leptop

'Bilgisayar' forumunda Zeynep35 tarafından 1 Şub 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Zeynep35

Zeynep35 New Member

leptopumu tamire goturdum tamir yapan kendi adini ve sifresini koymus sifreyi unutmus nasil degistire bilirim yardimci olurmusunuz:'(

2. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

hangi işletim sistemini kullanıyorsun?

3. ~Claire

~Claire New Member

Pc yi tamir eden şahıs eğer Administrator a şifrekoymadıysa eğer değiştirebilirsiniz.. Bunun için pc yi Güvenli Kipte açmanız gerek..

Bilgisayarı Güvenli Mod'da başlatmak için

1. Başlattan Bilgisayarı Yeniden Başlatı Seçin

2. Pc Açılış esnasında F8 e basılı tutun..
    3. Karşınıza siyah bi ekran gelcek ordan oklar yardımıyla Güvenli Mod yazan yere gelin ve ENTER a basın
    4. Yine karşınıza siyah bi ekran gelcek orda da Başlatılacak İşletim Sistemini Seçin gibi bişey yazar yine oklar yardımıyla işletim sisteminizi seçerek ENTER a basın..
    5. Devamında karşınıza oturum açma ekranı gelecek. Siz kendi oturumunuzu seçmeyin burdan. Administrator seçin.. Eğer şifreli değilse burdan giriş yaparsınız..
    6. Pc niz Güvenli Kipte açılacaktır. Yanlız bu esnada size bi uyarı gelicek.. Güvenli modda çalışmaya devam etmek için Evet e tıklayın..

Bu aşamaya kadar sorun çıkmadıysa şifrenizi değiştirmek için;

Başlat >> Denetim Masası >> Kullanıcı Hesapları >> Burdan Şifreyi değiştirmek istediğiniz kullanıcıyı seçin >> Ordanda Parolamı Kaldır derseniz sanırım sorun halledilir diye umuyorum..

Admin. hesabıda şifreliyse eğer bios pilini çıkartıp beklin bi 5-10 dkka kadar.. onun içinde yanlız kasayı açmanız gerek. yok o kadar ileri gidemem diyorsanız tamir eden kişiye götürün pc yi formatlasın tekrardan.. :)

Bu Sayfayı Paylaş