Kitaplardan Alıntı Cümleler ..

'Şiirler ve Güzel Sözler' forumunda SeaBoy` tarafından 21 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Birşeyler yapıyor olmanızın hiçbir önemi yok.
    Eğer yaptıklarınızı kimse farketmiyorsa, hayatınız koca bir sıfırdan ibarettir. Boştur. Anlamsızdır.

Chuck Palahniuk | Gösteri Peygamberi

2. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Değişmeyen tek şey değişim olduğundan, acaba insanlar hayatta gerçekten tamamlayabilecekleri tek şey o olduğu için mi ölümü arzuluyorlar, diye düşünüyorum.

3. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

İnsanların olmaya korktukları şey olursanız, onların hayranlığını kazanırsınız.

4. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Sabret! Çünkü Allah iyilik edenlerin mükafatını zayi etmez. [HUD-115]

5. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Galiba zaman sadece daima hatırlamak istediğimiz iyi şeylerin ilacı. “Hiç hayale kapılma,gerçekler aynen gördüğün gibi,” diyor bize. Dolayısıyla moralim düzelsin diye okuduklarım pek aklımda kalmıyor. Ruhumda bir delik bütün pozitif enerjimi emiyor, geriye sadece boşluk kalıyor. Bu deliği iyi tanıyorum -ne de olsa aylardır onunla birlikte yaşıyorum- ama bu tuzaktan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum.

Paulo Coelho | Aldatmak

6. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bizi rahatsız eden şeyleri unutmaya başlamak için sonbahardan daha uygun bir mevsim yoktur. Olumsuzlukları kuru yapraklar gibi silkelemek, yeniden dans etmeyi düşünmek, güneşin en cılız hüzmelerinin bile keyfini çıkarmak, güneş uykuya çekilip gökyüzünde sönük bir fenere dönüşmeden evvel vücudu ve zihni onun ışınlarıyla ısıtmak gerekir.

Paolo Coelho | Aldatmak

7. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Ama hissettiğimiz sahte güven duygusu bunu unutmamızı sağlar. Hayatımızı çevreleyen duvarları ne kadar net görebilirsek o kadar iyidir. Her şey bir psikolojik sınırlamadan ibaret de olsa, ölümün izin istemeden kapımızı çalacağını kalbimizin derinliklerinde bilsek de her şey kontrolümüz altındaymış gibi davranmak işimize gelir.

Paulo Coelho | Aldatmak

8. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş …

Sabahattin Ali | Kürk Mantolu Madonna

9. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bu dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım.

Sabahattin Ali | Kürk Mantolu Madonna

10. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

İnsan en çok kaybettikleriyle kazanıyordu galiba. Gerçek öğrenmeler, gerçek bedelleri gerektiriyordu.

Mario Levi | İçimdeki İstanbul Fotoğrafları

11. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

-Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
    -Yirmi yıldır nasıl hissediyorsam öyle..
    -Yani?
    -Kendimi biraz hissediyorum.
    -Biraz ne?
    -Biraz.

Amelie Nothomb
    | Katilin Temizliği

12. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Ve rızkınıza karşılık şükrü; onu ( Allah'ın verdiğini ) yalanlayıp da mı yerine getiriyorsunuz ? [VÂKIA - 56/82]

13. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bazen düşünürüm, ne kadar garip mahluklarız.
    Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız ?

Ahmet Hamdi Tanpınar | Saatleri Ayarlama Enstitüsü

14. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Eğer insanlar -niçin böyle yaratılmış olduklarını Tanrı bilir- imgelemleriyle geçmişteki kederin anılarını çağrıştırmak uğruna bu denli çaba gösterecekleri yerde, kayıtsız bir şimdi’ye katlansalardı, çektikleri acı daha az olurdu.

Goethe | Genç Werther’in Acıları

15. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Bunca lüzumsuz eşya vardı da neden en gerek, bir sigara küllüğü yoktu. Kadınlar da böyleydi. Dünyada gereğinden çok kadın vardı ama, yalnız bir teki yoktu.

Yusuf Atılgan | Aylak Adam

16. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Titrek bir sesti.'' Bir bakıma haklı.Hepimiz korkağız. Korktuğumuz için severiz; koktuğumuz için yaşarız;korku yüzünden öldürürüz. En kötüsü kısa sıkıntılardan korkarız.''

Yusuf Atılgan | Aylak Adam

17. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Eğer siz iman eder ve şükrederseniz, Allah size neden azap etsin! Allah şükre karşılık veren ve her şeyi bilendir. [NİSA-147]

18. zipper

zipper quae nocent docent

“Onu, herşeyi terk ederek, herşeyi göze alarak, yaktığım gemilerde ben de yanarak,
    yıktıklarımın enkazı altında ben de kalarak sevdim.
    hiçbir şeye akıl yetiremeyen çocukların berrak sevinciyle sevdim.onu,
    ömrümün bundan sonrasına dair kuş gözü kadar bir ayrıntıyı dahi merak etmeyecek kadar mutlu olarak sevdim. onu,
    gördüğüm o ile göremediğim o arasındaki uçurumları hesaba katmayarak sevdim.”

İsimle Ateş Arasında / Nazan Bekiroğlu

19. zipper

"Ben sadece fazlasıyla ciddiye almıştım,küçükken babamın bana birini üzdüğümde söylediği o sözü.
    "kendini karşındakinin yerine koy" ve ilk başlarda bunu o kadar çok yapmıştım ki, bir gün dönüş yolunu yani kendimi bulamadım. "

Hakan Günday / Kinyas ve Kayra

20. zipper

'Satranç hayat gibidir.. 'her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar, bazılarıysa sonunda.
    Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın.
    Aynen hayatta olduğu gibi, satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu.
    Satrancın güzelliği budur işte. İşler her an tersine dönebilir. Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmek.'

Adam Fawer / Olasılıksız

Bu Sayfayı Paylaş