Her Güne Bir Ayet-i Kerime

'Din ve İslam' forumunda ...... tarafından 22 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. zipper

  zipper quae nocent docent

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 2. zipper

  zipper quae nocent docent

  “Siz beni anın ki, ben de sizi anayım. Bana şükredin; nankörlük etmeyin.”

  (Bakara sûresi, 152.Ayet)
   
 3. zipper

  zipper quae nocent docent

  ''Ey iman edenler!

  Hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslam'a) girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. ''


  Bakara Suresi 208.Ayet  “De ki: “Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım ve akrabanız, ter dökerek kazandığınız mallar, kesada uğramasından endişe ettiğiniz ticaret, hoşunuza giden konaklar, size Allah’tan ve Resulü (asv)'den ve O’nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ve önemli ise...o halde Allah emrini gönderinceye kadar bekleyin! Allah öyle fâsıklar güruhunu hidâyet etmez, umduklarına eriştirmez.”


  Tevbe Suresi /24.Ayet
   
 4. zipper

  zipper quae nocent docent

 5. zipper

  zipper quae nocent docent

  ''Ama unutmayın ki haksızlığın karşılığı, yapılan haksızlık kadar olabilir, fazlası helâl olmaz. Bununla beraber kim affeder,ıslahta bulunursa onun da mükâfatı artık Allah'a yaraşan tarzda olur.Şu kesindir ki Allah zalimleri sevmez.''


  Şura suresi 40. Ayet
   
 6. zipper

  zipper quae nocent docent

  *"Zulüm yapanlara en ufak bir meyil göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah`tan başka velileriniz de yoktur, sonra yardım da göremezsiniz."


  Hûd Suresi / 113.Ayet
  *''Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse onun mükafatını görecektir. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir.''


  Zilzâl Suresi / 7-8. Ayetler
  *"Küçümseyerek surat asıp insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme!Çünkü Allah hiçbir kibirleneni, övüngeni sevmez.''


  Lokman Suresi / 18.Ayet
   
 7. zipper

  zipper quae nocent docent

  *Halbuki Allah'ın nimetini saymaya kalksanız onu sayamazsınız. Şüphesiz Allah; çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  *Allah gizlediğinizi de, açığa vurduğunuzu da bilir.

  * Allah'ı bırakıp da taptıkları şeyler, yaratılmış olduklarına göre hiçbir şey yaratamazlar.
  *Onlar diri olmayan cansız varlıklardır! Ne zaman dirileceklerinin de şuuruna varamazlar.

  *Sizin ilahınız tek bir ilahtır. Ahirete inanmayanların kalpleri bunu inkâr etmekte, kendileri de büyüklük taslamaktadırlar.

  *Şüphe yok ki Allah, onların gizlediklerini de, açığa vurduklarını da bilir. O, büyüklük taslayanları hiç sevmez.
  * Onlara "Rabbiniz ne indirdi?" denildiği zaman, "Öncekilerin masalları" dediler.

  * Böylece kıyamet gününde kendi günahlarını tam olarak, bilgisizce saptırdıkları kimselerin günahlarının da bir kısmını yüklenirler. Dikkat et, yüklendikleri ne kötüdür.

  *Onlardan öncekiler de tuzak kurmuşlardı. Allah'ın azabı binalarını, temelinden gelip yıktı da tavanları başlarına çöküverdi ve azap kendilerine fark edemedikleri yerden geldi.

  *Sonra kıyamet günü Allah onları rezil edecek ve diyecek ki: "Uğrunda mücadele ettiğiniz ortaklarım nerede?!" kendilerine ilim verilenler ise şöyle derler: "Şüphesiz bugün rezillik, aşağılık ve kötülük kafirlerin üzerinedir."  Nahl Suresi / 18- 27. Ayet-i Kerimeler
   
 8. zipper

  zipper quae nocent docent

  5. Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerce kitap taşıyan merkebin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlamış olan kavmin durumu ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola iletmez.

  6. De ki: Ey yahudiler! Bütün insanlar değil de, yalnız, kendinizin Allah'ın dostları olduğunuzu iddia ediyorsanız, bunda da samimi iseniz, haydi ölümü temenni edin (bakalım)!

  7. Ama onlar, önceden yaptıklarından dolayı ölümü asla temenni etmezler. Allah, zalimleri çok iyi bilir.

  8. De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah'a döndürüleceksiniz de O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir.

  9. Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı (ezan okunduğu) zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır.


  Cuma Suresi /5 -9. Ayetler
   
 9. zipper

  zipper quae nocent docent

 10. zipper

  zipper quae nocent docent

  Onlar, ufak tefek kusurları dışında, büyük günahlardan ve çirkin işlerden uzak duran kimselerdir. Şüphesiz Rabbin, bağışlaması çok geniş olandır. Sizi, topraktan yarattığında da ve analarınızın karnında ceninler iken de, en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çıkarmayın. Çünkü O, Allah’a karşı gelmekten sakınanları en iyi bilendir.


  Necm Sûresi / 32. Ayet  * * *

  *Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?

  *Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük bir nefretle karşılanır.


  Saff Suresi /2- 3. Ayetler
   
 11. zipper

  zipper quae nocent docent

 12. zipper

  zipper quae nocent docent

 13. zipper

  zipper quae nocent docent

  "Sen Rabbinin yoluna hikmet ve güzel öğütle çağır, ve onlarla en güzel şekilde mücadele et.''

  Nahl Suresi / 125. Meali


  ''De ki; Ey nefisleri aleyhine ileri gitmiş olan kullarım, Allah‘ın rahmetinden ümit kesmeyiniz, O tüm günahları bağışlar. Çünkü O çok bağışlayan ve çok esirgeyendir."

  ZümerSuresi / 53.Ayet
   
 14. zipper

  zipper quae nocent docent

 15. zipper

  zipper quae nocent docent

 16. alkane

  alkane Well-Known Member

 17. zipper

  zipper quae nocent docent

 18. alkane

  alkane Well-Known Member

 19. zipper

  zipper quae nocent docent

  ''Kıyamet günü doğru tartan, duyarlı teraziler kurarız. Orada hiç kimseye haksızlık edilmez. İşlenen amel, bir hardal tanesi kadar bile olsa onu ortaya kovarız. Hesap görücü olarak biz yeteriz.''


  ENBİYÂ Suresi - 47 .Ayet
  ''Ey inananlar, Allah için daima adâleti tam yerine getirin ve tanıklığı o yolda yapın, hattâ kendi aleyhinize, yahut anayla babanın ve yakınların aleyhine bile olsa.
  Hattâ zengin, yahut yoksul bile olsa, çünkü Allah ikisine de sizden daha ziyade sahiptir, sizden daha fazla korur onları ve siz, adâleti icra ederken nefsinizin dileğine uymayın.
  Bir tarafı gözeterek hüküm verir, yahut birinden yüz çevirirseniz bilin ki Allah, şüphe yok, yaptıklarınızın hepsinden haberdardır.''  4/ 135.ayet
   
 20. zipper

  zipper quae nocent docent

Bu Sayfayı Paylaş