fatiharsal nickli üye ve paylaştığı e-kitaplar hakkında

'Kitap tanıtım' forumunda Özgür tarafından 21 Ara 2011 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Özgür

Özgür Administrator Site Yetkilisi

Merhaba değerli kuflu sakinleri,
    öncelikle söyleyeceğim şeyleri yönetim adına yazacağım ve daha giderlerini bile karşılayamayan bir sitenin sahibi olarak yazacağım şeylerdir.

Kuflu.Com'u ne kadar tanıdığını her üyenin bilemem ama kuflunun ilk açılışı 2009 başlarına tekabül eder. Bu forumu açtığımızda tek amacı çok değerli arkadaşlarımla içinde sadece dostluğun ve paylaşımın olduğu bir ortam oluşturmaktı. Bunu anlayabilen arkadaşlarımız kalıcı olarak bizimle oldu ve en mutlu olduğum şey de yönetimden kopan hiçbir arkadaşımız gerçek dünyada yaşadığı şeyler dışında bir sebeple forumumuzdan kopmadı. Kuflu.com zaman içinde bunu üyelerine de benimsetebildiğine ben inanıyorum. Öyle ki gerçek hayatta buluşma günleri, dostluklar oluşturuldu. Tabiki bildiğim bir gerçek varki bunun sebebi paylaşımdan kar amacı gütmeden insanlara değer vermekten geçmişti.

Dostluklar çoğaldıkca doğal olarak sadece forumu sömürmek için gelenler, forumu birşeyler paylaşmak için kullananlar ve sadece forumu kullanmak isteyenler türedi. İşte fatiharsal nickli üye de bana göre başından beri üçüncü grupta olan üyelerdendi. İlk başlarda bir heyecanla başladığı bana göre ve birçok forum yöneticimize göre de okunabilecek şeylerden olmayan boş hikayelerini herşeyi okumaya aç, iyi niyetli forum dostlarımız tarafından kendisine destek verilmeye başlandı. Forumumuzda başından beri kendisine destek olan üyeler çoğaldıkca kendisini bambaşka yerlerde düşünmeye başladı. Bu süreçte ve şimdiye kadar hiçbir zaman kendisini karalayıcı, yıpratıcı bir mesaj atılmamıştır.

Giriş tamamlandığına göre şimdi konumuza gelebiliriz. Kuflu.Com üzerindeki gerçek okuyucu kitlesini kullanmasına gel zaman git zaman kimse birşey dememiştir. Hatta bu sürede bir gerçek basım kitap çıkarmış, daha çok insana kitap okutmak için de araç olarak varolan sitemizde ekitabı bile yayınlanmamıştır. Bu kitap basım sürecinde kendisinin yönetici arkadaşlarımıza iletmesi üzerine tarafımdan bir anket dahi açılmış, güzelce reklamı yapılmıştır. Ancak anket sonunda kitap kapağının Kuflu.Com üyelerinin seçtiği şekilde çıkacağını söylediği halde çıkmamıştır. Buna dahi hiçbir şekilde müdahale edilmeden kitabını satmasına yardımcı olunmuş, bazı üyelerimiz tarafından üçer beşer alınmıştır. (Tarafımdan da alınacakken kitap satışında ve forumda pazarlamasında gördüğüm yanlışlar sebebiyle önce kısa bir süre kendisi deneme sürecinde izlenmiş fakat hal ve hareketler uygun bulunmadığı için buna ortak olunmamıştır.) Şimdi buraya kadar anlattıklarıma bakmanızı rica ederek fatiharsal nickli üyenin düşündüğünüz gibi kuflu'ye katkısı bu süreçte ne olmuştur?

Kendisi ve bir takım web konusunda hiçbir bilgisi olmayan birkaç destekcisi demiş ki: Biz başka sitelerden veya linklerimizle kuflu'ye destek olduk... Arkadaşlar ben bunların hepsini zaten takip ediyorum. Kaç siteden günde ne kadar anlık ziyaretçi geldiğini, siteye nerden link verildiğini, hangi kelimeden ne kadar ziyaretçi geldiğini hepsini istatistiksel olarak tutuyorum. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirimki fatiharsal için siteye giren üye sayısı %3'tür. Kaldıki forum yönetimi için ve site dostlarımızdan başka bizim önemsediğimiz hiçbir hit kaygısı güdülmemektedir, güdülmemiştir, güdülmeyecektir. Kuflu bir dostluk ortamıdır, insanların kendi kirli düşünceleriyle egolarını tatmin etmeye çalışacakları bir yer değildir.

Bu kitap basılma sürecinden sonra bazı şeyleri ona yakın olan arkadaşlarımız da dahil olmak üzere görmüştür. Asıl mesele site geneli için aldığımız dışa link vermeme, reklam yapılmasına sosyal ağlar dahil izin verilmeme kararımız üzerine bunu kendine yapılmış bir komplo olarak görecek kadar tiranlaşmıştır. Kuflu aleyhine bu süreçte bir sürü yazısını konularda, profilinde ve bilmediğim başka yerlerde görebilirsiniz. Hatta ve hatta kuflu'ye bir daha girmeyeceğini böyle bir ortamın özgürlüklere sekte vurduğunu dahi söylemiştir. Ama bu kadar dediği karalamanın, çamur atmanın üstüne yüzleştiği bir gerçek olmuştur ki o da aslında kuflu'de yazdığı için okunması ve yorum almasıdır. Bunun üzerine birçok bilinçli üyenin gözünde bitme sebebi olacak şekilde yüzsüzleşerek gelip yeni bir tv pembe dizileri tadında haftalık yayınlayacağı kitabı Kuflu.Com üzerinden paylaşmaya başlamıştır.

İşte bu noktada çıkmıştır aslında kuflu.com yönetimi adına sorun...

Kendini bir insan bu kadar akıllı görürken, bu kadar kişinin dost arkadaş olduğu bir paylaşım sitesine bir sürü hakaret sıralayacak, sonra da gelecek kitabının reklamını yapacaktı. Kusura bakmayın ama hiçbir bilinçli kuflu dostu bu kadar onursuz değil. Benim hiçbir müdahalem olmadan bunlara karşı koyacak kadar bilinçliydik aslında.

Hatta o kadar yüzsüzleşerek, unutulmaması için Kuflu.Com üzerinden paylaştığı ekitap konusunu bile onaylayarak paylaşmasına izin verdiğimiz halde çok afedersiniz ama o kadar geniş olamadık.

Bilmeyenlere kalın harflerle tekrar vurguluyorum. Çünkü bu paragraf en önemli paragraf olacak bu yazı içinde... Kuflu.Com her zaman dostlukların, arkadaşlıkların olduğu ve herşey bitse dahi varolmasını allahtan birşey olmazsa sürdürecek siteye gelen üye kaygısında olmayacak amatörlükte devam edecektir. Siteye, kitap okuma sevdalılarına tanıdığım tanımadığım bütün kitap, kuflu dostlarına can-ı gönülden birkez daha teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum... Dünyanın neresinde olursanız, beni tanısanız veya tanımasanız da... Kuflu hep burada olacak, siz başka yerde olsanız da size değer vereceğini bilmeniz temennilerimle...

Bu mesajı yazmama sebep olayı da paylaşmak isterim. Kendisi site için karalamalarına yeniden başlamışken terbiyesizler gibi bir kelime sarfetmiş (Arkadaşlarım sağduyularını bozmadan bana iletti). Biz insanların kendi terbiyesizliklerini bilsek dahi orada burada konuşmayacak, insanları rencide etmeyecek kadar terbiye sahibi insanlarız. Bunu bilmenizi isteriz sadece...

Son olarak sadece fatiharsal için sitemizi takip eden üyelere birşey söylemek istiyorum. Aşağıda kendisine ait sayfaların linklerini paylaşacağım(Eğer hala özel mesajla yada profiline yazılanlarla bilmeyen varsa tabi). Oralardan sevdiğiniz yazarı takip edebilirsiniz. Bir de üyeliğini sildirmek isteyenler olursa sitemizde üyelik silinmesinin serbest olmadığı halde, siteye giriş yapmadan Bize Ulaşın bölümünden veya bana özel mesaj atarak üyeliğinizi sildirebilirsiniz. Kuflu'nun mantığını anlayamayan insanlar bizim için önemli değildir, sizi görmesek en azından giderlerini bile karşılayamayan Kuflu.Com'un giderlerini düşürerek ayakta tutmaya devam edebiliriz.

Kendisi için bu konu da bir reklamdır ama umursamadığımızı bilmesini, bilmenizi isteriz.
    Herkese birkez daha değerlerini gösterdikleri için teşekkür ederim.

Fatih Murat Arsal Facebook sayfası : FMArsal | Facebook

http://www.fatiharsal.com/

2. Nerissa

Nerissa <b>Sergüzeşt</b>

İlk önce bir örnekle konuyu açıklamak istiyorum bu konuşma bugun gerçekleşmiştir. Vefa hanımda Fatıh bey gibi kitapları sitemizde yayınlanan bir üyedir(ki benım için çok değerlidir, kendisi olsun , yöneticileri olsun çok profesyöneldirler.) ...

Kuflu ailesi olarak Fatihbeyin kışkırtmalarına çok uzun süre katlandık , görmezden geldık sırf sevenleri bu site üzerinden kıtaplarına ulaşabiliyor diye. Ama bardakta bir yerde taşıyor , Fatih bey facebookta okuoku dan lınklı reklam yaptım silmişler demiş, sitemizde ısrarla ( tüm forumlarda sabıt ve ortak) tek kural budur ki reklamlı lınk yasak. Bir değil bin değil , inatla bu ısrarda diretmenın mantıgını çözemedım zaten alıcak olan google yazar alır... Bunu bir irade savaşına çevirmek hem çocukça hemde yakışıksız. Burdan tekrar facebookta konuyu iyi bilip bilmeden objektif olarak düşünmeden msjları yazanlara söylüyorum , madem fatıhbey sürekli bizi övüyor , reklamımızı yapıyordu biz neden tabiri caizse kaz gelen yerden tavuk esirgeyelim. Demekki bir bildiğimiz varki bu noktaya kadar adminimiz gelmiş. Özgür adminin ben ilk defa bir üye için konu açacak noktaya geldiğine şahit oluyorum. Sizlerden şunu istiyoruz, ilk önce oku anla, kendi kafanda muhasebeni yap ondan sonra gel yorumunu yaz.

Tüm kuflu ailesine sevgilirimi sunuyorum :)

3. Ser_reS

Ser_reS <b>ŞeyhKoPat_Kartaliçe</b>

olayların bu raddeye gelmesi çok üzücü
    fatih arsal sanal alemde en büyük desteği veren forum sadece küflüydü
    kitaplarının taranmaması için başka sitelerin adminleriyle dahil kavga edildi
    kendi adıma bunu cok kez yaşadım.. bu yönetim destek vermiyora bir atıf ...

ve daha önce hocayı seven arkadaşlar başkalarının üye paneline face adresını bırakınca
    rahatsız olanlar bildirim yaptı reklamlı yada dışarıya yönelik linkler yasak olduğu için
    linkler silinip kendisine uyarı yapılmasına rağmen bu konudaki bilgilendirme mesajı
    başka üyelerimize siteyi karalama amaçlı gönderdiğini fark ettik .
    bu nedenle kendisi yönetim tarafından uyarı almıştır
    sonrasında yeniden forumumuzda kıtap paylaşımına devam etmiştir
    tüm olaylara rağmen kendisine hiç bır şekilde mudahele edılmemesine rağmen
    birkaç gun önce yine üye panelinden yonetıme laf atıp üyeleri kışkırtması ve sonrası kitap satış linkini vermesi çok düsündürücü..
    kendisinden küflüden uzak durarak bizi huzurumuzla başbaşa bırakmasını rica ediyorum
    bizim küflü ailesi olarak herhangi bir kişinin populerliğine ihtiyacımız yok,
    içten karşılıksız paylaşımlarla yolumuza başladık ve bundan böyle de aynı şekilde devam edeyeceğiz

tüm küflü ailesine duyurulur

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş