Callanetics oldukça güvenli. Hatta o kadar güvenli ki, 80 yasindakiler bile uygulayabilir.
    Özellikle sirt problemi yasayanlar için gelistirildiginden, tekrarlanan sürekli ve agir olmayan hareketlerden olusuyor.
    Kas gruplari ayri ayri çalistirildigindan, bir grup kasi çalistirirken, vücudunuzun geri kalan kismi tamamen dinlenmede oluyor.
    Vücuda zarar verebilecek ani ve zor hareketler bu programda yer almiyor.

DİYET, callanetics programinin bir parçasini olusturuyor mu?

Düzenli callanetics uygulayan bir kisi, tek bir kilo bile vermeden 2 beden küçülebilir. Ama diyet bu programin bir parçasi degildir.
    Ancak, eger diyet yapip, mesela 5 kilo veririseniz, sanki 10 kilo vermissiniz gibi görünebilir sıkılaşmadan dolayı.

Callanetics kolay mı?
    Egzersizler ilk basta zor gelecek. Sonunda da kendinizi harika hissedeceksiniz.

Gerçekten ise yariyor mu?
    Birkaç seans boyunca devam ettikten sonra cevabi kendiniz veriyor olacaksiniz.

Callanetics'in yararlari nelerdir?
    Egzersiz, güç, dayaniklilik ve esnekligi artirir. Callanetics ise bunlara ek olarak su 9 konuda yarar saglar:

* koordinasyon
    * denge
    * vücudunuzun farkina varma
    * vücut kontrolü
    * disiplin
    * hiz
    * fiziksel ve zihinsel rahatlama

Örnek olarak videosu ;
    [ame=http://www.youtube.com/watch?v=vNqe6o1nzPY]Callanetics - 10 Years Younger in 10 Hours - YouTube[/ame]

Şimdi benim yorumuma gelelim;:saygilar:
    Platesi rahat yapan biri olarak Callanetics'i de yaptım ama sadece iki gün. Zaten üçüncü günü hareket edemiyordum, her hareketimde her yerim kopacakmış gibi ağrıyordu. Ama gerçekten ilk yapıldığında bile kendini hissettiriyor vücudu sıkılaştırıyor. Ben bir kez daha denicem hadi bakalım hayırlısı:füü:
    İnşallah biryerimi sakatlamam :p

Bu Sayfayı Paylaş