Smartax MT880a Modem Kilidini Kırma (@ttnet) Kilidi Açma

'Bilgisayar' forumunda Dejavu tarafından 16 Oca 2012 tarihinde açılan konu

1. Dejavu

Dejavu Member

Merhaba Arkadaşlar bildiğiniz Üzere TTNET Kampanya Modemlerinde PPP Username Kilidi vardir. Kullanıcı adınızı @ttnet uzantılı olmalıdır aksi takdirde bu Modemi Kullanamıyormuşuk :)

2-3 Gün önce Türk.net'e tasıdım ADSL'i ve TTNET'i aradığımda Müşteri hizmetlerinin bana dediği şey şu :
    Kullandıgınız Modem'in kilidini Kırmak mümkün değil Daha eski sürümleri için bu hizmeti sağlıyoruz biz yeni modem almanızı öneririz.
    Modem'in içine girdim aradım taradım Sonunda @ttnet kilidini buldum ve değiştirdim şuan ttnet kampanyalı modemi ile turk.net ADSL Kullanıyorum :)
    İnternette Aradım taradım bulamadım üyesi oldugum bu güzelim forumda paylaşmak istedim :)

Şimdi yapmamız Gerekenleri hem görsel hemde yazılı olarak Aşağıda anlatıcam;

İlk olarak Putty'i indiriyioruz Modem'imize bağlanabilmek için ;
    Putty'in Dagıtım yaptıgı site : PuTTY Download Page
    Buda bizim için gerekli olan Putty :
    http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

Eğer WindowsXP Kullanıyorsanız :
    Başlat<Çalıştır<cmd.exe 'ilede bağlanabilirsiniz Telnet'e
    Acılan MSDOS kipine 'telnet 192.168.1.1' yazarakta asagıdaki islerimleri yapabilirsiniz tabi bu :) XP Kullanıcıları için !

Şimdi gecelim Anlatım'a Putty'i indiriyoruz ve acıyoruz Ayarlarıda Aşagıdaki resimdeki gibi yapıyoruz.

Ayarları aşagıdaki gibi yaptıktan sonra Open diyoruz :

Karşımıza Şifre isteyen bir console Cıkıcaktır Bu bizim MT880a modemimizn arayüzü şifresidir. Eger degismediyseniz admindir bu !

Şifreyi girdikten sonra Modem'e girmiş olucaz MT880a> satırı acılıcaktır.
    Simdi tek satır Kod yazarak bu sorunu cözücez

'sys _p on @turk.net' yazıyoruz ve Enter !

@turk.net'i kendi kullanıcı adınıza gore degistirisiniz.

gordugunuz gibi PPP Kullanıcı Adının Kilidinin = @turk.net oldugunu bildiren bir yazı cıktı bunu sizde aldıysanz oldu demektir :)

Son olarak Browser'den bi modem'e girelim bakalım Olmuş mu:
    gördüğünüz üzere @ttnet yazısı değişmiş artık turk.net

Önemli bir NOT : Modeminize Reset Attığınızda Modem Fabrika ayarlarına döner ve Sizin bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor.
    Kolay Gelsin :)

Not:Alıntı Değildir !

2. ergen

ergen New Member

olmadı usta okadar denedim ama yine arayüzde ttnet var

3. ptucb1990

ptucb1990 Banned

thanks 4 share !

Bu Sayfayı Paylaş