Problem çözelim:)

'Kuflu Geyik' forumunda YıldızlıAtlas tarafından 29 Nis 2011 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. YıldızlıAtlas

YıldızlıAtlas <b>Sözlük Kurdu</b>

1-Asgari ücretle çalışan biri , maaşının 3 ‘ te 2 ‘ siyle ev kirasını ödemekte , geri kalanın 4 ‘ te 3 ‘ üyle faturaları yatırmakta ve 1 adet balonlu sakız almaktadır . Artan bozukluklarla zıkkımın karekökünü çarparsa kaç liralık çekirdek alabilir ?
    A ) Bir külah
    B ) Çekirdek sevmemelidir
    C ) Çekirdek yerine pasta alsın
    D ) Bakkalın veresiye verdiği kadar
    E ) Beni ilgilendirmez
    2-metre derinliğindeki bir havuz 2 tane muslukla 5 saatte dolmaktadır . Sular aniden kesilince , bir tane bile faturanın ödenmediği anlaşıldığında havus kaç saatte dolmamaktadır ?
    A ) Abonesine bağlı
    B ) Tanıdığını bağlı
    C ) İndim Havuz Başına ‘ yı söyleyene kadar
    D ) Yağmur yağana kadar
    E ) Banane
    3-8 kişilik bir ailenin masrafı , ay başında eve giren paranın 3 katıdır . Ay ortasında maaşın % 99 ‘ u bitince babanın gözü 360 derece dönmektedir . Evin babası çığırından çıkınca kaç kalır ?
    A ) 5 yıldan 10 yıla kadar hapis
    B ) Bir kasa limon
    C ) Tek böbrek
    D ) Eksi bir
    E ) Huni
    4-Melahat ‘ in yaşı Nebahat ‘ ın yaşının 2 katıdır . Bu yüzden Nebahat ‘ ı çekememektedir . Günün 3 ‘ te 2 ‘ sinde Nebahat ‘ ı çekiştiren Melehat hiç durmadan Nebahat ‘ in kuyusunu kazmakta ve kendisine 180 kilometre hızla nazar değdirmeye çalışmaktadır . Bir gün Nebahat ‘ in 36 parçalık yemek takımını 30 ‘ u aniden kırılmıştır . Bunun sorumlusu kimdir ?
    A ) Bush
    B ) Artçı deprem
    C ) Melahat ‘ in nazarı
    D ) Örümcek adam
    E ) Kadir İnanır
    5-Bir otobüste ayakta duranların sayısı oturanların sayısından bayağı fazladır . Ayakta duranlardan 25 tanesi oturanların hepsine pis pis bakmaktadır . Otobüsteki bütün pencereler kapalıdır ve 80 kilometre hızla yoldaki bütün çukurlara giren şoför , 2 dakikada 1 sigara yakmaktadır . Bu sırada otobüsteki 5 adet çocuk hiç durmadan ağlamakta ve dakka başı duran otobüsten kimse inmemekte , her defasında 18 kişi binmektedir . Böyle bir otobüste köfte ekmek yiyen birinin dayak yeme ihtimali yüzde kaçtır ?
    A ) Yüzde bin
    B ) Epey
    C ) Ne kadar köfte o kadar dayak
    D ) Yüzde çoktur
    E ) Hepsi

2. hilal

hilal <b>x'будан'</b>

ahahahah koptum ya:zuhaha:
    sırayla cevap veriyorum;
    1.a
    2.c
    3.e