Fıkralarla gülelim eğlenelim

'Fıkralar' forumunda Küflü Siyah tarafından 12 Mar 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Küflü Siyah

Küflü Siyah <b>Siyah İnci'miz (: </b>

Yaşlı çiftçi ölüm döşeğinde, bütün ailesi yatağının etrafında toplanmış,
    “Mary” demiş ağır ağır karısına dönüp “Ben ölünce çiftçi John ile evlenmeni istiyorum.”
    Karısı “Hayır, senden sonra evlenmem” demiş. Kocası zorlayınca “Ama neden?” diye sormuş karısı.
    “Çünkü o alçak geçen sene bana tohum satarken müthiş bir kazık atmıştı!”

2. Küflü Siyah

ORTA yaşlı karı koca tarihi yerlerde dolaşırlarken bir dilek kuyusunun yanına gelmişler. Kadın çantasından bozuk para çıkarmış, kuyuya eğilip parayı atmış ve bir dilekte bulunmuş. Arkasından kocası da çıkarmış bozuk parasını, iyice eğilmiş kuyuya tam parayı bırakacakken dengesi bozulmuş, kuyuya düşmüş ve boğulmuş.. Birkaç dakikalık şaşkınlıktan sonra “Aman Tanrım!” demiş kadın, “İnanamıyorum, işe yaradı.”

3. Küflü Siyah

Adam karısı ile lüks bir restorana gitmiş. Garson siparişi almaya geldiğinde adam “Şehrin en kalın bifteğini istiyorum” demiş, “Az pişmiş ve yanında bir kadeh şarap...”
    Garson “Hayhay efendim” demiş, “Ama deli danayı unutmuyorsunuz değil mi?”
    Adam “Ah, evet” demiş, “En iyisi siz buyurun sorun, kendi siparişini kendisi versin!”

4. Küflü Siyah

Adam yeni araba almış. Acemi bir şoför olan karısının da “kaza yapar” diye arabayı kullanmasını istemiyormuş. Ancak karısı bir sokak ötelerindeki manava yeni araba ile gitmekte ısrar edince “Boşver karıcığım” demiş, “Allah korusun şimdi gidip bir kaza yaparsın, yarın gazetelerde adının yanında parantez içinde yaşını da yazarlar sonra...”

5. Küflü Siyah

Karım bademcik ameliyatı olunca bir süre konuşamadı.. Benimle anlaşabilmesi için bir çesit "Vurarak haberleşme" tekniği geliştirdi.. Şöyle ki; Omuza 1 vuruş: "Bir öpücük ver." Omuza 2 vuruş: "Evet!." Omuza 3 vuruş: "Hayır!." Omuzlara rastgele 95 vuruş, popoya 1 adet sert tekme: "Ulan inek gibi yatıp duracağına kalk git şu çöpü boşalt!."

6. Küflü Siyah

Kurban bayramından bir gün önce yaşlı adam “işleri çok yoğun olduğu” gerekçesiyle kendilerini görmeye pek gelmeyen oğlunu telefonla aramış, “Gününü rezil etmek istemezdim oğlum..” demiş, “Ama annenle boşanıyoruz.. 45 yıllık ıstırap yetti artık..!”
    Oğlu “Ne? Baba? Neden bahsediyorsunuz siz?” diye telefonda bağırmaya başlamış.
    “Birbirimizi görmeye tahammül edemiyoruz.. Her dakika didişmekten bıktık.. Lütfen kız kardeşini de ara ve durumu sen bildir. Bir de onu aramak istemiyorum” diyerek kapatmış telefonu yaşlı adam.
    Oğlan hemen kız kardeşini “Kahretsin. Annemle babam boşanıyorlar” diye aramış. “Merak etme ağabey. Ben ilgilenirim” demiş kız kardeş telaşla ve hemen babasını aramış.
    “Boşanmıyorsunuz” demiş, “Ben oraya gelene kadar da hiç bir şey yapmıyorsunuz. Şimdi ağabeyimi arıyorum, ikimiz de yarın sizdeyiz” ve telefonu kapatmış.
    Yaşlı adam da telefonu kapatmış, dönmüş karısına “Tamam” demiş, “Çocukların ikisi de kurban bayramında yanımızda olacaklar. Yılbaşı için seninle ne numara buluruz artık bilemiyorum!”

7. Küflü Siyah

“34 yıllık evliyim, düğün videomuzu tersten oynattıkça inanın mest oluyorum... En sevdiğim yer neresi mi?.. Karım nikah yüzüğünü parmağından çıkarıyor, nikah salonunda geri geri gidip kapıda bir arabaya binip caddelerde kaybolmuyor mu keyiften çıldırıyorum!..”

8. Küflü Siyah

Uzun zamandır birbirini görmeyen iki kadın sabah alışverişinde karşılaşmışlar, hoşbeşten sonra kadınlardan biri diğerine kocasının nasıl olduğunu sormuş. “Oh, Ted geçen hafta öldü..” demiş diğeri, “Bahçeden öğle yemeği için lahana sökerken bir kalp krizi geçirdi ve sebze bahçesinin ortasında gitti..” Kadın, “Aman Tanrım, bunu duyduğuma çok üzüldüm..” demiş, “Peki, sonra ne yaptınız?..”
    Cevap gecikmemiş: “Ne yapalım?.. Hani o hazır çorbalar var ya, mecburen öğle yemeğini öyle geçiştirdik işte!..”

9. Küflü Siyah

Adam karısının 40'ıncı yaş gününü kutlamak için yemeğe götürmüş, "Audi V6 mi?.. Mink kürk mü?.. Elmas gerdanlık mı?.."
    "Ben.." demiş kadın "Boşanmak istiyorum..!"
    "Yooo.." diye cevap vermiş adam, "O kadar çok para harcayamam..!"

10. Küflü Siyah

Adamın biri göl kenarında otururken kadının birinin göle düştüğünü görmüş.. Eşine benzettiği yüzme bilmeyen kadının boğulmak üzere olduğunu anlayınca yardım için bağırmaya başlamış "İmdaaat! Karım göle düştü!" diye.. O sırada balık avlayan adamın birini görmüş "Lütfen!" demiş "Karımı kurtarırsanız size yüz dolar..!" Balıkçı hemen atlamış suya bir iki sert kulaçtan sonra yakalamış kadını, kucağında getirerek kumsalda adamın ayaklarının dibine bırakmış.. "Evet!" demiş "Yüz doları alayım!"
    "Ama !" demiş adam "Ben karım zannetmiştim, bu benim kayınvalidem...!"
    "Şansımın tüküreyim!" demiş balıkçı, cebinden cüzdanını çıkartmaya çalışırken, "Ne kadar ödeyeceğim??!"

11. Küflü Siyah

Yaşlı kadın avukatına gidip vasiyetini hazırlatmak istediğini söylemiş.. "İki arzum var.." demiş, "Birincisi cesedimin yakılmasını istiyorum.. İkincisi küllerimin Akmerkez'eserpilmesi..!"
    "Akmerkez?..Neden Akmerkez?"
    "Böylece kızımın haftada en az iki kez ziyaretime geleceğinden emin olmuş olacağım..!"

12. Küflü Siyah

John kiliseden çıkarken herkesin tek tek elini sıkan rahip onu görünce sıktığı eli bırakmayıp onu kenara çekmiş ve “Tanrı’nın ordusuna katılsana John” demiş. “Ben zaten Tanrı’nın ordusundayım efendim?..” diye cevap vermiş John. “Ama sizi Noel’in dışında kilisede göremiyorum ki” demiş rahip. “Şşşşştt!” diyerek fısıldamış John, “Ben gizli servisteyim!”

13. Küflü Siyah

Kilise yönetimi, kasabanın en başarılı ve zengin avukatının şimdiye kadar kiliselerine hiç bağışta bulunmadığını fark etmiş ve adamı ziyarete gitmişler:
    "Araştırmalarımız gösteriyor ki yıllık geliriniz en az 500 bin dolar, ama bunca yıl kilisemize tek bir kuruş bile bağışlamamışsınız..!"
    Avukat bir müddet düşündükten sonra arkasına yaslanıp, "Şunları da araştırdınız mı?.." demiş, "Annemin yıllarca süren bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane faturalarının onun gelirinin kat ve kat aştığını?.."
    "Şeyy.. Hayır.."
    " Veya ağabeyimin kör ve tekerlekli iskemleye mahkûm olduğunu ve gelirinin hiç olmadığını?.."
    Kilise heyeti mahcup ve üzgün bir şekilde birbirine bakışmış..
    "Kız kardeşimin kocasının trafik kazasında öldüğünü.."
    Avukatın ses tonu sertleşmeye başlamış "Ve arkasında beş kuruşu olmayan 3 çocuk bıraktığını.."
    "Hayır.. Hayır.. Bilmiyorduk.."
    "Öyleyse, bunlara 5 para vermeyen ben, size neden kalkıp da bağışta bulunayım?.. Ha?.."

14. Küflü Siyah

Yahudiler domuz yemez ya.. İşte ondan dolayı bir kasabanın "Gurme Haham'ı domuz etinin lezzetini merak etmekten adeta çıldırmak üzere, bulunduğu kasabada kimse görmeden, duymadan yiyebilmesi de imkânsız, hayli uzaklarda başka bir kasabaya gidip restorana oturmuş ve "Fırında Kızarmış Domuz" ısmarlamış..
    Aksilik bu ya, Haham siparişini beklerken ayni kasabaya bir gezi düzenleyen kendi kasaba halkından bir sürü tanıdığı aynı restorana girmişler.. Tek başına oturan Haham'ı da davet etmişler, bizimki mecburen onların masasına oturmak zorunda kalmış ve beklenen o korkunç an gelmiş..
    Garson masaya Haham'ın siparişini getirmiş.. Koca bir kayık tabağın üzerinde ağzına sıkıştırılmış bir elma konmuş nar gibi kızarmış bir domuz.
    Bütün kasabalılar manzarayı görünce şoke olmuşlar..
    "Yahu ne enteresan bir servis şekli bu.." demiş Haham, "Sipariş ettiğim pişmiş elmayı sunuş şekillerine bakın!"

15. Küflü Siyah

Anneanne, oynaması için torununu kumsala götürmüş, minik çocuk deniz kenarında kovası ile oynarken birden nerden çıktığı belli olmayan dev bir dalga gelmiş ve gitmiş, torun ortada yok..! Anneanne "Tanrım!.. Nasıl olur?.." diye ellerini gökyüzüne kaldırıp çığlık çığlıga ağlamaya başlamış.. "Sana kilisede yıllarca yakaran, mum yakan bana böyle bir acıyı nasıl tattırırsın??.."
    "Tamam.. tamam.." diye kalın bir ses gelmiş yukardan, hemen yine aynı irilikte bir dalga kumsalda patlamış, minik çocuk hiçbir şeyin farkında olmadan aynı yerinde gülümseyerek tekrar oynuyormuş..
    "Tanrım..??"
    "Gene ne var?.."
    "Şeyy.. Şapkası da vardı..!"

16. Küflü Siyah

Doktor her iki elini ameliyat ettiği hastasını odasında ziyaret etmiş, “ Doktor..” demiş adam hayli kalın bandajlanmış ellerini dramatik bir şekilde yukarı kaldırarak, “ Bandajlar açılınca piyano çalabilecek miyim?..”
    “ Tabii ki..” diye cevap vermiş doktor şefkatle hastasının saçlarını okşayarak,
    “ Çok komik ve saçma sapan bir şey bu..” demiş hastası, “ Oysa daha önce çalmasını hiç bilmezdim ki..!”

17. Küflü Siyah

Adam diş hekimine telefon edip “Ne biçim bir fatura göndermişsiniz?” demiş kızarak, “Her zamankinin 3 misli.” Doktor “Biliyorum” diye cevap vermiş “Ama sen de muayene sırasında öyle bir bağırdın ki iki hastam korkup kaçmış.”

18. Küflü Siyah

Doktor oto tamircisine “Yahu biliyor musun, senin bir saatlik ücretin benim aldığımdan fazla” demiş. “Tabii ki öyle olmalı..” diye cevap vermiş tamirci, “Siz Adem ve Havva’dan beri değişmeyen bir modelle çalışıyorsunuz. Oysa bizler her ay değişen model ve sistemleri öğrenmek durumundayız!..”

19. Küflü Siyah

Doktor, Mrs. Jones'u 1 saate yakın muayene ettikten sonra " Sizi 50 yaşında bir kadın için sağlıklı buldum ama önemli bir probleminiz var.." demiş, "30 kilo fazlanız var ve bu sizi obez sınırına sokuyor.. İleri yaşlarınızda sıkıntı çekmemek için sıkı bir rejime girmelisiniz.." Gerçeğin bu kadar net suratına söylenmesi Mrs.Jones'u kızdırmış, "İkinci bir görüş daha almalıyım.." demiş dişlerini sıkarak..
    "Tamam o zaman.." demiş doktor sinirlenerek, "Üstelik acayip de çirkinsiniz..!"

20. Küflü Siyah

Doktor, 'psikiyatrik gözlemleme' için hasta çocuğun odasına gidip yatağının ucuna oturur oturmaz o ana kadar sakin ve hareketsiz duran çocuk doktora doğru boş boş bakıp
    "GÖREMİYORUM.. GÖREMİYORUM..!" diye bağırmaya başlamış.. Doktor, tüm meslek hayatı boyunca histeri nöbeti ile gelen bir körlüğe ilk defa şahit olduğundan sakin sakin refakatçi koltuğunda yün ören anneye dönüp
    "B.. Bu olay ne zaman başladı?.." diye sormuş heyecanla,
    "Şimdi.." demiş anne gözleri örgüde sükûnetini sürdürerek, "Siz onunla TV arasına oturur oturmaz..!"

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş