Devlet bakanı gibi ilgi görüyorum

'Magazin Haberleri' forumunda sha. tarafından 1 Ara 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. sha.

  sha. ..daha çirkin, daha huysuz

  'Çocuklar Duymasın'da görümce 'Gülfidan'ı canlandıran Gülnihal Demir, "Yollarda yürüyemez hale geldim. Uçakta, otobüste, mahallemde her gören bana sarılıp öpmeye çalışıyor. Memleketim Muğla'da devlet bakanı gibi karşılanıyorum" diyor

  Gülnihal Demir, figüran olarak adım attığı dizi dünyasında şimdi oyuncu olarak yoluna devam ediyor. atv'nin ilgiyle izlenen dizisi 'Çocuklar Duymasın'da görümce 'Gülnihal' karakterine hayat veren Demir, oyunculuk serüvenini ve özel yaşamını anlattı.

  Oyunculuğa nasıl atıldınız?
  'Büyük Yalan'da figüranlık yaparak başladım bu işe. Sırf setleri merak ettiğim için figüranlığa giriştim. Orada benden bir ağıt yakmamı istediler. "Nasıl yapacağım?" diye düşünürken, bir anda içgüdüsel bir şekilde ağıt yakmaya başladım. Sonra kafamı kaldırıp etrafıma baktığımda tüm setin ağladığını gördüm. O ağıt benim şansım oldu.

  ROL ALACAĞIM İÇİME DOĞDU
  'Çocuklar Duymasın' dizisinden teklif nasıl geldi?
  Emekli bankacıyım. Muğla'da yaşıyorum. Dizi çekimlerine Muğla'dan gelip gidiyorum. Daha önce Birol Güven ile iki projem olmuştu. Aradı, teklif etti. Ben de severek kabul ettim.

  Rol almadan önce 'Çocuklar Duymasın'ı izliyor muydunuz?
  Birkaç kez izlemiştim. Bir gün izlerken kendi kendime şöyle dedim: "Bir gün bu diziden bana teklif gelecek." İçime doğdu, çok kısa bir süre sonra da teklif geldi.

  Sette bir gün nasıl geçiyor?
  Çok güzel geçiyor. Çünkü dizideki herkes süper. Oyuncular, yönetmenimiz ve senaristlerimiz çok tatlı insanlar. Onlarla her set çok güzel.

  İstanbul- Muğla arası mekik dokumak zor olmuyor mu?
  Uçakla gidip gelince olmuyor. Muğla'da oğlum ve torunum var. Torunum için her çekimden sonra geri dönüyorum.

  'Gülfidan'ın entelektüelliği de herkesin dilinde... Karakterinizden bahseder misiniz?
  'Gülfidan' kocasıyla kültür çatışması yaşamış ve ayrılmış. Tam bir entelektüel. Antonioni filmlerinin hastası. Leonard Cohen tutkunu. Ama bana sorarsanız benim bunlarla hiç ilgim yok.

  Doğaçlama yaptığınız oluyor mu?
  Hem de çok. Üç kişi Egeli karakterleri canlandırıyoruz ve gerçekte de üçümüz Egeliyiz. O nedenle şiveyi kolay uyguluyoruz.

  SİNİR, STRES VE KORTİZON YÜZÜNDEN ŞİŞMANLADIM
  Sizinki geç gelen şöhretlerden. Dezavantajı oldu mu?
  Şöhreti yakaladıktan sonra hiç değişmedim. Evimde basma eteğim ve yemenimle yemeğimi yaparak mütevazı bir hayat sürüyorum. Benim yaşım şöhretle şımaracak bir yaş değil. Gençlerde oluyor o. Ben sadece işimi yapıyorum.

  Kilolarınızla aranız nasıl?
  Bankacılığı bırakınca önce babamı kaybettim, sonra da annem bitkisel hayata girdi. Yedi sene anneme biberonla baktım ve o yıllar sanırım benden çok şey götürdü. Sinir, stres ve kortizonlar derken 48 kilodan bu hale geldim. Ama ben kilolarımı çok seviyorum.

  Seyircilerden nasıl tepkiler alıyorsunuz?
  Yollarda yürüyemez hale geldim. Uçakta, otobüste, mahallemde her gören bana sarılıp öpmeye çalışıyor. Diziye renk kattığımı ve çok sevdiklerini söylüyorlar. Bir görseniz, Muğla'da devlet bakanı gibi karşılanıyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş