// Siir-Kolik //

'Aşk Şiirleri' forumunda bebiS tarafından 15 Mar 2010 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. bebiS

bebiS New Member

Hüzün yıldızları parlıyor yine gecemde, ne tarafa çevirsem başımı,
    bir SEN bakıyor bana…

Ne zaman kahretse yüreğim, ağlamaya susasa ve ne zaman iki damla belirse göz bebeklerimde, bir SEN akıyorsun, sessiz çığlıklarıyla şehri uyandıran kaldırımlara…

‘ Ne zaman seni düşünsem’ desem yalan olur… Hep aklımdasın ya! Her saniye bir SEN daha çakılıyor aklıma…

Ellerimi her uzatışımda maviye umut dilenmek için, SEN batıyorsun avuçlarıma
    SEN bakıyorsun bir çocuğun gözlerinde, bir bebeğin kokusunda SEN kokuyorsun, bir SEN seviliyorsun onca yüreğin arasından…

Her şey SEN oluyorsun da, o kadar SEN, bir BEN olamıyorsun sevdiğim.. Bir benim gibi sevmeyi beceremiyorsun…

Her tohum ekişimde toprağa, birkaç gün sonra SEN filiz veriyorsun. Gittiğinde bir asma ekmiştim evimin önüne, gün geçtikçe büyüdü, çardak yaptım kendi kendime.. Şimdi kapımın tam önüne düşen bir dalı var, sanırım onu kesmeliyim. Çünkü kapımdan dışarı her adım attığımda bir SEN çarpıyor yüzüme…

Neden yağmurlara benzettim ki seni? Şimdi her yağmurda, SEN yağıyorsun bu koca kente…

Sana güneşim demeseydim keşke… Her sabah yatağıma SEN vuruyorsun penceremden…

Lanet olsun! Keşke Kalbim demeseydim sana… Şimdi her an SEN atıyorsun içimde…

SEN den kurtulmanın bir yolu yok mu yar? SEN imkansızsın… BEN imkansızlıklar denizinde cılız kulaçlar atıyorum hayata dair, boğuluyorum arada bir… Yine de kıyamıyorum sana…

Keşke, ‘Bu can seninle yaşıyor’ demeseydim sana. Şimdi her boğuluşumda SEN dirhem dirhem ölüyorsun, öldürüyorsun!

Yani her şey SEN oluyorsun da, o kadar SEN, bir BEN olamıyorsun sevgili… olamıyorsun!

Yaşayabilmen için benden gitmen lazım…
    Yaşayabilmem için benle olman lazım…

imkansızımsın

2. bebiS

bebiS New Member

3. bebiS

bebiS New Member

Kader

Attın gurbete ele küsmüşsün kader
    Söyle derdini nedir bileyim
    Sevenlere söyle, yaptığın olur mu?
    Bırak gözyaşımı sileyim kader
    Merhamete gel de güleyim biraz
    Gözümün yaşını biraz sileyim
    Yüce haktan sevdiğimi dileyim
    Bırakmam peşini, belayım kader
    Gözlerim doluyor halim yaman
    Sılamdan uzağım kavuşamam
    Ağrı’nın başı her zaman duman
    Bırak ben de güleyim kader
    Biliyorum elindedir kullar
    Boşuna çalmıyor sazlar
    Geldi bak geçiyor sımsıcak yazlar
    İzin ver de anamı, babamı son bir defa
    Göreyim kader

4. bebiS

bebiS New Member

5. bebiS

bebiS New Member

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük
    gerçek...
    Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir? Çünkü sen benim için daima teksin!
    Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!
    Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için?
    Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!
    Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun... Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun.
    Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?
    Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.. Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.
    Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum?
    Bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir benim için. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.
    Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem?
    Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.
    Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet.
    Seni asil insanlarin basit sevgileriyle degil, basit insanlarin asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel askimiza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim…
    Bir yagmur damlasi seni seviyorum anlami tasisaydi ve sen bana seni ne kadar sevdigimi soracak olsaydin, inan ki birtanem her gün yagmur yagardi

6. bebiS

bebiS New Member

Efsane

Yıldızlar uzaktan bakarlar,
    Hayatın akış tarzına,
    Güneş ise dinlemekle yetinir,
    Yüreklere fısıldanan şarkılara..

Efsanelere inanır mısın bilmem!
    İnanmak önemli değil aslında,
    Mühim olan efsaneyi yaşamak,
    Az da olsa birşeyler yakalamak.

Efsaneye göre,
    Yıldızlar sevenleri anlarmış,
    Her zaman yanlarındaymış.
    Güneş ise sevgilileri yanına alırmış,
    Onların arası soğumasın diye..

Peki sen ne dersin?
    Güneşin yanına varmaya
    Yıldızların yanında olmaya!!

7. bebiS

bebiS New Member

Böyle Bir Sevmek
    ne kadinlar sevdim zaten yoktular
    yagmur giyerlerdi sonbaharla bir
    azicik oksasam sanki cocuktular
    biraksam korkudan gozleri sislenir
    boyle bir sevmek gorulmemistir

hayir sanmayin ki beni unuttular
    hala arasira mektuplari gelir
    gercek degildiler birer umuttular
    eski bir sarki belki bir siir
    boyle bir sevmek gorulmemistir

yalnizliklarimda elimden tuttular
    uzak fisiltilari icimi urpertir
    sanki gokyuzunde bir buluttular
    nereye kayboldular simdi kimbilir
    boyle bir sevmek gorulmemistir.

Attila Ilhan

8. bebiS

bebiS New Member

Unutacağım

Giderken ardından bakmayacağım
    Yaş olup gözümden akmayacağım
    Bir daha yoluna çıkmayacağım
    İnan ki ben seni unutacağım

İstemem hatıran bende kalmasın
    Artık şarkımızı çalan olmasın
    Öyle sessiz git ki hiç duyulmasın

Seni artık melek görmeyeceğim
    Gönlümde sana yer vermeyeceğim
    Yıllar geçse yine sormayacağım

Sonbahar dallardan yaprak dökerken
    Solmuş güller bir bir boyun bükerken
    Hüzünler üstüme düşüp çökerken

9. bebiS

bebiS New Member

ÖYKÜMÜZ

Bağlanmışken böyle deli sevdayla,
    Her nefesten sevgi çıkan nidâyla,
    Tek kelime yalnız,adı vedâyla,
    Duyma sen,bitemez bizim öykümüz...

Bu sevda ki,gönüllerin direği,
    Sezdi, hak ettiği iki yüreği,
    Ayrılmak mı? hayır yoktur gereği,
    İnanma,bitemez bizim öykümüz...

Türü yaşanmamış,sevgiden beter,
    Yaşanmalı,yoksa zay olur yiter,
    Düşünme ki,gün olur bu da biter,
    Yanılırsın,bitmez bizim öykümüz...

Tarih yazsa,bu ikinci taç mahâl,
    Güneşe en yakın,asari zuhal,
    Affedilmez buna gelirse zevâl,
    İnanma,bitemez bizim öykümüz...

Beraberce verdik,biz buna ikrar,
    Sanma ki yaşanır benzeri tekrar,
    Etme;hâşâ günahtır bunu inkâr,
    Aldırma,bitemez bizim öykümüz...

Ayser ÖZBAKIR

10. bebiS

bebiS New Member

Kayıtsızlık ve kararsızlıktan yoksun kalmak,
    Aya bakarak derleştiğim o akşam saatine geri dönmek,
    Çıplak bedenime bir kırbaç gibi inen sözlerden arınmak,
    Çıkmazların derin kuyusunu satın almakla olur mu ki?

Bir buruk vaktim zamanı geri almak istiyorum.
    Ahenksiz yükselttim sevimsiz ve görsel imkanlarımı,
    Düşünce temsilcilerimden yoksunum,
    Duygularımla idrak ettiğim hakaretler bana ait değil,
    Benim olamazlar.

Ezgi meltemlerim neredeyse kan kusacak,
    Nihayet kelimesinin semalarında dolanır ve ağlar nezaketim,
    bir zaman kesitinde şebnemlerini asla kurtaramam diyerek.
    nadide ruh dünyası boşaltılıyor,
    ansızım hidayetimi yitirme çağrısı inletti hayallerimi,
    belli bu sadece bir ilkti.

evrendeki bu istila aşkı nedendir?
    tahammülüm ikileme krizinde!
    avuçlarımın arasında tuttuğum sessiz heyecan sahibi hüznüm,
    uzun zaman önce terk ettiğim,gözyaşlarını içime almadan gittiğim bebeğimin.

seyrettim öylece bütün geceyi;
    sessizlikte fırtınalar serenat yapıyor,
    dalgalar maskesini giymiş kıyılarıma vuruyor,
    kaldırımların en ücra köşelerindeki su birikintileri kendini nehir sanıyor, bu gece!
    be gece! duygularım soluk soluğa, aşkım yağan yağmurda,
    hayallerim kimsenin olmadığı sokaklarda, hem de ağlamaklı...

11. bebiS

bebiS New Member

''Seviyorum seni...Uçsuz bucaksız bir nehir gibi sana akıyorum...Gülüşlerini gördükçe çağlıyor umutlarım...İçimdeki tüm acılar eriyor sanki....Uçurumun kenarında nefes alırken acıya inat sana tutunuyorum. Hayata sımsıkı sarılıyorum... ''

Seviyorum seni...Uçsuz bucaksız bir nehir gibi sana akıyorum...Gülüşlerini gördükçe çağlıyor umutlarım...İçimdeki tüm acılar eriyor sanki....Uçurumun kenarında nefes alırken acıya inat sana tutunuyorum. Hayata sımsıkı sarılıyorum...Baharlar nedense daha güzel...Rengarenk herşey....Her cicekte senin güzelliğini temaşa ediyor gözlerim.....Karanlıklarda boğulurken şimdi yıldızlara gülümsüyor çocuksu yüzüm...Çünkü seni seviyorum ve seviliyorum.

Her gülüşünde içimde baharlar nazlı bir gelin gibi diziliyor gözbebeklerime..Sürgün yemiş turnalar bile gökyüzünde gökkuşağıyla dans ediyor.. Nisan yağmurları o kadar ıslatmıyor kirpiklerimi..Baktığım her yerde gözlerin canlanıyor...Bir an üşürsem hayallerine dalmak bile yetiyor....Gözlerinde bestelenmiş nazlı türkülerle yollara çıkıyorum..Katığım, ekmeğim sevgin oluyor..Sana koşuyor yüreğim....Her gece gözyaşlarınla ıslanmış yağmurla öpüşüyorum artık...Her kelebeğe seni anlatıyor, sahile vuran her dalganın yüreğine tatlı gülüşlerini tasvir ediyorum...Yokluğunda kanayan dudaklarımda gelincikler, beyaz düşen saçlarıma yıldızlar konaklıyor...Her nefesini bahar, her gülüşünü bir ömür biliyorum...Çünkü seni seviyorum ve seviliyorum.

Kelimeler anlamını yitiriyor.. Seni anlatmaktansa seni sende yaşıyorum....Duvara sarılan sarmaşık gibi, karanlıklara örtülen bir ışık gibi bende sana sarılıyorum....Fırtınalar susuyor senin geçtiğin sahillerde...Ayazlar konaklamıyor avuç içlerimde...Artık şiirlerim hüzünde ıslanmıyor.. Doğan güneş daha güzel, doyasıya gülümsemek ve sevginde nefes almak güzel.....Ayrılığında tutulduğum hastalık bile geçti..Acılarım eriyor günden güne....Üşümüyor yüreğim..Titreyen ellerim artık kalem tutuyor..Her satırında mutluluklarla sana akıyor fakir cümlelerim....Artık cümle sonundaki süslü kafiyeler hayatı yada seni anlatıyor...Her gülüş andırıyor..Hayat seninle daha güzel oluyor...Çünkü seni seviyorum ve seviliyorum.

Kırık aynalar bile şarkılarda senin gözlerini anlatıyor.Hüzün yok artık...Bulutlar bile kulaklarıma nağmeler fısıldıyor..Yağmurun her düştüğü yerde bir çicek ekiliyor senin adına..Kırıyorum pas tutmuş zincirleri.. Kısır döngüler başımı ağrıtmıyor..Karanlıklar içinde benliğimi aramıyorum...Yokluğun yitik düşmüyor tozlu yollarda..Her duvarda bir gülüşün çizili..Her cümlenden sonra içimden seni seviyorum demek geliyor....Aldığın her nefeste daha çok gülümsüyor yüzüm....Zaman sevdaya akıyor....Artık hüznün çeşmelerinden ayrılıkları içmiyorum....Sen varsın....Bir nefes kadar yakınsın...Umutlarım yüreğime dolmuş ve bahar ise gözlerimde ..Karakış olsa bile ben gözlerinde yaşıyorum güneşli sabahları....Çünkü seni seviyorum ve seviliyorum......

12. bebiS

bebiS New Member

Gitme Üşümesin Baharlarım

''Uyandırma beni ayrılıklarınla..Gitme diyen dudaklarım senden sonra kanamasın....Üşümesin senin sevginle gülümseyen gönül bahçem.... ''

Gitme, koca şehirde yapayalnızlık kalmak istemiyorum. Gidersen, sensizliğin içinde hangi duvar avutabilir beni ?..Bırakma beni karanlıklara...Alışkın değilim sabahları sensiz uyanmaya....Gitme umudum...Uçurumlardan esen rüzgarlarda tek başıma bırakma beni.....Acıya kanattığım umutlarımı toprakta ezip gitme...Düş yorgunu gecelerde her sokakta seni aramak acıtır yüreğimi.Her köşede sensizliğe ağıtlar yakmak sonum olur ömrümün. Dur gitme...İçimdeki çocuğun ağlayacak hali kalmadı...Gidersen, uykulara dalıp unutacağım mı sanıyorsun o gözlerini ?...Sorarım sana ; kolay mı tahta beşiklerde hasretini uyutmak ?....

Yıllarca cebimde biriktirdiğim gözyaşlarımı sende kurutmuşken gitme...Simsiyah bulutlar çöreklenmesin üzerime. Baharın koynunda uyanırken gözlerimi karanlıklara kapatmayayım...Gitme ince sızım...Uzak dağlarına yüreğimi sürüp sana koşmak isterdim ama sırtım kanlı ve yüreğim yaralı...Buğulu camlarda bıraktığım düş mavisi umutlarımı yetim bırakma...Sürgün misali yalnızlığında soğuk prangaları sırdaş bilmek istemiyorum...Yitik bir yüreğin baharlarında açmış dikenleri serme ellerime..Batarsa kanar, kanarsa yaşayamaz yüreğim....Gitme ..Ardından bakakalmasın gözlerim tozlu yollara...İsyanlara bürünmesin gülen yüzüm....Ne olur gitme alınyazım.

Acılarımı tütünle sarıp bir sigara dumanında çekerken içime, gitme..Dayanamaz bu can gidişine...Rıhtımlara her gece gözyaşımı boşalttırma beni...Ezik yüreğimi karların üzerine serme...Sana koşan ayaklarımda hüznün kirli denizlerine sokma beni...Mavilerin arasında kaybolur giderim....Umutlarımı alıp gitme gül yüreklim...

Hangi denize sığdırabilirim ki sensizliğin acılarını...Hangi ilaç dindirir sensizliğin sancılarını...Bu dert içimde kabuk bağlar..Solmak istemiyorum kırık aynaların suretinde...Hazanlar girer gelinciklerin gülümsediği bahçelere...Göğümden tüm göçmen kuşlar kanatlanır ucsuz bucaksız diyarlara...Dur gitme....Yalınayak sahillerde gezinmeyeyim....Ellerim dikenlerde avunmasın...Gidişinle yüreğimi yaralarda bırakma ne olur...

Şiirlerim kederimle, yüreğim gidişinle ağlamasın...Gülen gözlerime hicranlar inmesin...Bereketin ıslattığı toprağıma siyah bulutlar çöreklenmesin...Uçurumlar büyümesin duvarlarda...Pencerelerde kalmasın ıslak gözlerim....Yorgun düşmesin ayaklarım...Gitme iki gözüm...Bırakma beni tek başıma firkatinde...Düş fakiri olarak gezinmek istemiyorum şehrin ölüm kokan sessizliğinde...Ne olur gitme sevdiğim.

Uyandırma beni ayrılıklarınla..Gitme diyen dudaklarım senden sonra kanamasın....Üşümesin senin sevginle gülümseyen gönül bahçem....Acılarımı unutmuşken sancının kavrulduğu ateşlerde ısıtma beni...Benek benek açan çiçeklerim mevsimsiz solmasın...Saçlarına düşen yıldızlar göğsüme ayrılığının hançerini sokmasın..Gitme canımdaki son can...

Senin gözlerinden, senin yüreğinden başka bir sığınağım yok sevdiğim..
    Gitme ne olur...Yetim kalmasın yüreğim....

13. bebiS

bebiS New Member

Kıskançlığımı Besleyecek Kadar Güzel Kal...

Seni kıskanıyorum.
    İçimde gururdan eser yok artık. Kıskançlığımın başladığı yerde yüreğim tertemiz oldu, aydınlandı, pırıl pırıl şimdi. Gururum, zaman zaman benliğimi saran kendini beğenmişliğim, güvenim ve inançlarım; hep seninle yaptığım savaşta yenildiler. Bir kıskançlık hissi kaldı içimde dipdiri ve her zamankinden daha güçlü. Kazandığın savaş onu da yenebildiğin anda bir zafer olacak, ancak o zaman "Kazandım" diyebileceksin.
    Fakat ben o duygunun, bende fethedemediği son kalenin o son kalenin asla düşmeyeceğine inanıyorum. Bütün çabaların boşa gidecek, seni sevdikçe kıskanacağım. Bir gün beni sevmemen bile bu savaşa tesir etmeyecek. O zaman asıl büyük yenilgiye doğru sen gideceksin. Sevgimi karşılıksız bırakman bana attığın son kurşun olacak. Açacağın büyük yaraya rağmen yıkılmayacağım, ölmeyeceğim anlıyor musun? Yine seni sevmeye, yine seni kıskanmaya devam edeceğim.
    Beni tanımadan önce yaşadığın yıllar var ya; onları da kıskanıyorum. Düşün bensiz yaşayacağın bir dakikaya bile tahammülüm yok artık. Bir gün güzel bileğindeki küçük saati parçalayabilirim, bensiz bir zamanı sana bildirdiği için. Mümkün olsa bütün o dakikaları, o günleri sana yeniden yaşatmak isterdim.
    Sana kıskanılmış zamanlar, mesafeler ötesinden seslenmek ne acı bilemezsin. Seni gören, güzelliğini arzulu bakışlarla seyreden insanların da bu dünyada yaşadığını düşünmek ne korkunç bir şey anlayamazsın. Hele seni başkalarının da sevdiğini ve seveceğini bilmek ne türlü bir ölümdür düşünemezsin.
    Kıskançlığım bir hayvanın dişisini kıskanması değil. Mayamızda olan arzunun ötesinde bir şey bu. Ebediyyen sahip olmak hissinin çok üzerinde bir ölümsüzlük çabası, bir sonsuzluk duygusu...
    Seni kıskanıyorum. Verdiğin huzursuzluğa rağmen bir kadını kıskanmanın büyük huzuru içindeyim. Oysa ben seni tanıyıncaya kadar kıskançlığı daima ilkel bir duygu olarak düşünür, reddederdim. Bu davranış belki de o güne kadar kıskanılmaya senin kadar değer bir insanı tanımamış olmanın verdiği eziklikten gelirdi.
    Şimdi o ezikliğin yerine bir kabına sığamamak var içimde, taşmak var. Sevginle tamamlandımsa verdiğin kıskançlıkla bütünlendim.
    Hep böyle kıskançlığımı besleyecek kadar güzel kal...

14. bebiS

bebiS New Member

Bir bilsen ne çok denedim gecenin koynuna sevdamı bırakıp gitmeyi,bir bebeği cami avlusuna bırakır gibi....Yine de dayanamadım seni üvey yüreklere emanet etmek düşüncesine...
    Kaç sefer düzenledim kendi içimde, seni kalbimden atmak için..Ama her gidiş aynı yöndeydi sana ulaşmak üzere...

Anladım ki gözlerim rehindi gözlerinde....Aşkın zincirdi bileklerimde ve yüreğimde....Oysa bir görüşlüktü yüzün yıllara yetecek kadar....Bir dokunuşla erimek gibi imkansız,bir kıvılcımla tutuşuvermek gibi ani ;ve geçici saman alevi gibi...Bakışlarımı kaldırmaya cesaret edememiştim hiç o son görüşü de yitirmemek adına....Sen ise o son görüşü de yanına alıp gittin....

Ayrılığa gecikmiş mazeretler biçerken fark ettim bir yanımın uzun süredir acımakta olduğunu...Kendimle cenk ederken, matemi saplıyordum yeşermiş sevgilerin orta yerine....Akacak gözyaşı olmuyorsun gözlerimde uzun zamandır.Sanırım acıyı sen diye sevmeye başlamıştı kalbim ....Artık isimsiz gidişlerinin dönüşünü beklemeye tahammülüm yok benim...Sızımı bir kenara bırakıp yola düşmek zamanı geldi de geçiyor belli ki...
    Şimdi siyahla kefenleyip derin kireç kuyularına atıyorum sana dair pembe düşlerimi...
    Ve senin virgüllerine meydan okuyup ,keskin bir nokta ile bitiriyorum hayatımda senle başlayan tüm cümleleri...

15. bebiS

bebiS New Member

''Canım hala can çekişmede''

Yine sen dedim işte...Kaç zamandır çabalıyorum sen dememeye ve gördüğün gibi başaramıyorum....Sende kaldım;baharda tellere takılan uçurtmalar gibi...Parçalandım ama kopamadım o tellerden bir türlü....Rüzgara yalvardım ,yağmura ağladım ama kopamadım... Koparamadım ruhumu senden...Ne cezalar verdim kendime bir bilsen !!Ne savaşlar verdim kendime karşı...Ne yaptıysam adını anmaktan alıkoyamadım dilimi....Ben yüreğimi sevdandan hiç ayıramadım...

Kahretsin!!Yine gitti!!Son zamanlarda kırılır oldu kalemim adını yazarken nedense?Çürük yapıyorlar bu kalemleri herhalde...Yoksa ben mi çok yükleniyorum kaleme acaba!!!!Kalemtıraşım nerde kim bilir,aramaya mecalim de yok....Neyse yazacak mektubum da kalmadı zaten....Aslında mektubu gönderecek adresim yok....

16. bebiS

bebiS New Member

Yani; gidişin içine yüreğimi yazdığım, adressiz mektuplar bıraktı bana....ve mayınlarla dolu bir yürek...Kim dokunsa patlar sevdalarım içimde...İncitirim aşk diye yaklaşan yürekleri...Oysa bilirsin ben hep incitmeye tercih ederdim incinmeleri...Baştan ayağa yalnızlık tütsüleri sinsin isterim üstüme....Korkarım yaralarım kanarsa tekrar diye..Ya kanım karışırsa sevdanın devr-i daimine yeniden.......

Korkarım uğrunda ölmelerden;sen başkaları uğruna ölümleri göze alırken.... Canım çekilir iğne deliklerinden uçsuz bucaksızlığa seni düşünürken....Korkum tekrar bulamamak kendimi karanlıklarda!!
    Kısacası şah damarımı kesti ayrılık...Aklım hala gidişinde .....Canım hala can çekişmede.....

17. bebiS

bebiS New Member

Gidiyorum

Çıkıyorum hayatından, gidiyorum,
    Gönlüm vuslat diyor ama
    Ben hasrete koşuyorum,
    Gidiyorum..........

Biliyorum,
    Üzülecek, kızacaksın,
    Belki sevgini bitirip
    Bana kin duyacaksın
    Affetmeni değil,
    Sabretmeni diliyorum,
    Gidiyorum..........

Sus ne olur gitme deme sakın
    Dayanamıyorum,
    Bakma gözlerime böyle dargın,
    İçim yanarak,
    Yaramı dağlayarak,
    Ve ağlayarak,
    Gidiyorum........

Yanıma sevdamı aldım,
    Ve dökülecek gözyaşlarımı.
    Kalbimi sana bıraktım,
    Artık işime yaramaz
    Biliyorum.
    Gidiyorum........

Yakmadan bizi bu kara sevda,
    Gitmeliyim biliyorum,
    Ölüm gibi, olsa da bu veda,
    Sana veda ediyorum gidiyorum,

Gidiyorum,
    Nereye gittiğimi ben de bilmiyorum,
    Belki Mecnun gibi çöllere,
    Belki, en ıssız yerlere,
    Kimbilir belki, ecelime
    Gidiyorum...

Seni üzmemek için,
    Hayatını zehir etmemek için,
    Senin için, benim için.
    Yanarak için için,
    Gidiyorum.........

Gidiyorum,
    Çıkıyorum hayatından, hayallerinden,
    Güzel olsun diliyorum
    Her günün dünden,
    Gidiyorum...

Hoşça kal sevdiğim,
    Yolcu yolunda gerek
    Sana mutluluklar dileyerek,
    Ve göz yaşlarımı içime dökerek
    Gidiyorum......

Betül Şeker

18. bebiS

bebiS New Member

AŞKI YAKAN KİŞİ
    Ben aşkı hayaller için değil

Mutluluk için seçtim

Gönülden sevmek için

Kalp köprüsünden geçtim

Destanlar yazıp çizdim

Yine de vazgeçmedim

Vazgeçmam,vazgeçemem

Vazgeçilecek birşey varsa

O da yalanlar

Ama aşk;

O kadar tatlı ve güzel ki

Hiç bir insan ona kıymaz

Kıyacak olan birisi varsa

O da sensin...

19. bebiS

bebiS New Member

YAGMUR ALTINDA ISLANAN ASK....
    Ask yagmurda ıslanmaya benzer
    Sırılsıklam olursun üşümekten titrersin
    Ama hep yalnızsın ve tek basınasın
    Hiç dusunmezsın,derdı tasayı hiç umurunda olmazdunya......

İşte ask boyle birsey bitanem,
    Sırılsıklam asık olursun
    Yerı gelır ağlamaktan gözlerin kızarır...
    Ama sonunda bir tek sen varsındır bu yolda.
    Hiç dusunmezsın ondan baskasını

Sadece kosarsın ve ıslanırsın
    Bır de yanımda o olsa dersın
    Ama o hıcbır zaman
    Senın oldugun kadar cesaretlı olamaz....
    O yagmurda ıslanmaktan kacar,
    Tıpkı asktan kactıgı gıbı...

Sevmeyi bilemez yalnızdır
    Yenı ayrılmıstır sevgilisinden
    Hep sevilmiştir , birileri tarafından...
    Hiç sevmemiştir,sadece sevılen olmuştur,
    Sevmeyı bilemez cunkı o
    Hıc yagmur altında ıslanmamıştır...

20. bebiS

bebiS New Member

Evet birtanem
    Anlatmak çok güç duygularımı sana şimdi
    Çok güç biliyorum
    Bir zamanlar korkusunu tebessümlere gizlediğimiz
    Düşü yüreğimizi titreten
    Bu ayrılık anını yaşamak
    Çok güç biliyorum