Kitaplardan Alıntı Cümleler ..

'Şiirler ve Güzel Sözler' forumunda SeaBoy` tarafından 21 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. zipper

zipper quae nocent docent

İnsanların katman katman sırlardan oluştuğunu keşfettim artık.Birini tanıdığınızı sanıyorsunuz, onu anladığınızı düşünüyorsunuz ama her zaman sizden sakladıkları bir yanları, yüreklerinin derinliklerine gömdükleri arzuları oluyor.
    Hiç kimseyi tam olarak tanıyamazsınız ama bazen onlara güvenip güvenmemeye karar verirsiniz..

Veronica Roth / Kuralsız

2. SeaBoy`

SeaBoy` " ۱۹ ٦ط "

Size düşünebilecek kimsenin düşünebileceği kadar bir ömür vermedik mi? [Fatır Sûresi - 37]

3. Love story

Love story Member

Tarihteki bir çok haksızlık EŞİTSİZLİK adı altında yapılmıştır.Özgürlük kavramını yücelten tüm isimler bütün özgürlükleri kısıtladıklarının farkına bile varmamıştır.

Duyguların Psikolojisi-Nevzat Tarhan

4. zipper

TOHUM / Necip Fazıl KISAKÜREK​

5. zipper

6. ENB_

ENB_ Member

Devamlılık

Ekli dosyalar:

7. zipper

Onu seviyor, ama onunla konuşamıyorum. Onu pusuda bekliyor, ama onunla karşılaşmaktan kaçınıyorum..

Franz Kafka / Milena'ya Mektuplar

8. zipper

"Öfkeden ağzım köpürmüşken biri biraz gönlümü alsa ya da önüme bir bardak çay sürse hemen yelkenleri suya indirirdim.
    Bununla da kalmaz, ona karşı bir yakınlık duyardım; ama sonra kendime kızar, utancımdan birkaç ay uykularımdan olurdum. Yaratılışım böyleydi işte."

Fyodor Mihailoviç Dostoyevski / Yeraltından Notlar

9. zipper

"Bir insanın hayatı da O’ndandır ve O’nun içindir ve nihai dönüş O’nadır. Görmek, duymak, konuşmak; kudret, irade, cömertlik, merhamet, aşk, her şeyi affedebilme kabiliyeti: Bunlar sırf kelimeler değil, aynı zamanda Allah’ın sıfatlarından insana verilmiş olan ilahi sıfatlardır.
    Bu isimleri, onların zuhurlarını kendimizde bulmaya çalışarak tanımaya gayret ettiğimizde kendimizi de Rabbimizi de tanımaya başlarız, zira bu sıfatlar Rabbimizle bizim müşterek sıfatlarımızdır."

Esmaü’l Hüsna / Tosun Bayrak

10. zipper

"Kur’an’ı ilk defa okuyan ve özellikle Müslüman olmayan birçok kimse, insan bakış açısından kendilerine bir nevi irtibatsızlık gibi görünen şeyle çarpılırlar. O, hem mistisizm hem de mantık içermesine rağmen, ne son derece mistik bir metne ne de bir Aristo mantığı elkitabına benzer. En güçlü şiiri içermesine rağmen tamamen şiir de değildir. Kur’an metni, İlahi Kelam’ın gücü altında beşer lisanının parçalanışını gözler önüne serer. Bu, bir dalganın denizdeki kayalara çarparak unufak olması gibi, beşer dilinin binlerce parçaya dağılmasıdır sanki. Kur’an dilinin bıraktığı ezici etkiyle, onun kaynaklandığı İlahi güç hissedilebilir. Kur’an beşer lisanını, birden İlahi Kelam’ın kabı olması ve insanın tasavvur edemeyeceği derecede sonsuz büyük bir güç karşısındaki zaafını ortaya koyması suretiyle bütün doğal acziyle sergiler."

İslam: İdealler ve Gerçekler / Seyyid Hüseyin Nasr

11. zipper

Yuvarlağın Köşeleri / Özdemir Asaf​

12. zipper

Hermann Hesse / Knulp​

13. zipper

"Hiçbir şeye dönüp bakma. Özellikle de kendine. Bozuk bir fotoğraftan başka bir şey göremezsin. Üzerine tek bir saniye binsin, sesler bile değişir.
    İnsan, doğru hatırlayabilen bir mahlûk değil. Bu yüzden hatırlamaya çalışma."

Hakan Günday / Ziyan

14. zipper

"...Seni ne kadar mı seviyorum?
    Bu soruyu sorduğun çocuk, kollarının buna cevap vermek için fazla kısa olduğunu bilemez.Benim kollarım bir ahtapot kadar çok olsa, müfettiş Gadget gibi uzayabilse bile sana toplamak istediğim çiçekleri,
    sana getirmek istediğim kuşlokumlarını,
    bütün lunaparklardan senin için toplamak istediğim oyuncakları asla kucaklayamaz.
    Bazen senin bir su bardağına konmuş kahvaltı çayı olduğunu varsayıp dokuz canlı, hatta yüz seksen canlı bir bisküvi olmak isterim;
    sana bandırılayım ve yumuşayıp içine düşeyim...ziyanı yok, kalan canlarımla birlikte sonsuza kadar bu oyunu oynayabilirim.
    Sen acıkınca ben ekmek olurum.
    Sen sabah olunca ben boş salıncak… bilet sorsa bana biletçi seni söyler geçerim.
    Sen gülünce cumartesi olur, çizgi filmler başlar...,
    Sen gülünce balkon serinler.
    Sen gülünce dersler biter, aşıcılar gelmekten vazgeçer.
    Sen gülünce perde açılır, Kızılderililer hiç ölmez.
    Sen gülünce cereyanlar gelir, Metin gol atar, Rıdvan sahalara döner.
    Kardan kapalı yollarına bahar gelmiş köylü nasıl kucaklıyorsa öyle kucaklıyorum seni...."

Bahadır Cüneyt yalçın / Mütevazı Bir İntikam

15. zipper

"Yıldızlı bir gecede, gökyüzünün altında kendini acemi ve çaresiz hissedersen, bu, yıldızlara bakarak başka şeyler düşündüğün içindir.
    Yıldızlara bakarak yalnızca yıldızları düşünmek gerekir."

Barış Bıçakçı / Bizim Büyük Çaresizliğimiz

16. zipper

"Bir saate yakın aynı şekilde duruyor ve kendimi, hayatı düşünüyordum. Yoğunlaşma bazı sorularla başlıyordu. Yaradılışımı, geleceğimi, çevremi, insanların farklılığını, duygularımın çeşitliliğini sorguluyordum. Kendimi dinlemeyi öğrenmekti bu yaptığım. Çünkü duyulabilecek kadar yüksek bir ses vardı içimde. Bunu fark edince, dünya üzerindeki bütün insanlar birden yok olsalar dahi yalnız kalmayacağımı anladım.
    Çünkü ağzımdan çıkan, başkalarının duyabildiği bir sesin yanında içimde yankılanan ve kimsenin varlığından bile haberdar olamayacağı başka bir ses daha vardı. Demek ki kendimle diyalog kurabilir, aynı konu hakkında yüksek sesle bir söz söylerken, içimden de bambaşka bir cümle kurabilirdim.
    Dünyayla aramdaki köprüyü ve kendime açılan kapıyı böylece keşfettim."

Hakan Günday / Kinyas ve Kayra

17. zipper

Canım Aliye, Ruhum Filiz / Sabahattin Ali​

18. nicksiz

nicksiz Active Member

Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğü kazanır, bazılarına da büyüklük yakıştırılır .SHAKESPEARE

19. zipper

"Bilmiyorsun sevmeyi, bilmiyorsun
    Boşuna sana bel bağlayışım.
    Bilmiyorsun sevmeyi, bilmiyorsun
    Boşuna hep çırpınıp ağlayışım."

Jean Paul Sartre / Akıl Çağı​

20. zipper

Bu hayatta kimseye hiçbir şeyi tam olarak anlatamayacağını anlamıştı. Biri için ölüm kalım meselesi olan, diğerinin gözünde toz kadardı..

Hakan Günday / Az

Bu Sayfayı Paylaş